Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Notre Dame'in Kamburu (The Hunchback of Notre Dame)emre84

26 Ekim 2009 09:48

Başarılı bir animasyon film örneği senaryo mükemmel cast daha iyi olabilirdi

Cevap Yaz

Rufik

22 Nisan 2009 19:23

bence güzel olmuş çok beyendim animasyon bir harika gerçekte kambur sonda ölüyor ama çizgi film mutlu sonla bitiyor buda çocuklar üzülmesin diye başarılı bir proje

Cevap Yaz

FISTIK KAFA

18 Nisan 2009 13:57

Disneyin en güzel çizgifilmlerinden biri...Bu hikaye çizgi filme uyarlanması bakımından bir risk, olsada çok iyi üstesinden gelinmiş , ortaya muhteşem bir iş çıkmış.. Çizgi filmdeki fonlara hayranım... Mimari olarak katedralleri severim zaten, bunun  çizgi film dünyasındaki yansıması ayrıca hoş...Karakterlerin sevimliliğinden bahsetmiyorum bile :))  canım sıkıldıkça izlediğim keyif aldığım bir yapım... filmin müzikleride muhteşem herkese tavsiye ederim ;)

Cevap Yaz

FISTIK KAFA

18 Nisan 2009 13:43

Gerçek öykü böyle evet :) ama çizgi filmi böyle değil :)) biraz daha çocuklara yönelik,herkesi mutlu eden bir son şeklinde...

Cevap Yaz

mimarsinan

17 Nisan 2008 21:41

Notre Dame'ın kamburu çok çirkin ve kilisenin çanını sürekli çalmaktan (zangoçluktan) kulakları sağır olmuş, tek gözlü ve topallayarak yürüyen Qasimodo adlı biridir. Kilisenin papazı daha bebekken kilise önüne bırakılmış olan kahramanımızı  bulur ve ona bakar. Kilisenin ayak işlerinde kullanılmaktadır ve tüm dünyası burasıdır. Aşık olduğu  Esmeralda küçükken çingeneler tarafından kaçırılmış bir kız çocuğu, Qasimodo da onun yerine kilise önüne bırakılan sakat bir çocuktur. Bir gün Papazın kendisini öldüresiye dövmesinden  sonra bitkin bir halde iken Esmeralda ona su verir, ilgilenir. O da ona ölesiye aşık olur. Bu öyle bir aşktır ki, platoniktir, bedensel değildir, ruhen sevmektir. O halde çirkin ve kambur Qasimodo'nun aşkında bir özür yoktur ve tamdır. Fakat kilisenin yaşlı papazı da Esmeralda'ya aşk duymaya başlamıştır. Sonu ölümlerle biten filmde asıl verilmek istenen mesaj; halk, Fransız Devrimi ve asker ve dini kesim ilişkileri denebilir.

Cevap Yaz

teneketrampeto

2 Mart 2008 10:52

bir zamanlar tv den izlerdik...yerlaltındaki güzel yürekli kalpli çirkin kamburumuzu ne çok severek izlerdik medeniyetin çirkinlikleriyle "medeniyetsizliğin" güzelliği arasındaki çarpıcı çelişkisiyle kaldı aklımda..belki bu yüzden o kadar sevmiştik çirkin kamburumuzu..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica