Hannibal

8,27

( 14 kişi yorum yaptı )

Hannibal

(Hannibal)

Sinema Filmi

2001

Dr. Hannibal Lecter'ın çaylak FBI ajanı Clarice Starling'in büyük hatası sonucu hücresinden kaçışının üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, bu kaçışının ardından Floransa'ya gidip yerleşmiş hayatın tadını çıkarmaktadır; fakat Clarice Starling hala Dr. Lecter ile yedi yıl önce en yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu tehlikeli deliler koğuşunda yaptığı görüşmeyi unutmamıştır. Dr. Lecter'ı unutmayan biri daha vardır: Mason Verger. Dr. Lecter'ın eski bir kurbanı olan Mason Verger onun elinden güçlükle kurtulmuştur. Verger domuz besiciliğiyle kendine bir imparatorluk yaratmıştır ve de Dr. Lecter'dan intikam alma duygusuyla yanıp tutuşmaktadır. Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı yaşamak zorunda kalan Verger'in zenginliği sayesinde elinde çok geniş imkanlar vardır ve kendi kurduğu dünyada en ufak bir hareketi bile hissetmektedir. Mason Verger sonunda Dr. Lecter'ı nasıl tuzağa düşüreceğini bulur. Dr.Lecter'a onun için dünyanın en değerli ve en zarif yemini sunacaktır. Verger'in bu yemi Dr. Lecter'a sunmasında Clarice Starling'i kendinde bir saplantı haline getiren FBI başmüfettiş yardımcısı Paul Krendler da ona yardım edecektir.

Oynayanlar

Anthony Hopkins Anthony Hopkins Hannibal Lecter
Julianne Moore Julianne Moore Clarice Starling
Gary Oldman Gary Oldman Mason Verger
Ray Liotta Ray Liotta Paul Krendler
Frankie Faison Frankie Faison Barney
Giancarlo Giannini Giancarlo Giannini Pazzi
Francesca Neri Francesca Neri Allegra Pazzi
Ajay Naidu Ajay Naidu Koku Uzmanı
David Andrews David Andrews FBI Ajanı Pearsall
Hakan Akın Hakan Akın Türkçe Seslendirme

Son Yorumlar (14)

Hakan_Irızak avatar Hakan_Irızak 15 Ekim 2012 01:13:54

10

kendi zevkime göre tüm güzel hannibal filmleri içinde en güzel olanıdır..diğerlerine nazaran daha değişik hisler yaşatmıştır..

engin yüksel avatar engin yüksel 21 Nisan 2012 18:49:04

9

anlamlı bir sonla biten fakat serinin ilk filmine göre yavan kalan bir film 5/10

baran34 avatar baran34 26 Mart 2011 00:47:03

1

Gönül Kuzuların Sessizliği filminde ki bütün aktörlerin serinin devamındaki bütün filmlerde oynamalarıydı. Fakat aradan koca 10 sene geçince bazı şeyler olmuyor. Bu film maalesef ilk filmin insana verdiği gizem ve gerilimi aktaramıyor. 2000'li yıllar ın görüntü teknolojilerinden yararlanmaları gayet iyi fakat senaryo biraz zayıf kalmış. Anthony Hopkins'in ilginç bakış ve mimikleri olmasa bu film vasatın altında kalırdı. Filmi 2 kademe yukarı taşımış. Seyretmek isteyenlere uyarım iğrenç sahneler bolca kullanılmış. Küçüklerin kesinlikle izlememeleri gerekir. Büyüklerde mideleri kaldırıyorsa izlesin. İlk filmin getirdiği muazzam başarının rüzgarını alan Hannibal Lecter filmi gişede ilk 3 gün 60 milyon dolar hasılat elde ederek rekor kırmıştı. Ama bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Toplam da 350 milyon dolar gişe başarısı elde etti. Bence bu film ilk gösterilse Kuzuların sessgizliği ikinci film olarak sinema perdelerine yansıtılsaydı Kuzular milyar dolarlık bir ciro yakalar sessizlikleri sağlanırdı:))

_BuSRa_ avatar _BuSRa_ 16 Haziran 2010 21:04:06

film çok güzel ya bayıldım hannibal ın bütün serisini izledim hepsi mükemmel :)

stormkadir avatar stormkadir 29 Temmuz 2009 21:00:07

8

Filmde adamın beynini açıp, sonra bi parça kesip adama yedirmesi çok iğrençti. 

Naklow avatar Naklow 19 Ocak 2009 16:40:01

10

süper ötesi bir film tüm seriyi ilgi içinde izleyeceksiniz. gerilim ve polisiye iç içe mükemmel bir keyif için hannibal ve serisi :))

Yandex.Metrica