Aşk Tomurcukları

8,14

( 1 kişi yorum yaptı )

Aşk Tomurcukları

Sinema Filmi

1963

Künye

Yönetmen Orhan Elmas
Senaryo ,
Yapımcı Özdemir Birsel
Görüntü Yönetmeni Turgut Ören
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Ekip

Tasarım Kemal Borteçin (Afiş)

Firmalar

Birsel Film (Yapım)

Son Yorumlar (1)

sinemaseverim avatar sinemaseverim 22 Eylül 2007 18:53:09

Tomurcuk denilince aklımıza hemen her bitkinin üzerinde bulunan ve ileride sap, çiçek veya yaprak verecek olan filiz gelir. Burada konumuz olan tomurcuk, Orhan Elmas ile Özdemir Birsel’in beraberce kaleme aldıkları “Aşk Tomurcukları” ;. Filmi Orhan Elmas yönetmiş Turgut Ören kamerasıyla görüntülemiş. Yapımcılığını ise Özdemir Birsel üstlenmiş. Evli bir adamın aşk öyküsü anlatılıyormuş filmde. Bu filmle ilgili Yeşilçam tarzı kritk yapmadan önce oyuncu kadrosuna bir göz atalım.
Filmin esas kadını Belgin Doruk, esas adamları da Tamer Yiğit ve Ekrem Bora… Aşkın filizlenip tomurcuklanmasına yardımcı olacak kişiler ise, Suna Pekuysal, Ertan Anapa, Aliye Rona, Gülseren Esen, Fikret Uçak, Şaziye Moral, Rıza Tüzün, Zafer Önen
Ekrem Bora evli adam olsun, ve bir başkasının kadını olan veya da olmayan Belgin Doruk’a karşı filizlenen aşkı zaman içinde bir sapa ve sonra da yaprağa dönüşecektir. İyi de burada Tamer Yiğit’in rolü nedir acaba. Bunu sökemedim. Belki de iki yakın arkadaş olan Tamer ve Ekrem, aynı kadına karşı ilgi duyup yavaş tomucuklanan aşkları bir çiçeğe dönüşecektir. Bu konuda sağlam bir kanıt isteyen meraklılar, Yücel Özturan’ın Artist Mecmuasının 22 Ekim 1963 sayılı nüshasından “Haftanın Filmleri” yazısını araştırıp okusunlar. Benden bu kadar.


Kyn: "Aşk üzerine Söylenmemiş Herşey" isimli çalışmamdan

Yandex.Metrica