Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dehşet Tüneli (Creep)

Dehşet Tüneli

8,79

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 48 Dk Aksiyon Gerilim Korku Aksiyon, Gerilim, Korku
IMDb puanı: 5.5

Yönetmen: Christopher Smith Christopher Smith

Ülke: almanya, ingiltere

Oyuncular: Jeremy Sheffield, Ken Campbell, Vas Blackwood, Franka Potente, Morgan Jones, Joe Anderson, Sean Harris Devamını Gör...

Konusu : Tünelin derinliklerinde saklanıyor...Laboratuvardan bir evde yaşıyor...Ve sizi yakalamadan asla rahat etmeyecek! Londra. Gece yarısı. Bir partiye gitmek üzere yola çıkan Kate (Franka Potente) taksi bulamayınca metro ile gitmeye karar verir. Ancak uyuya kalır ve son treni kaçırır. Uyandığında görünürde ortalıkta kimseler yoktur. Kapalı kaldığı bu yerden kurtulmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Bu arada insanlar garip bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar...mansuryıldırım

24 Haziran 2015 11:23

Temposu iyi bir korku gerilim filmi genelde tek mekanda tünelde geçsede heyecanla izleniyor ama en fazla ortalama bir film ötesi değil koş lola koş filmiyle yıldızı parlayan franka potente iyi bir performans göstermiş filmi izlenilir kılmış kısaca artıları eksilerinden fazla bir korku filmi zaman geçirmek için izlenebilinir.

Cevap Yaz

pleiadess

9 Ağustos 2012 20:48

film güzeldi korkuyorsunuz geriliyorsunuz kadınla beraber panik sizi de sarıyor buraya kadar tamam ama artık bu saçma sonlardan sıkıldık yani şu katillere tüm bunları yapmaları için doğru dürüst nedenler verin : )

Cevap Yaz

Flesh&Trash

14 Eylül 2009 17:52

Filmde insan avlayan yaratığın adı Craig. Biyolojik deneyden kurtulmayı başaran tek denek. Haliyle metronun altında yer alan kanalizasyon koşullarına mükemmel bir şekilde adapte olmuş durumda. Zaten Kate'de filmin finalinde Craiğ'in kolunda yer alan hastane bandından onun kim olduğunu teşhis ediyor.

Film kesinlikle 10/10 bir film. Her türlü beklentiyi karşılayacak ayrıntıları da mevcut. Sadece Guy'un tecavüz girişimi biraz es geçilmiş gibi.

Bu arada Enigmacuture'nin yorumuna neden 1 puan verilmiş anlamak zor. Çünkü bu yorum bir puanlık bir yorum değil.

 

Cevap Yaz

enigmacuture

12 Eylül 2009 13:36

İngiltere'den çıkan korku filmlerini özellikle son yıllarda başarılı buluyorum. İngiliz-İspanya ortak yapımı 28 Weeks Later (2007)'yi bir kez daha anmadan geçemeyeceğim. Alman sineması da rüştünü ispatladı. Özellikle Blood Trails(2006) adlı filmle Almanların film zekalarını görmüş olduk. Ancak İngiliz-Alman ortak yapımı olan Creep, bambaşka bir şey olmuş. Ortaya çıkan melez film çok başarılı. Filmde, George Clooney fanatiği Kate(Franka Potente) güzel bir almanı canlandırıyor. Amacı Sadece Kate'i becermek olan Guy(Jeremy Sheffield) ise filmin başlarında feci şekilde ölerek bizlere veda ediyor.

Londra metrosunda alkolün tesiri ile uyuyakalan ve uyandığında kendini metroda kilitli bulan Kate, hayatta kalmak için baya bir uğraş veriyor. Ancak filmin iddiası ne parçalanmış bedenler ne de kan. Film daha ilk dakikalarında başarılı görselliği ve izleyiciyi içine alan konusu ile hayal kırıklığı yaratmıyor. Metroda insanları avlayan insansı yaratığın filmin ortalarında ortaya çıktığı anda bile filmin gizemi bozulmuyor. Her nekadar bu yaratığa dair fazla bilgi olmasa da kurbanlarını öldürme biçiminden [Kelly Scott(Mandy)'yi kılıca benzer bir bıçakla kürtaj etmeye çalıştığı düşünülürse] ve duvarda yer alan fotoğraflardan eski bir doktor yada bir deney sonucu mutantlaşmış olduğunu anlıyoruz. Metronun en alt katmanlarında kanalizasyon çukurlarında yaşayan bu çirkin kahramanımız çevresinde irili ufaklı yüzlerce fare ile dolaşıyor. Filmin bir sahnesinde o kadar çok fare popülasyonu var ki açıkçası sayamadım.

Cinselliğe ve sekse sığınmadan, ortamı kan gölüne çevirmeden ve izleyeni aptal yerine koymadan da güzel bir film yapılabileceğini görüyoruz filmin sonunda. Kate, kadın başına yaratıkla olan mücadeleyi kazanıyor ancak filmin sonunda evsiz insanlara dair verilen dramatik bambaşka bir mesaj var.

Kate, kendini kaçıran bu çirkin mahlugatı kıstırıp, bir çengelle onu duvara bağlıyor. Çengelin ucu uzun bir zincir şeklinde. Zinciri tren rayına geren Kate, son hızla geçen trenle rahatlıyor. Çünkü çengelin saplandığı kurbanın boğazı, trenin hızıyla boydan boya parçalanıyor. İşte bu sahneye bayıldım çok gerçekti. Deli saçması Hollywood yapımı çöl temalı korku filmlerinin mantar gibi türediği günümüzde adam akıllı bir film izlemek büyük bir keyifti. Çünkü Rock'n Roll yok, Çöl Yok, Kötü şakalar yok, Kan gölü yok, dayatmalar yok.

Her yönü ile mükemmel bir İngiliz-Alman yapımı...

Cevap Yaz

osman_srln

20 Aralık 2008 12:59

malesef vasat film olmuş hiç beğenmedim

Cevap Yaz

MuglaUnivercity

6 Kasım 2006 00:00

Öncelikle site sahiplerine mesajıma gösterdikleri özenden dolayı teşekkür ediyorum.Bu sitede olmaya en aday filmlerden biri oldugu gibi İngiltere de gişe rekorları kırmıştı. Mükemmel konusu;dehşet verici sahneleri ve profesyonelce efektlerle gerçekten harika bir film.Özellikle Franka Potente nin başrolünü üstlenmesi ; filme ayrı bir hava katmış... Herkese tavsiye ederim..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica