Teksas Katliamı: Başlangıç

8,16

( 16 kişi yorum yaptı )

Teksas Katliamı: Başlangıç

(The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning)

Sinema Filmi

2006

2003 yılının başarılı tekrar yapımı “The Texas Chainsaw Massacre/Teksas Katliamı” geri dönüyor ve hikayenin öncesini konu alan bu yeni filmde Hewitt klanını ve aile boyu eğlenceden anladıkları psikopatça yaklaşımı irdeliyor. İzleyiciler ilk kez, belki de tüm zamanların en efsanevi korku karakteri olan Leatherface’in kökenini öğrenme fırsatını elde edecekler.

Sene 1969. Vietnam Savaşı başlar. ABD’nin ölü sayısı felaket boyutlarında, kayıpları ölçülemez niteliktedir; askeri mekanizmayı beslemek için gençlere askere çağrı belgeleri yağmaktadır. Sıra 18 yaşındaki Dean Hill’e (Taylor Handley) gelir. Ama Dean henüz yoklamaya gidemeden, Vietnam’daki görevinden yeni dönmüş olan ağabeyi Eric (Matt Bomer), Dean’e bir sürpriz yapmaya karar verir. Kendisini çok seven nişanlısı Chrissie’nin (Jordana Brewster) tüm endişelerine rağmen, Eric çok sevdiği Deniz Kuvvetleri’ne tekrar kaydolarak ne yapacağını bilemeyen erkek kardeşine göz kulak olmayı planlar. Ne yazık ki, Dean’in planları Eric’inkiyle uyuşmamaktadır. Dean’in niyeti basittir: Askere çağrı belgesini bir kenara bırakıp, kararlı kız arkadaşı Bailey’yle (Diora Baird) Meksika’ya gidecektir. Ama her iki çift de karşılarına çıkacak gerçek savaşın ne olduğunu bilemeden, son bir büyük eğlence için Teksas’a giderler.

Yolculuklarının başlamasından kısa bir süre sonra, dört genç, saldırgan motosikletçiler Holden (Lee Tergesen) ve kız arkadaşı Alex (Cyia Batten) tarafından korkutulurlar. Alex grubun cipini takip ederken ciddi bir kaza yapmalarına yol açar ve Chrissie araçtan dışarı fırlar. Alex yaralı üçlüyü soymaya çalışırken, Şerif Hoyt (R. Lee Ermey) olay yerine gelir ve her şeyi alt üst eder. Chrissie yakındaki bir çalılıkta saklanarak, şerifin bilinmez bir nedenle arkadaşlarını tartaklamasını ve ardından polis arabasının arkasına geçmelerini emredişini izler. Chrissie’nin bilmediği şey, Hoyt’un onları Hewitt ailesinin evine götüreceğidir. Burada, gençleri, Hoyt’un sonradan Leatherface olarak tanınacak korkunç canavara dönüşmek üzere olan yeğeni Thomas (Andrew Bryniarski) ile Hewitt ailesinin diğer üyeleri beklemektedirler. Chrissie, ailenin sevdiği insanlara yaptıkları korkunç şeylere tanık olur ve yaşamaları için tek umutlarının kendisi olduğunu anlar.

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 690.535,0 TL
Toplam İzleyici 93.598
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (16)

baran34 avatar baran34 27 Ocak 2013 23:54:54

8

2000 yılından önce çekilmiş olan 4 film ile 2000 yılından sonra çekilmiş olan 3D'de dahil 3 film tür olarak birbirlerinden farklı. Orjinal 1974'te yayınlanan film, sinema literatürüne ilk kez teen-slasher modunu uyarlamıştı ve o zamanlar için olay o lmuştu. Fakat ilginç olan 2000 yılına kadar çekilen 4 film korkudan çok karamizah kurgusu ile çekilmişti. Sinema tarihinin izleyiciler ile yapılan oylamasında en korkunç karakter seçilen "Leatherface" bu yapımlarda aşırı derecede karikatürize bir rol ile karşımızdaydı. Ta ki 2003 yılında ünlü yapımcı Michael Bay olaya el koyana kadar. Bundan sonra Deriyüz adının hakkını verdi.
Bu filme gelince; seriyi izlemek isteyenlere ilginç gelecek ama 2003'te çekilen Jesscia Biel'in oynadığı filmden önce bunu izlesinler. Çünkü Leatherface'in doğuşu ve kısa özgeçmişi bu yapımda irdeleniyor. 2003'te ki yapım bunun devamı niteliğinde yani. Film gerçekten insanı geriyor. Açıkçası ben korkmadım ama insanların karakteristik özelliklerine göre değişir. Bu yapımda Şerif Hoyt karakterini insan izleyince, rahmetli Erol Taş abimiz rol icabı bunun yanında melek kalıyor diye düşünmeden edemedim.
İzlemek isteyenlere tavsiyem; filmden 3 saat önce ve sonra aç karınla izlemeleridir. Ya da oruç tuttuğunuz bir güne denk getirmeniz sağlık açısından yararınıza olur. 18+ sınırını da gözardı etmeyiniz..........

GRAND EKINOKS 28 Aralık 2010 08:45:12

film 60 yıllarda teksas eyaletinde yaşanan olayları anlatıyor aynı zamanda film gerçeğe çok uygun bir biçimde senaryoya alınmış benim düşünceme göre testere serisinden sonra en iyi korku filmi bu arada filmde abartılmış en küçük bir sahne yok bu konu yu internet ortamından ve bilgili arkadaşlarım aracılığıyla detaylı bir şekilde araştırdım 10 üzerinden10 verilecek bir film ___bizim sinemamızda böyle bir film çekilseydi (böyle bir ihtimal zaten yok) cüneyt başrolde olurdu testereyede gerek kalmazdı cüneyt domatesle bitirirdi işi.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 23 Nisan 2010 20:08:04

6

rahatsız edecek kadar gerçekçi,mide bulandırabilecek kadar türünde iddalı.Korku-gerilim severlere tavsiye edilecek bir film.

raskolnikov19@hotmai 22 Nisan 2010 21:35:04

güzel bir korku-aksiyon filmi.ancak insana çok bir şey katarmı derseniz bu tip filmler için cevap bellidir.izlenmeye değer.

yyildirim2 14 Şubat 2010 15:45:02

7

Herşeyden önce gerçekçi bir korku filmi olmuş. Film gayet sürükleyici, izlemeyen herkese tavsiye ederim

enigmacuture avatar enigmacuture 17 Şubat 2009 10:34:02

10

başarılı bir filmdir. favorilerimden

Yandex.Metrica