Prestij

8,99

( 64 kişi yorum yaptı )

Prestij

(The Prestige)

Sinema Filmi

2006

Beğenilen yönetmen Christopher Nolan’dan (“Memento,” “Batman Başlıyor”) illüzyon kumaşından örülmüş bir macera geliyor. Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri’nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor..

Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra’da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar. Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şo vmenken, yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir. Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir. Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla’nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek... Herkesin hayatı pamuk ipliğine bağlıdır. El çabukluğuyla sunulan sarsıcı sürprizlerle dolu film; inancın güvenin ve mümkün olanın en uzak, en karanlık sınırlarının keşfedildiği heyecan dolu bir dünyaya dalar.

Oynayanlar

Hugh Jackman Hugh Jackman Robert Angier
Christian Bale Christian Bale Alfred Borden
Michael Caine Michael Caine Cutter
Piper Perabo Piper Perabo Julia McCullough / Angier
Rebecca Hall Rebecca Hall Sarah Borden
Scarlett Johansson Scarlett Johansson Olivia Wenscombe
Samantha Mahurin Samantha Mahurin Jess Borden
David Bowie David Bowie Nikola Tesla
Andy Serkis Andy Serkis Alley
Roger Rees Roger Rees Owens
Ricky Jay Ricky Jay Milton
Kerem Atabeyoğlu Kerem Atabeyoğlu Türkçe Seslendirme
Umut Tabak Umut Tabak Türkçe Seslendirme
Nur Subaşı Nur Subaşı Seslendirme
Canan Çiftel Canan Çiftel Scarlett Johansson Seslendirmesi
Mesut Uz Mesut Uz Hugh Jackman Seslendirmesi
Murat Atıl Murat Atıl Türkçe Seslendirme
Jesse Wilde Jesse Wilde Man in theatre
Edward Hibbert Edward Hibbert Ackerman
Tim Pilleri Tim Pilleri
Daniel Davis Daniel Davis Yargıç
Jim Piddock Jim Piddock Savcı

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 2.013.851,5 TL
Toplam İzleyici 227.093
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (64)

farukcemc avatar farukcemc 18 Mayıs 2016 16:54:06

9

Christpher Nolan'ın en başarılı filmlerinden biridir...Her izleyişte yeni tarafları bulunan zeka dolu senaryosu,karmaşık müthiş kurgusu ve çok sağlam oyunculuk performanslarıyla her defasında daha fazla ilgiyle izlenen sağlam bir filmdir.Herşeyin tef erruatlarda gizli olduğunu ancak bir şeyi tüm detaylarıyla görmeye çalışırsan sonuca ulaşabileceğini anlatan Başyapıt denebilecek filmlerden biri...

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 16:17:39

8

The Prestige / Prestij 2006 "Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz.." Christopher Nolan'ın sihirli parmaklarından çıkıvermiş bilim kurgu, gerilim, fantastik ve dram türlerine sadık kalan "adım"lar içeren bir yapım olarak yorumlanabilir. Pr estij'in başlarında deneyimli sihirbaz Cutter (Michael Caine), bir sihir hilesinin başarısını üç perdeye bölerek açıklıyor. 1- Yemin 2- Dönüşüm 3- Prestij. Victoria döneminde yaşayan iki sihirbazın hırsları uğruna neler yapabildiğini gösteren eşsiz, özgün ve kült film. Bu savaş sadece iki sihirbazın savaşı değil. Bu bir Akımlar savaşı; Nikola Tesla'nın Alternatif Akımı mı yoksa Thomas Edison'un Doğru Akımı mı? Sistem savaşı; Kapitalizm mi yoksa Komünizm mi? Bilim Adamlarının savaşı; Mucit Tesla ve Paragöz Edison'un savaşı? Yönetmen Christopher Nolan ve onun vazgeçilmez silahşörleri Christian Bale ve Michael Caine. Oyunculuklar ve müzikler müthiş. Geçişleri dikkatli izlemenizi tavsiye ederim. Keskin geçişleri kronolojik olarak doğru sıraya koyarsanız o zaman film gerçekten kendini hissettiriyor. Bir "sihirbazlık" filminden çok öte "the prestige"; yapması gereken şeyleri değil, yapmak istediği şeyleri yapan bir yönetmenin elinden çıkmış olması sebebiyle bile izlenilmeye değer bir yapımdır.

arifyilmaz avatar arifyilmaz 31 Mayıs 2014 04:49:14

8

2 Sihirbazın Ezeli Rekabetini Anlatan Etkileyici Bir Film.

black_eagle_09 avatar black_eagle_09 16 Şubat 2014 21:06:59

10

Başlangıç filmine göre daha akıcı bir senaryo. Oyuncu performansları da muhteşem. Son on yılın en iyi filmlerinden biri diyebilirim. Tekrar tekrar izlesem sıkılmayacağım gerçek bir başyapıt. bence.

yenisezondizifilmkb avatar yenisezondizifilmkb 14 Mayıs 2013 11:32:03

10

çok uzun zaman önce izlemiştim, halen etkili sahneler gözümün önüne geliyor kaliteli film.

portiangel avatar portiangel 05 Mart 2013 12:13:19

10

Prestij bu tür film izlemeyi seven insanların mutlaka izlemelerini şiddetle tavsiye edebileceğim , sağlam ,sıkmayan sıkı bir film.hatta bir ara başınız bile dönebilir , ''noluyo ya '' falan olabilirsiniz.iyi seyirler..

Yandex.Metrica