Kaşıkçı Güzeli

8,62

( 2 kişi yorum yaptı )

Kaşıkçı Güzeli

TV Filmi

2006

Fazilet, yörenin zengin ailelerinden birinin tek kızıdır. Annesi doğum sırasında ölen talihsiz kız babasının isteğiyle sadece gözleri açık kalacak şekilde örtülüdür. Fakat güzel kız yaşı ilerledikçe artık bu şekilde dolaşmaktan sıkıntı duymaktadır. Yüzünü kapattıran babası kızının gönlüne set çekemez. Derken genç kız yaptığı kaşıklarının ünü dört bir yana yayılan Kadir’e sevdalanır.
Bu arada Fazilet’e sevdalanan varlıklı bir ailenin oğlu Nihat ise genç kızı babasından ister. Babası kızını Nihat’a vermeye kararlıdır fakat Fazilet ölümü pahasına bu evliliğe karşı çıkar.
Kaşıkçı ustası Kadir Fazilet’e olan sevdasını kaşıklara yansıtmaya başlar. Kaşıkların üzerine yazdığı sevda kokan maniler tüm yörede ünlenir. Fazilet’in babası da bu güzel kaşıkları kimin yaptı ğını merak eder ve araştırmaya başlar. Kaşıklara işlenen sevdanın gerçek yüzünü öğrenince çok şaşırır.

Künye

Yönetmen Zeynep Tor
Senaryo
Tür Dram, Duygusal

Ekip

Kostüm Tasarım Fulya Cerit (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Özgür Düşmez (Yapım Amiri)
Aziz Kaplı (Set Amiri)
Ses Ekibi Ünsal Öner (Ses Kayıt & Final Miks)
Cem Sancak (Ses Kayıt & Final Miks)

Firmalar

Kanal 7 (Yapım)

Son Yorumlar (2)

Murat_a_ 10 Kasım 2008 13:21:11

10

Tek kelime ile süper bir film :)

pravda 15 Ocak 2008 15:23:01

slm  bu  film  cok  gusel  olmus  yaaaa    cok begendimmm   acıklı  dramatik ama  guseldı   emegi  gecen  herkesin  yüregine  saglik

Yandex.Metrica