Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pars: Kiraz Operasyonu

Pars: Kiraz Operasyonu

7,97

(56 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 20 Nisan 2007 1 Saat 40 Dk Polisiye Macera Polisiye, Macera
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Osman Sınav Osman Sınav

Ülke: türkiye

Gişe: 379.818

Oyuncular: Adil Sak, Murat Cemcir, Bülent Keser, Hamdi Yolcu, Şükran Ovalı, Erkay Yavuz, Eda Özerkan, Tevfik Polat, Yuşa Bozkurt, Özer Onur Özus Devamını Gör...

Konusu : Uyuşturucu satıcıları ve kullanıcıları ile onlara engel olmaya çalışanlar arasında geçen; fakat özünde bireysel bir hikâyeyi konu edinen “Pars: Kiraz Operasyonu”; okullardaki öğrenciler, uyuşturucu baronları ve narkotik polislerinden oluşan bir üçgen üzerinde anlatılıyor.SarpBayhan

27 Ağustos 2017 03:45

Filmdeki Tecavüz sahnesi tamamen gereksiz ve saçmalıktan ibaretti. Bu sahne Duygu Şen'i bitirmiştir bana göre. O sahnede oynamasa çok daha iyi yerlere gelebilirdi.

Cevap Yaz

accmixplast

6 Ağustos 2010 18:45

Nadir Beyenndiğim Türk Filmlerinden birtanesi çok iddalı bir yapım türk insanına hitap eden duygusal, aşk, dedikodu, saçma komedilerle dolu olmayan bir film türk sinemalarıda çıta atlatarak hareketli 007 andıran bir yapım olduğunu düşünüyorum bu benim çok genç kuşaklara hitap eden polisiye filmlerden hoşlandığım için beğendiğim anlamına gelmesin türk yapım firmaların belli kalıplardaki filmlerde brezilya filmleri gibi 3. dünya ülkelerine hitap edecek film olmadığından dolayı beğendiğimi belirtmek isterim özellikle film ilgi duyduğum sahnelerden birtanesi çekimi çok zor olan ve belli riskler alınarak yapılan araç üğstünden atlama sahnesi ve makkap sahnesi yönetmen  Osman Sınav birkez daha kendisini kanıtlamıştır

Cevap Yaz

ceyhun_mr

30 Nisan 2010 21:58

bir dönem yeşilçamda sıkça gördüğümüz ve genelde tarık akan ya da cüneyt arkın'ın oynadığı narkotik filmlerindeki hikayelere benzer bir hikayenin,güncellenmiş ve de hollywoodvari çekilmiş versiyonu.Özellikle çok konuşulan ve de gerekliliği tartışılan tecavüz sahnesi de dahil bayağa bir amerikanvari çekilmiş film.Genel olarak baktığımızda şimdiye kadarki en başarılı polisiye filmlerimizden biri belki de birincisi diyebiliriz.Eksiği var elbette aksayan yerleri,film içindeki hataları ve 'olmasa daha iyi olurdu' dedirten yerleri var.Ancak fazlasıyla umut vadediyor ve bu zamana kadarki türleri içinde en iyiye en yakın olanı.Eğer yerli polisiye izleyecekseniz ilk tercihiniz olabilir.

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Aralık 2009 13:42

osman sınav gerçekten güzel bir film yapmış çağımızın vebası uyuşturucu filmin konusu. jön olarak Mehmet Kurtuluş isabetli bir seçim olmuş gerçekten rolünün hakkını vermiş filmde emeği geçen herkezi tebrik ediyorum. 

Cevap Yaz

kariz_ma_35

12 Aralık 2009 18:30

Harika bir film

Cevap Yaz

Glasscow

1 Ağustos 2009 22:27

film maşallah tüm klişeleri barındırıyor (en önemli konuşmalar yapılırken telsizlerdeki sinyallerin düşmesi, patlama sahnelerindeki fix uçma sahneleri...) fakat bu filme berbat demek hoş olmaz. vaat ettiği şey aksiyonsa; bu film bunu sonuna kadar veriyor. doğudan gelmiş fedainin 16 yıl sonra bir istanbul beyefendisi gibi türkçe ayrıca inglizce konuştuğunu görüyoruz. inanılmaz abes bir olay değil bu. 16 yılda neler değişiyor. bakınız mahsun kırmızıgül bunun örneğidir. adam 15-20 yıl önce ilk çıktığında konuşamıyordu bile. şimdi entelijansiyanın bir numaralı kişisi oldu:)

bu filmden bir hong kong aksiyon sineması tadı yahut john woo'nun face off'u gibi bir şey beklemek anlamsız. kaldı ki; nefis bir film olan face off bile klişelerle ve inanılmaz saçma sahnelerle doluydu. üstüne üstlük bu film türkiye'de osman sınav tarafından çekiliyor. sırf bu nedenle bile saygı duydum. mehmet kurtuluş'un performansını beğendim. uğur polat o kısacık rolünde bile çok başarılıydı.

bir de o tecavüz sahnesi neydi öyle. aşırı sert bir sahne olmuş, betim benzim attı resmen:) o sahnede oynayan kızın da gözü karaymış. birileri öpüşme sahnelerinde oynamazken; onunki deli cesareti doğrusu:) 

Cevap Yaz

Fark

28 Mayıs 2009 21:33

Hollywoodvari bir şablon üzerinden hareketle yapılmış bir film. 

Cevap Yaz

kırkambar

25 Nisan 2009 10:05

Osman Sınav'ın senaryosunu kendi yazdığı bu filmle bir kez daha iddialı olduğunu gösteriyor.Yönetmen bu filmle gençlere uyuşturucu ile ilgili mesaj veriyor. Tabiki anlayan için. Filmin ilk başlardaki uyuşturucu tırını kovalama sahnelerinde oynayan Mehmet Kurtuluş rolünün hakkını vermiş. Aksiyon sahnelerinde yüreğimiz ağzımıza geldi. Nida Şafak ta onunla mükemmel uyumlu bir ikili oluşturduğunu görüyoruz. Haşhaşi de rolünün tam hakkını vermiş. Pelin Batu'nun yeri o film için uygun değildi. Filmdeki tecavüz sahnesi gerçeğe çok  yakın yapılmıştır. Filmin ortalarından itibaren aksiyon yerini drama ve romantikliğe bırakıyor. Filmin müzikleri filme tam oturmamış, filme ilgiyi ve heyacanı çekecek müzikler konulabilinirdi. Bu filmin sinema da gerekli ilgiyi görmemesinin nedeni ik şeye bağlıyorum. Birincisi Osman Sınav aksiyonu sevmesi ve bu filmde baş kısımlardan sonra aksiyonun olmamasıdır. İkincisi ise filmin süresinin çok uzun olması ve gereksiz sahnelerle seyirciyi bıktırmasıdır. Ama yine de Deliyürek filminden sonra izlediğim en iyi aksiyon filmidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu filmle Türk sinemasının geliştiğini gözler önüne seriyor. Böyle filmlerin devamını gelmesini istiyorum.

Cevap Yaz

raskolnikov19@hotmai

5 Nisan 2009 20:09

uyuşturucu ticaretini anlatan ve bunun bir polis ailesi üzerine etkilerini yansıtam  sıradan bir film.cast açısından süper olmuş.müzikler ve senaryo  da teknik açıdan çok güzel olmuş.alışılagelen türkü tadında müzikler yoktu daha sade ve anı anlatan müzikler kullanılmış.türkiyenin en iyi aksiyon filmi olduğu söyleniyor.umarım daha iyileri yapılır

Cevap Yaz

tolga73

28 Mart 2009 00:11

FİLM ÇOKİYİ MA DUYGU ŞEN E O SAHNEYİ YAKIŞTIRAMADIM AMA FİLM SÜPER OLMUŞ

Cevap Yaz
Yandex.Metrica