Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Stagecoach (Stagecoach)Chewbacca

28 Aralık 2011 18:08

Tek mekan ve bu mekanda toplanan çeşitli katmanlardaki insanların ayrı ayrı irdelenen hikayeleri ve sonra yine bu insanların ortak bir serüvende bir araya getirilmesi formülü, sinemada "Grand Hotel" filmiyle denenmişti..

John Ford da aynı düzeni bu filmde uyguluyor.. Ringo Kid rolüyle B hatta C sınıfı westernlerden gelerek kısa sürede 'yıldız'laşacak olan Wayne'in ilk başlangıç filmi.. Yalnız westernlerde değil, dünya sinema tarihinde de bir başyapıt.

Cevap Yaz

nedim yıldız

14 Şubat 2008 14:36

sıradan bir posta arabası yolculuğu başlarında ünlü geronimonun olduğu kızılderilerin saldırısı başlayınca kabusa dönüşür.ağzına kadar dolu olan posta arabasıyla ,içindeki ayyaş bir doktor,iki kadın,bir banker yolcusu ve yalnız kovboy ringo kiti amansız büyük mücadele beklemektedir...bu filmle 1940 yılında thomas mitchell en iyi yardımcı oyuncu,filmin müziğide en iyi müzik oscarını kazandı.john ford-john wayne işbirliği bu filmde başlamış,bir çok western filmine birlikte imza atmışlardır.1966 yılında yeniden çevrilmiş,ann margret-alex cord-bing crosby başrolleri paylaşmışlardı..yıllar önce sinemalarımızda cehennemden dönüş adıyla oynamasına rağmen bizde bilinen ismi posta arabasıdır..izlemeye değer bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica