Rehine

6,86

( 10 kişi yorum yaptı )

Rehine

(Alpha Dog)

Sinema Filmi

2006

Öfkesi her zaman burnunda uyuşturucu tüccarı Jake Mazursky (Ben Foster), Johnny Truelove’a olan borcunu ödemekte başarısız kalınca San Fernando Vadisinde sinirler gerilir ve bölgede egemenlik mücadelesi hızla tırmanır. Paralarını alamayan Johnny ve çetesi, fevri bir karar alarak Jake’in 15 yaşındaki küçük kardeşi Zack’i (Anton Yelchin) kaçırırlar.
Çocuğu kaçırdıktan sonra Palm Springs’te yollarına devam eden gençler, onu rehine olarak saklama kararı almışlardır. Ancak zaman içinde onu da kendi günlük programlarına dahil etmeye başlarlar. Artık küçük çocuğu da kendi eğlence partilerine götürmektedirler. Ortalıkta hiçbir anne-baba/yetişkin olmadığı için bu küçük çocuğun da yanlarında olmasına alışmış gibidirler ve bu durumu olağan karşılamaktadırlar. Johnny’nin karizmatik arkadaşı Frankie’n in (Justin Timberlake) geçici bakımı altındaki Zack, her zaman hayalini kurduğu içki, kızlar ve yepyeni deneyimlerle dolu yaz fantezisinin gerçeğe dönüşmesinin keyfini sürmeye başlamıştır.
Johnny’nin çetesindeki herkes artık Zack’in aslında bir rehine, bir “çalınmış çocuk” olduğunu gözden kaçırmış yada unutmuş gibidir. Geriye de gönderemezler. Saatler geçerken Zack probleminin varlığına ilişkin çözüm önerileri giderek önemini kaybeder. Bu problemle ilgili olarak berbat kararları daha da berbat kararlar izlemeye başlamıştır.
Öte yandan Johnny’nin babası (Bruce Willis), oğlunun neler yaptığını öğrenme girişimlerine başlamış ve rehine olayından emin olmuştur. Zack’in üzüntüden çılgına dönmüş annesinin (Sharon Stone) polise başvurmasıyla birlikte durum daha da karmaşık hale gelir. Çocuğu kaçıran Johnny bu zor durumdan sıyrılmaya çalışmaktadır ama bunu nasıl başaracağına dair herhangi bir fikri yoktur.
O güne kadar özendiği çete reislerini taklit etmekle herkesi kandıran Johnny, hiç beklemediği bir anda kendisini çok gerçek ve çok korkunç sonuçlar doğuracak tehlikeli bir maceranın tam göbeğinde bulmuştur. Tehlikenin ne kadar büyük olduğunu anlar ama artık iş işten geçmiştir.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 624.311,0 TL
Toplam İzleyici 74.378
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 14 Kasım 2015 08:35:19

7

Film 2005 yapımı rehine filmine göre temposu düşük bir film bu filmde de bruce willis oynuyor ama bu sefer geri planda kalmış filmde ben foster iyi performansıyla filmi izlenir kılmış justin timberlake de rolünde fena değildi aynı 2005 yapımı rehine gibi bu filminde 117 dakikalık süresi konuya uzun olmuş 90 dakika yeterdi yinede film herşeye rağmen izemeye değer iyi bir film.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 01 Nisan 2010 18:36:04

6

Geniş olan kadrosunun aksine dar çerçevede geçen ucuz bir film çıkmış ortaya.Genel olarak baktığımızda film o genel havasında 'takılıyoruz' modunda ilerlerken en sonunda birkaç sahne ile birden duygusallaşıyor,onun dışında en sonunda biterken suçlula ra ne olup bittiğini gösterdiği sahnede dahi alakasız hareketli şarkı çalıyor.Dramatik bir durum tam bir karmaşa içerisinde ve sığ bir biçimde işlenmiş.Yani birçok eksiğinden dolayı vasat bir film olmuş. 

aragorn_bjk avatar aragorn_bjk 13 Kasım 2008 19:32:11

8

ben sevdim bu filmi hem komik hem de sonu duygusal

f_ebru_b avatar f_ebru_b 07 Eylül 2008 02:38:09

7

ewt olaylar geç başlamış gerçekten biraz ama film güzeldi bence beyendim ben.1-2 duygusal güzel sahnesi var.ama tabi kadronun bütününe bakınca çok daha muhteşem bi film bekleniyo.bu arada kadrodaki erkek oyuncular yıkıp geçmiş cidden :)

Junkie85 avatar Junkie85 05 Ocak 2008 00:11:01

basit olmus be abi

filolog_duygu 07 Nisan 2007 06:39:04

1

izlenmeye değmeyecek bir film.Sırf küfür,olaylar çok geç başlıyor,1 saat sadece fasa fiso yapılıyor.sharone stone,bruce wills,justin timberlake gibi ünlü yüzlerden dolayı büyük beklentilerle gidip genelde herkes hayalkırıklığıyla çıktı.paraya ve zama na yazık oldu.

Yandex.Metrica