Sakın Söyleme

TV Filmi

2006

Kasabanın ileri gelenlerinden Halil Ağa’nın ileri yaşlara kadar çocuğu olmamıştır. Karısı Emine’nin de baskısı ile yeniden evlenir. Fakat kuması Esma’nın hamilelik haberinin alındığı gün Emine’nin de çocuk beklediği anlaşılır. Emine ve Esma kasabadaki hastanede neredeyse aynı saatlerde doğum yapar, fakat Esma doğum sırasında ölür. Halil Ağa’nın kucağına iki bebek verilir. Biri Esma’nın, diğeri de Emine’nin bebeğidir. Halil iki bebeği de, Emine’nin kucağına bırakır. Emine’nin |Hangisi benim bebeğim’ sorusuna ise “İkisi de benim ikisi de senin” diye cevap verir. Halil, iki bebeğinde şefkatten ve ana sütünden yoksun büyümemesi için böyle bir yol bulmuştur… Yıllar geçmiş İsmail ve İshak adını alan bebekler büyümüştür . Emine hangi bebeğin kendisinin olduğunu öğrenemeden her iki bebeği de kendi evladı bilerek yetiştirir. Fakat analık güdüsüyle, içindeki kendi bebeğini öğrenmek arzusu da gitgide büyümüştür. Emine artık kararını vermiştir. Çocuklarından hangisinin kendi çocuğu olduğunu öğrenmek için her yola başvuracaktır…

Künye

Yönetmen Nazif Tunç
Senaryo
Müzik Gündoğar
Görüntü Yönetmeni Mehmet Demirhan
Eser
Tür Dram
Ülke Türkiye
Etiketler Anne Baba, Evlat, Köy Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.halkfilm.com

Ekip

Yapımcı Arif Hakverdi (Yapım Koordinatörü)
Kurgu Ömer Cebeci (Kurgu)
Aytaç Şahin (Kurgu)
Yapım Ekibi Ali Topçu (Yapım Sorumlusu)
Ziya Dökmetaş (Yapım Amiri)
Ali Topçu (Yapım Ekibi)
Yönetmen Ekibi Burcu Salcı Özkal (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Necdet Tok (Kurgu Yönetmeni)
Sanat Ekibi Rabia Durak (Kostüm Sorumlusu)
Ela Uyar (Kostüm Asistanı)
Ses Ekibi Ünsal Öner (Ses Kayıt)
Cem Sancak (Ses Kayıt)

Firmalar

Halk Film (Yapım)
Kanal 7 (Yayıncı)

Son Yorumlar (2)

sinemaagresif avatar sinemaagresif 04 Mart 2016 13:35:38

8

Bu film kısmen İzzet Günay, ,Semra Sar ve Zeynep Değirmencioğlu'nun başrolünü paylaştığı 1972 yapımı Hayat mı bu filminden uyarlanmıştır. Bu filmde sinemanın devi İzzet Günay'ın rolünü sinemanın başka bir devi Aytekin Akkaya canlandırıyor. Farkları ise O film şehirde bu ise köyde geçiyor. Bir de Hayat mı bu da İzzet'in oğullarından biri karısından diğeri sevgilisinden dünyaya geliyordu. Burada ise oğullar Aytekin'in iki eşinden oluyor. İkinci eşi doğumda vefat edince Aytekin de tıpkı Hayat mı bu filminde olduğu gibi karısından gerçek oğlunun kim olduğunu saklayıp her iki oğluna da annelik yapmasını ister. Filmin sonlarında ise ilk filmde olduğu gibi oğullardan biri ölür ama intihar ederek değil,kazara dereye düşerek. Kısaca film Hayat mı bu gibi çok kaliteli değil tabi tv filmi formatında nede olsa ama yine de izlenebilir.

bltszlk avatar bltszlk 17 Nisan 2009 19:36:04

10

ilk yorum benim olsun KANAL 7 de izlerken aklıma İZZET GÜNAY IN bir filmiyle birazda olsa benzeri var.bir anne çocuğum hangisi benim, hangisi onun.İzzet günay ın oynadığı filmide aklıma gelmedi.

Yandex.Metrica