Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tabanca (Revolver)

Tabanca

7,23

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 4 Nisan 2008 1 Saat 55 Dk Polisiye Gerilim Dram Polisiye, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 6.2

Yönetmen: Guy Ritchie Guy Ritchie

Ülke: fransa, ingiltere

Gişe: 14.229

Oyuncular: Francesca Annis, Andrew Howard, Terence Maynard, André Benjamin, Vincent Pastore, Ray Liotta, Jason Statham, Tom Wu Devamını Gör...

Konusu : Guy Ritchie’nin favori oyuncusu olarak bilinen Jason Statham, bir kumarbaz olduğu halde, kardeşinin ailesini kurtarmak için istemediği bir oyuna dahil olup 7 yıl hapis yatan Jake Green’i oynamaktadır. İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha (Ray Liotta)’ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında ikisinin çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Green fiyakalı kumarhanesinde Macha’nın masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha’nın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zach’a (Andre Benjamin ve Vincent Pastore) vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder. Hapiste geçirdiği süre içerisinde yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenmiş ve kumar masasında yenilmez hale gelmiştir. Artık intikam alma vakti gelmiştir… Macha da aynı anda acımasız rakibi Lord John’u ortadan kaldırma planları içerisindedir ve tüm umudunu uyuşturucu işinde çok güçlü olan Sam Gold’a bağlamıştır. Jake, Macha’yı kendi kumarhanesinde ziyaret eder ve onu alenen bir şans oyununa davet eder. Önceleri Jake’ten ağzı yanmış olan Macha tetikçilerini onla “ilgilenmeleri” için görevlendirir. Hayatı artık onu korumak isteyen esrarengiz Zack ve bir onun kadar gizemli olan partneri Avi’nin ellerindedir. Jake kendisini birden oynamak istediği o son oyunun tam ortasında bulur ve bu oyunda her bir el bir diğerinden daha da tehlikelidir. Ama asıl tehlike beklenmedik bir yerden gelecektir…Jake’ın ta kendisinden.Fahri07

16 Şubat 2021 16:43

Filmi Jason Statham için izledim.Film güzel olabilir ama bana hitap etmediği için pek beğenemedim.10/4

Cevap Yaz

mansuryıldırım

10 Haziran 2015 14:26

Film biraz karışık gibi görünsede aslında ego üzerine büyük eleştirisi olan hatta dövüş kulübü filminin farklı bir versiyonu gibi jason statham filme yakışmış izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

3 Ocak 2010 22:05

Bol miktarda karmaşa ile birlikte sıkan bir yapısı var.Anlaşılması için iyi takip edilmesi gerekiyor buna rağmen film bittiğinde anlaşılmayan yerler olabiliyor.Birçok şey film sonunda cevabını bulsa da sonunu getirene kadar sıkılabilirsiniz.Bunu filmin eksikliği olarak sayabiliriz.Jason Statham farklı bir imajla karşımıza çıkmış olsa da film maalesef vasatı aşamamış.

Cevap Yaz

bodom

4 Haziran 2009 22:22

harika bi film bu yönetmenin her filmini izleyin hepsi çok süper filmler

Cevap Yaz

afarikan

24 Kasım 2008 16:26

Özel efekler çok etkileyiciydi kurgusunuda beğendim bazı yerlerde animasyon sahneleri kullanması da çok etkileyici olmuş..

Cevap Yaz

zuhtuural

16 Şubat 2008 08:13

atmosferi çok değişik gelmişti film bana bir şekilde syretme fırsatım olmuştu meraklısına Guy Ritchie’nin favori oyuncusu olarak bilinen Jason Statham, bir kumarbaz olduğu halde, kardeşinin ailesini kurtarmak için istemediği bir oyuna dahil olup 7 yıl hapis yatan Jake Green’i oynamaktadır. İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha (Ray Liotta)’ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında ikisinin çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Green fiyakalı kumarhanesinde Macha’nın masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha’nın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zach’a (Andre Benjamin ve Vincent Pastore) vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica