Gurbet Yolcuları

(Gurbet Yolcuları)

TV Dizisi

2007

Safranbolu’dan; oğulları Halil’in Üniversite eğitimi ve ekonomik sıkıntılar sebebi ile ayrılıp, İstanbul’a gelen Dilbaz ailesinin şehir hayatının tüm zorluklarına karşı varolma çabaları ve başlarına gelen olayların anlatıldığı bir göç hikayesi. . .
Zorlu yaşam koşullarının yıprattığı Dilbaz ailesinin, daha rahat ve mutlu olabilmek için çıktığı İstanbul yolculuğu umdukları gibi gitmez . . .
Üniversite eğitimi için İstanbul’a giden Halil arkasında sevgilisi Esma’yı bırakır. Esma, Halil’in İstanbul’da kendisini unutacağından ve başkaları ile birlikte olacağından korkar. Esma’nın üvey annesi Fatma sürekli bunu hatırlatır. . .
Filiz zengin bir ailenin üniversiteye giden şımarık kızıdır. Halil’in okul arkadaşıdır ve Esma’nın korkusun un kaynağı olmaya adaydır. . .
Yusuf dikkatsizliği yüzünden İstanbul’a geldiği gibi şehrin alçaklığı ile yüzleşir. Ailesini zor duruma düşürür. Durumu değiştirmek için bilinçsizce dolaşırken belkide hayatını değiştirecektir . . .
Ailenin İstanbul’a en çabuk adapte olanı Perihan’dır. İstanbul ve Perihan buluşmayı bekleyen iki sevgili gibidir. Bu buluşma Perihan için bir masal gibi başlar. . .
Seher Safranbolu’da dedesi ile ninesine bakmak için kalmıştır. Tiyatro sevdalısı Seher, ilanını gördüğü bir oyuna yetişmek için alelacele evden çıkar.
Şehre geldiklerinde kalacak yer sorunu ile başlayan İstanbul macerası, Safranbolu’da kalan kızları Seher’den gelen acı haberle alt üst olur.

Künye

Yönetmen Mehmet Ulukan
Senaryo
Yapımcı Sevgi Birsel , Sinan Akad , Sinan Akad
Görüntü Yönetmeni Ercan Durmuş
Tür Dram, Macera
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Nezihe Dikilitaş (Genel Koordinatör)
Yapım Ekibi Erdal Bali (Yapım Asistanı)
Işık Ekibi Birol İmamoğlu (Işık Şefi)
Sanat Ekibi Melike Sayar (Kostüm Sorumlusu)

Firmalar

Birsel Film (Yapım)
Kanal 1 (Yayıncı)

Son Yorumlar (3)

freddie 24 Şubat 2015 05:16:29

Bu diziyi bir bölüm izlemiştim Çok da beğenmiştim Ne de olsa Nuran Devres yazdı

yunusemre_ay 23 Şubat 2007 20:27:02

10

Bence mükemmel bi dizi olcak çünkü senoryası da güzel oyuncularıda özellikle sinemis candemir gibi büyük bi üstad bu dizide oynayınca tadından yenmez durumda dizi.inş başarılı olur çünkü oyuncuların başarısız olma gibi bi lüksü yok şimdiden hepsine k olay gelsin.

emresefer avatar emresefer 03 Şubat 2007 22:24:02

3

Bence kötü bir dizi,bu kadar zengin bir oyuncu kadrosu var ama senaryo kötü olunca ne işe yarar.

Yandex.Metrica