Hamburger Cumhuriyeti

7,95

( 2 kişi yorum yaptı )

Hamburger Cumhuriyeti

(Fast Food Nation)

Sinema Filmi

2006

ABD'deki fast-food endüstrisine ilişkin gerçekleri insanın yüzüne tokat gibi çarpan "Hamburger Cumhuriyeti" adlı kitaptan esinlenen film, Greg Kinnear, ethan Hawke ve Patricia Arquette gibi pek çok yıldızı bir araya getiriyor. Pazarlama müdürü Don (Greg Kinnear) şirketi "Mickey's"in yeni hamburgeri "Kocaman" hakkında dönen dedikodularının aslını araştırmak üzere etlerin geldiği çiftliği ve fabrikayı araştırmaya gider. Maalesef karşılaştığı gerçekleri hazmetmesi pek de kolay olmayacaktır. Bağımsız yapımların vazgeçilmez yönetmeni Richard Linklater (Before Sunrise, Tape, A Scanner Darkly) bu "gerçek" hikayeyi belgesel tadından ödün vermeden aktarıyor.

Son Yorumlar (2)

göknil avatar göknil 06 Aralık 2008 13:31:12

Filmin kapağı ve ismini eğlenceli bir film zannettim ama acıklı bir dram öyküsü çıktı.Filmde hamburgerlerin pis işlerini anlatıyor ve hakikaten güzel bir konu.

cok_asi avatar cok_asi 07 Eylül 2008 17:05:09

9

Film dram açısından çok etkiledi beni. birde final sahnesi çok dramatikdi. Birde film müzikleride o sahneyi izlerken insanın tüylerini diken diken ediyor.Film meksikalı mültecilerin amerikaya kaçak geçip oradaki çalışma şartlarında çektiği zorluk ve dramı anlatıyor.İzlenmeli bence.

Yandex.Metrica