Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

23 Numara (The Number 23)

23 Numara

7,56

(30 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 2 Mart 2007 1 Saat 38 Dk Aksiyon Gizem Gerilim Dram Aksiyon, Gizem, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Joel Schumacher Joel Schumacher

Ülke: ABD

Gişe: 253.761

Oyuncular: Patricia Belcher, Danny Huston, Logan Lerman, Virginia Madsen, Jim Carrey, Lynn Collins, Rhona Mitra, Aydoğan Temel, Zeynep Özden Ayyıldız, Fatih Özacun Devamını Gör...

Konusu : 23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır. Kitap, Walter’a Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walter’ın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerling’in (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walter’ın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerling’in 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına. Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walter’ı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerling’le aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walter’ın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac French’in (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walter’ın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz. Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir. New Line Cinema’nın Contrafilm/Firm Films yapımı son filmi, Fernley Phillips’in orijinal senaryosuna dayanan 23 Numara adlı bir psikolojik gerilim. Joel Schumacher’ın (“Phone Booth/Telefon Kulübesi”, “8MM”, “Falling Down”) yönettiği filmin başrolünde Jim Carrey yer alıyor. Beau Flynn ve Tripp Vinson’ın (“After the Sunset”, “The Exorcism of Emily Rose/Şeytan Çarpması”) yapımcılığını üstlendiği filmin yönetici yapımcıları Mike Drake, Toby Emmerich, Richard Brener, Keith Goldberg, Brooklyn Weaver ve Eli Richbourg, ortak yapımcısı Fernley Phillips, yapım asistanı ise Linda Fields Hill.Ali_Alamuti

4 Ağustos 2019 20:23

Ters köşe yapan filmlerden. Jim Carrey nin komediler dışında da gayet iyi oynadığını görebiliyoruz. Ayrıca, etik değerlere de atıfta bulunulması hoşuma gitti.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

8 Haziran 2015 16:11

Jim carrey in ciddi roldede iyi bir performans gösterdiği film gizemini yarısında belli etsede yinede türünün iyi bir örneği gerilim ve gizemin iyi harmanlandığı film izlmeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

yorgun85

14 Temmuz 2012 14:09

Açıkçası filmin başında çokta birşey beklemediğim halde, giderek gözümde devleşen bir yapım oldu. Olayların akışı ve bağlantılar bence çok iyi kurulmuş. Filmseverler mutlaka izlesin

Cevap Yaz

n.emir

8 Ağustos 2010 16:07

takıntıların insanları ne hale getireceğini anlatan çok güzel bir film.herkese tavsiye ederim ancak sonunda paranoya oluşturmamak koşuluyla:) 

Cevap Yaz

rasim78

5 Mayıs 2010 00:42

ya filmi izlerken saate baktım

12:35  yani 35-12 :23  

ciddi bir şekilde paranoya oluşturan bir film.

Cevap Yaz

zindan58

5 Mart 2010 02:00

Uzun zaman önce izlediğim bu jim carrey filmi, kurgusu yönünden başarılı..Filmimiz, esas adamımızın bir şekilde unuttuğu geçmişinin yeniden karşısına çıkmasında düğümleniyor...yada başka bir deyişle;bir intihar öncesi yazılan son mektubun, bir çeşit hatıra defterine dönüşmesiyle karşımıza çıkıyor...bir sahaftan alınan bu kırmızı yüzlü kitap, bir saplantının hikayesi... 23 Numara...Filmin sonunda şaşırıyorsunuz,bunu sevenler izlemediyse ilk fırsatta görmeliler...ve izleyen herkes kendi hayatında 23 numarayı bulacak, tuhaf olan da bu...benim karşıma bir takvimin ilk yaprağı olarak çıkmıştı, inanın ürperiyorsunuz:)))

Cevap Yaz

seda_neşe

23 Eylül 2009 04:41

İzlerken merak uyandıran sürükleyici sonunda çok şaşırtan  bir film süper  jim carrey yine çok güzel bir performans sergilemiş jim carrey seni çok seviyorum süpersin

Cevap Yaz

ruzgarr

31 Temmuz 2009 14:52

film gidişat olarak biraz sıkıcı ama sonuna doğru çok güzelleşiyor. hele ki en sonu zaten süper. yalnız filmden sonra takıntılarınız olmaya başlayabilir. araba plakalarında 23ü bulmaya çalışmak gibi :)

Cevap Yaz

ceyhun_mr

26 Mart 2009 20:36

iyi bir kurgu,etkileyici bir gerilim filmi.Komedi ve dram tarzı filmlerine alışık olduğumuz Jim Carey'nin, alışık olmadığımız tarzda bir filmi.Kurgunun sıkmaya başladığı ve sonunu tahmin etmeye başladığınız yerde,film sürpriz bir şekilde gelişiyor.Özelllikle son yarım saatini beğendim.Gerilim tarzı film sevenlere tavsiye edebileceğim bir film.

Cevap Yaz

adam_smith

17 Ocak 2009 01:34

harika bir kurgu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica