Temel Parçacıklar

8,00

( 1 kişi yorum yaptı )

Temel Parçacıklar

(Elementarteilchen)

Sinema Filmi

2006

Michael (Christian Ulmen) ve Bruno (Moritz Bleibtreu) yarı-kardeş / üvey kardeş olmalarına karşın çok farklıdırlar. Sadece annelerini (Nina Hoss) paylaşmaktadırlar. Oldukça serbest ve jet-set bir yaşam süren Michael ve Bruno’nun annesi, iki oğlunu, büyükanne ve büyükbabalarının yanına bırakmış ve onları ihmal etmiştir.

İçe dönük bir kişiliği olan moleküler biyolog Michael, genetik araştırmalardan başını kaldıramamaktadır. Bu yüzden de kendisine bir sevgili bulabilmekten çok uzaktır. Bruno ise, seksi yüceltmek adına fantazilerinin kölesi olarak bir bedel ödemektedir.

Her şey, bu iki adamın 30’lu yaşlarında aşkı yaşaması ile değişir. Michael yeniden çocukluk aşkı Anabelle (Franka Potente) ile bir araya gelir. Bruno ise Christiane (Martina Gedeck) ile seksüel anlamda tutkuları paylaşır ve bunlardan zevk alır. Şans tam da bu iki kardeşten yana gibi görünmesine karşın, zalim kaderin cilvesi sonucu, iki kardeşin sevdikleri kadınlar ciddi şekilde hastalanır. Bruno ve Michael bu durum karşısında şaşkına döner, durumun kötü etkileri ile uğraşmak ve karar vermek zorunda kalırlar. Ya zor da olsa ilişkilerini sürdürecek ya da eski yaşamlarına geri döneceklerdir.

Ödüller

En İyi Erkek Oyuncu (56.Berlin Film Festivali-2006)

Firmalar

35 Milim Filmcilik (Dağıtımcı)
Hasılat 26.045,11 TL
Toplam İzleyici 3.462
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (1)

mr.blm 25 Mart 2007 01:06:03

3

degişik bi aşk hikayesi alaman kültürünü barındırıyo içinde
ve tabikide cinsellige digişik bakış hoş degil extreme düşünceler biz türküz bize uymaz

Yandex.Metrica