Yaratık

8,05

( 5 kişi yorum yaptı )

Yaratık

(Gwoemul)

Sinema Filmi

2006

Seul’u ikiye ayıran Han nehri korkunç bir faciaya gebedir. Amerikan ordusunun bir kaç sene önce gizlice boşalttığı kimyasal atıklar, nehirde korkunç bir yaratığın üremesine neden olmuştur. Nehir kenarında piknik yapmak için toplanmış şehir sakinleri suların arasından ansızın yükselen devasal bir yaratık görürler. Bir kaç saniye içinde ortalığı savaş alanına çeviren canavar tekrar sulara gömülmeden önce ardında yüzlerce ölü bırakır. Ancak yaratık ile ilgili korkunç gerçek ancak bir kaç gün sonra farkedilir. Hükümet yaratığın insanlara korkunç bir virüs bulaştırdığından şüphelenmektedir.

Oynayanlar

Kang-ho Song Kang-ho Song Park Gang-Du
Hie-bong Byeon Hie-bong Byeon Park Hie-bong
Doona Bae Doona Bae Park Nam-Joo
Paul Lazar Paul Lazar Yaratığın Sesi
Scott Wilson Scott Wilson

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 127.431,7 TL
Toplam İzleyici 17.518
Vizyonda Kaldığı Hafta 17 Hafta

Son Yorumlar (5)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 07 Kasım 2014 09:18:09

7

Film farklı bir yaratık filmi direk korku filmi değil içinde korku ile dram ve komedide iç içe amerikan ordusunun gizlice bir nehire boşaltığı kimyasal atıklar üzerinden nehirdeki canlılardan biri mutasyon geçirip yaratık olur ve ülkeyi bir korku f ırtınasına sokar filmi başarılı buldum ama keşke sadece korku gerilim üzerinden karanlık gri bir anlatım olsa film daha etkili olabilirdi yinede korku,dram ve komediyi başarıyla harmanlamış iyi bir film.

afarikan avatar afarikan 08 Şubat 2008 13:39:02

8

film aslında korku filmi değil ama ben sıçraya sıçraya bi hal oldum.yaratığın biyerden çıkacağını biliosunuz ama yinede sizi ürkütüyor.film bence güzeldi özellikle asyaya özgü komedi tarzı çok hosuma gitti ( birbirlerine vurmaları gibi) Sonuda güzel bitti ben bu filmi tavsiye ederiM ama korku filmi diye izlemeyin değil

akreppp77 09 Temmuz 2007 09:24:07

8

sakarya 08 Haziran 2007 10:02:06

Filmi sadece 30 dk seyrettim ve hiç ama hiç beyenmedim bana göre güzel bir film degil hayal krıklıgına ugradıgımı söyleyebilirim ne kadar kedni ülkesinde izlenme rekorları kırmıs olsada benim hosuma gitmedi...

SELANİKLİ 08 Haziran 2007 06:15:06

8

Filmi seyretmedim henüz gerçi ama, bu yaratıklı filmler artık rağbet görmüyor bence. Masal diyarında yaşıyormuşuz gibi... Aslında herkesin biraz hayatında masala yer var galiba... Yine de bu filmi izlemek istiyorum.

Yandex.Metrica