Ninja Kaplumbağalar

8,03

( 4 kişi yorum yaptı )

Ninja Kaplumbağalar

(Teenage Mutant Ninja Turtles)

Sinema Filmi

2007

New York’ta garip olaylar yaşanıyordur. Hızla oradan oraya sıçrayan gölgeler, ortaya çıkan garip yıldız haritaları ve şehre saldırılar düzenleyen yaratıklar herkese korku salmıştır. Acaba zengin endüstri imparatoru Max Winters’ın bu işlerde parmağı var mıdır?

Son maceralarında düşmanları Shredder’ı öldürdükten sonra birbirlerinden kopan NİNJA KAPLUMBAĞALAR, hayatlarını kazanmak için ayrı ayrı yollara sapmışlardır.

Leonardo, ustaları Splinter’ın isteği üzerine bir dünya turuna çıkmış, ancak bilinmeyen bir yerde inzivaya çekilerek geri dönmemiştir. Raphael gece olduğnda adi suçluların peşine düşen başına buyruk, maskeli bir kahramana dönüşmüştür. Michaelangelo partilerde çocukları eğlendirmeye başlamış, Donatello ise bir teknik destek hattında çalışmaya başlamıştır.

Tüm bunlar olu rken, usta Shredder New York’ta gerip olayların başgösterdiğini fark eder. Bir teknoloji şirketinin sahibi olna zengin iş adamı Max Winters, antik çağlardan kalmış bir orduyu tekrar hayata geçirip tüm dünyayı ele geçirmeyi hedeflemektedir. Üstelik, kaybettiği ustası Shredder’ın izinden giden Karai ve Foot Klan’ın da desteğini yanına almıştır.

NİNJA KAPLUMBAĞALAR; tekrar bir araya gelip kötülere karşı tek yumruk halinde savaşabilmesi için, eski dostları April ve Casey Jones’un da desteğine başvuracaktır.

Oynayanlar

James Arnold Taylor James Arnold Taylor Leonardo-Seslendirme
Mikey Kelley Mikey Kelley Michelangelo-Seslendirme
Nolan North Nolan North Raphael-Seslendirme
Mitchell Whitfield Mitchell Whitfield Donatello-Seslendirme
Mako Mako Master Splinter-Seslendirme
Sarah Michelle Gellar Sarah Michelle Gellar Seslendirme
Chris Evans Chris Evans Casey Jones-Seslendirme
Ziyi Zhang Ziyi Zhang Karai-Seslendirme
Patrick Stewart Patrick Stewart Max Winters-Seslendirme
Kevin Smith Kevin Smith Greasy Chef-Seslendirme
Laurence Fishburne Laurence Fishburne Anlatıcı-Seslendirme
Emin Yaraç Emin Yaraç Türkçe Seslendirme
Serhan Arslan Serhan Arslan Türkçe Seslendirme
Ziya Kürküt Ziya Kürküt Türkçe Seslendirme
Ercan Demirel Ercan Demirel Türkçe Seslendirme
Sercan Gidişoğlu Sercan Gidişoğlu Türkçe Seslendirme
Burcu Güneştutar Burcu Güneştutar Türkçe Seslendirme

Ekip

Ses Ekibi Mert Özer (Dublaj Kayıt)

Firmalar

Medyavizyon (Dağıtımcı)
Hasılat 1.513.549,0 TL
Toplam İzleyici 202.489
Vizyonda Kaldığı Hafta 32 Hafta

Son Yorumlar (4)

kemerlee avatar kemerlee 12 Kasım 2014 19:15:48

6

80’lerin sonunda He-man’le birlikte ortalığı kasıp kavuran iki çizgi filminden biri olan Ninja Kaplumbalar, 90’da başlayan ve üçlemeye dönen çocuklara yönelik vasat ama eğlenceli filmleriyle girmişti sinemaya. Özellikle Video döneminde her çocuğun de falarca kiraladığı filmlerdendi, yinede bu serinin 90’ların başında kalmasını ve 20 yıl boyunca hiçbir devam filminin çekilememesini engellemedi. Fantastik sinemanın belkide en popüler erguman olduğu günümüzde tüm gişe canavarlarının burdan çıkması Michael Bay’ın Transformers sayesinde milyarder olmasınıda eklersek, Ninja Kaplumbaların geç kalmış bir yeniden çevrim olduğunu söylemek mümkün. Niyazikki üzerinde pek çalışılmış yada özen gösterilmiş bir proje olmadığını söylerek başlayabilirim; Gözünü para bütümüş yapımcı Michael Bayın elinde zaten derinlemesine bir hikaye görmek mümkün değilde, bu kadar baştan savama ve saçma sapan bir hikaye kurgusunun nasıl önümüze sunulduğunu anlamak pek mümkün değil.Sıfırdan bir sıçanın Ninja ustası olması(bulduğu kitaptan) ne kadar saçmaysa bir Ninja ustasının dingin ve derin olmasıda bir o kadar saçma. Gerçek ustalık Samuraylıktır Ninjalar ise Roninlerin (Birlikleri, Efendileri olmayan samuraylar) bozulmaları yoldan çıkmaları sonrasında oluşturdukları bir suikastçi kimliğidir. Bu saçmalıkların ve değiştirilen bir dolu unsura bide hırslı gazeteci Aprilı ve babasını hikayenin göbeğine yerleştirip klişeleri dibine kadar kullanmışlar. Filmin yarısına kadar(kurtarılmalarına kadar) bu saçmalıklara bide çöp filmlerin yönetmeni Jonathan Liebesmanın hem kamera kullanımı hemde dövüş sahneleri tasarımının(bi tasarımın olduğunuda sanmıyor sadece kargaşa hakim) vasatın altında kalmasıyla mideme ağrılar girmeye başladı. Bu noktadan sonra bol güzel efekli aksiyon sahneleri, Michelangelo önderliğinde bol komedi eseri biraz kurtarmaya başlıyor, kaplumbaların olduğu her sahne biraz eğlence ve farklılık sahibi olsada, muzzam güzelliğine rağmen vasat karakteri dahada vasat oyunculuyla Megan Fox ve onun yanındaki super mal Vernon sabırları taşırıyor. Sonuç olarak ka*ma bir yönetmen ve klişe efendisi bir yapımcıdan anca bu kadarı oluyor yapıcak bir şey yok.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 08 Eylül 2014 09:07:02

7

90 yıllardaki filimlerdeki tad yok sadece baştan sona animasyon sinema filmi 90 yıllardaki filimlerde gerçek insan vardı mizah vardı bu bildiğiniz çizgi film üstelik 90 yıllardaki çizgi dizinin bir bölümü düzeyinde bile değil yinede hayranlarını mutl u etmiş olmalıki 202 bin kişi izlemiş.

TuRKiSH_SPaWN 24 Mart 2007 12:54:03

9

Ben ninja kaplumbagalarin onceki filmlerini de seyrettim ozellikle kardesim cok begenmisti.Bu filminde cok guzel oldugundan eminim...

orçun benli 09 Mart 2007 22:52:03

5

keşke animasyon olmasaydı :(

Yandex.Metrica