Cinayeti Gördüm

8,56

( 3 kişi yorum yaptı )

Cinayeti Gördüm

(Blowup)

Sinema Filmi

1966

Oldukça yetenekli olmasına karşın işine karşı hiçbir ruh beslemeyen bir fotoğrafçı, amaçsız bir şekilde bir çok insanın ya da modelin fotoğrafını çekmektedir. Birçok kez, şiddet içeren ya da acı dolu olayları da fotoğraflamasına rağmen bunları yaparken içinde hiçbir etkilenme duygusu hissetmez, olayların içine giremez.Bir gün parktaki bir çiftin fotoğrafını çeker. Eve dönüp karanlık odada fotoğrafı büyütünce hiç farketmediği bir durum dikkatini çekiverir. Fotoğraf karesi, işlenen bir suçun en çarpıcı kanıtı olmuştur.

Ödüller

En İyi Film (21.Cannes Film Festivali-1967)

Son Yorumlar (3)

gecedensonra avatar gecedensonra 18 Haziran 2011 13:55:06

8

amaçsız bir fotoğraçı hayattan pek bir zevk alamayan .. ama tesadüfen gördüğü bir kadının fotoğrafını çektikten sonra olaylar gelişir .. gerilim mi pek değil . cinayet işlenmiş mi onu da göremiyoruz ... ama estetik mi tavan yapmış desek yeridir ve so n sahnedeki tenis maçı tüm filmi özetliyor desek yeridir ..iyi seyirler..

sienna avatar sienna 19 Mart 2009 21:50:03

8

  Mutlaka izlenmesi gereken bir gerilim filmi.

tdran avatar tdran 07 Ağustos 2008 21:34:08

modellerin fotoğrafını çeken thomasın bu tutkusu sayesinde tesadüfen çektiği bir fotoğrafta bazı olaylara şahit olması onun düşüncelere itmiştir.dvd rafınızda mutlaka bulunması gereken bir film.

Yandex.Metrica