Mr. Bean Tatilde

8,33

( 8 kişi yorum yaptı )

Mr. Bean Tatilde

(Mr. Bean's Holiday)

Sinema Filmi

2007

Yetenekli İngiliz komedyen Rowan Atkinson, 1997 yapımı “Bean”de kendisini uluslararası star yapan rolüne “Mr. Bean’s Holiday”de geri döndü.
22 milyon dolar bütçeli “Bean” on yıl önce dünya sinemalarında 237 milyon dolar hasılat elde etmiş ve milyonlarca hayranı Mr. Bean’ın en kısa sürede beyazperdeye geri dönüş yapacağını ummuşlardı. Bekleyiş ne yazık ki çok uzun sürdü. Ama buna değdi. Mr. Bean güldürü sevenleri fazlasıyla doyuracak yeni çılgın maceralarıyla 18 Mayıs’tan itibaren Türkiye sinemalarının perdelerine konuk olacak.
Her macerasında çok komik deneyimler yaşayan talihsiz kahramanımız Mr. Bean, yeni macerasında Fransız Riviera’sına tatile gider. Amacı tatilini yaparken bir yandan da film çekmektir. Ancak sinemasal amaçlarla ve niyetlerle çıktığı bu Avrupa macerasında da beklemed iği komik tuzaklara düşecektir.
Londra’nın sıkıcı ve nemli havasından bıkkınlık getiren Mr. Bean, valizlerini ve kamerasını yüklendiği gibi plajlarda güneşlenmek için Güney Fransa’nın (Cannes’ın) yolunu tutar. Ancak yolculuğu zannettiği kadar sıradan,sakin,sorunsuz,tekdüze, kazasız belasız ve rutin geçmez. Mr. Bean’ın diğer maceralarında olduğu gibi hiçbir şey yolunda gitmez. Türlü türlü şanssızlıkların ve talihsiz tesadüflerin birbirini kovalaması üzerine Mr. Bean Güney Fransa’da çekmeyi düşündüğü avangart filmini neredeyse yapamayacak hale gelir.
Mr. Bean’ın tatil yapacağı mekana Romanyalı bir film yönetmeninin küçük oğlu ve gelecek vaad eden güzel bir yıldız adayı da birlikte gelince Mr. Bean yanlış anlaşılır. Kimileri onun çocuk kaçırdığını; kimileri de ünlü bir yönetmen olduğunu zanneder. Yarattığı kargaşa ortamıyla Fransız sahillerinin huzurlu ve sakin ortamının altını üstüne getirdikten sonra durumu açıklamak yine Mr. Bean’e düşer. Jandarma tarafından gözaltına alınacak mıdır, yoksa bu olaylar zinciri Mr. Bean’in Cannes Film Festivali büyük ödülü Altın Palmiye’yi kazanmasıyla mı sonuçlanacaktır?
Zincirleme yanlışlıklar komedisi “Mr. Bean’s Holiday”de ünlü komedyen Rowan Atkinson, dünya çapında sinema ve güldürü sevenleri eğlendiren ve kendine hayran eden yeteneklerini, hareketlerini ve hünerlerini bir kez daha büyük bir başarıyla sergiliyor.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 565.685,0 TL
Toplam İzleyici 68.133
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (8)

baran34 avatar baran34 02 Aralık 2011 00:29:12

2

İnanamıyorum!! Bizim en iyi gişe yapan sinema filmlerimiz 15-20 milyon dolar hasılat yapıyor ama bu spastik karakterli senaryosu zayıf tekdüze film 230 milyon dolar hasılat yapıyor. Filmin bir tek final kısmı iyiydi gerisi parodi gibiydi.

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 16 Nisan 2010 01:35:04

7

basit ama komik.Senaryo zayıf ancak malzeme kuvvetli.Rowan Atkinson gerçekten müthiş.O jestler,mimikler,verilen tepkiler çok başarılı.Hiç şüphesiz senaryo özenilerek yazılsa,bu kadar etkili bir oyuncu ile mükemmel işler yapılabilir.

ugi2007 28 Ağustos 2008 13:44:08

Gerçekte Çok Güzel Bir Film Altını Çizerek Söyülorum Ki; Bu Film İzlenmeye Değer.Bu Arada Rowan Atkinson İstanbul'da İmza Dağıtacak Garajın Oradaki Carrefour'un Orda İmza Dağıtacak.Tarih:29 Ağustos CumaSaat: 18:00

gorkem_devrim avatar gorkem_devrim 04 Ocak 2008 14:17:01

Jim Carey gibi sadece mimikleriyle insani gulmekten delirtebilen baska bir yetenektir Rowan Atkinson ve bu filmde sizi fazlasiyla eglendirebilir,tavsiye ederim!!yalniz bu filmi seyrederken yaniniza her hangi bir yiyecek yahut icecek alayim demeyin cu nku gulme esnasinda bogaziniza kacabilir:=)

ARIZA44 avatar ARIZA44 03 Ocak 2008 01:32:01

8

TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM BİR KOMEDİ... İLK FİLM OLAN MR. BEAN KADAR KALİTELİ BİR KOMEDİ OLMUŞ... GÜLMEKTEN KIRILACAKSINIZ; SAKIN KAÇIRMAYIN...

damla_aylin 24 Mayıs 2007 13:30:05

10

Müthiş kelimesi bu filmi yorumlamada gerçekten az kalır. Komedi filmlerinde insanlar gülmekten yerlere yatarlar. Ama bu oyuncunun yeteneğine bağlı. Böyle bi ustadan böyle bi filmi izlememek gerçekten çok saçma olur. Ben bu filmi izlediğimde sinemada gülme krizine girmiştim.

Yandex.Metrica