Aç Gözünü

7,67

( 4 kişi yorum yaptı )

Aç Gözünü

(Abre los ojos - Open Your Eyes)

Sinema Filmi

1997

Film, kendini beğenmiş varlıklı Cesar'ın (Eduardo Noriega) rüyalarının kızı Sophia'yla (Penelope Cruz) tanışıp tek gecelik illişki yaşadığı son sevgilisini terk etmesi ve en yakın arkadaşına ihanet etmesi ile başlıyor. Ertesi gün ise yüzünü darmadağın eden bir otomobil kazasının ardından  bir hapishanenin psikiyatri koğuşunda cinayetle suçlandığını öğreniyor.  Cesar hapishande ruhsal çöküntüye uğrayıp, gerçek yaşamla rüyayı ayırt edemez oluyor. Ta ki sürpriz gelişmelerin ve ortaya çıkan gerçeklerin, daha önce olmuş herşeyin," gerçekliğini" tartışmalı hale getirdiği finale kadar.

Son Yorumlar (4)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 14 Haziran 2015 13:49:07

8

Gerilim ve gizemin baştan sona sürdüğü türün en iyi filmlerinden penelope cruz bu filimdeki rolüyle vanilla sky filminde aynı rolü oynadı kesinlikle çok iyi bir film izlemeye değer.

gururalp avatar gururalp 27 Eylül 2013 21:14:48

8

vanilla skyın orjinali oldukça iyi

gecedensonra avatar gecedensonra 20 Ekim 2011 21:29:10

8

inception u izledik anladık da bu filmi anlayabilen var mı hele ki sonunu bağlayabilen. ama onu geçtim sadece o iki erkeğin dostluklarındaki kaymalar ve p. cruz için izleseniz bile bir şey kaybetmezsiniz benden söylemesi..

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 30 Mart 2010 22:00:03

7

meşhur Hollywood filmi olan ''Vanillia Sky''ın esin kaynağıdır.Aynı senaryo 4 yıl sonra 'Sophie' karekteri haricindeki karekterler değiştirilerek tekrar çekilmiştir.İlk olması ve orjinal olması bakımından güzel,hatta ilginç bir hikayesi olduğu için d e ayrıca güzel.Hayal gücünü harekete geçiren ilerde acaba olabilir mi?diye düşündüren orjinal bir hikayesi var.İzlenmeye değer bu yüzden.

Yandex.Metrica