Hasat Zamanı

7,73

( 14 kişi yorum yaptı )

Hasat Zamanı

(The Reaping)

Sinema Filmi

2007

Katherine Winter (Hilary Swank) mucizelere inanmaz; gerçeklere inanır. Eskiden din görevlisi olan Katherine, Sudan’da misyonerlik yaparken kızını ve kocasını kaybettikten sonra dine sırtını dönmüştür. Şimdi artık sorularına dua yerine bilimsel araştırmalarla yanıt aramaktadır. Bir üniversite hocası olarak, sözde mucizelerin ipliğini pazara çıkarmak için ön saflarda mücadele etmeye başladığı için, dünyanın dört bir yanından çağırılır ve ağlayan heykelleri, azizlere benzeyen duvar lekelerini, kanayan avuç içlerini soruşturur. Şu ana kadar, çözmediği tek bir ilahi mucize yoktur. Ama küçük bir kasaba öğretmeni olan Doug Blackwell (David Morrissey) kasabalıların Allah’tan geldiğine inandıkları bir dizi tuhaf olayı aydınlatması için Katherine’den yardım isteyince, Katherine ve ortağı Ben (Idris Elba) bazen mucizelerin ürkütücü olabileceğini, inanç ile batıl inanç arasındaki çizginin tehlikeli ölçüde ince olduğunu öğrenirler.

Louisiana bataklıklarıyla ormanların arasına gizlenmiş Haven, mantığın kurallarının tekrar yazılmış gibi göründüğü bir kasabadır. Bir çocuk ölür ve nehir kırmızıya döner; bu İncil’deki on belanın kasabanın üzerine çöküşünün sadece başlangıcıdır. Katherine profesyonel kariyerinde ilk kez bu olguları bilimle açıklayamamaktadır. Kasabalılar Loren McConnell adlı gizemli bir çocuğun (AnnaSophia Robb) Allah’ın gazabını kapılarına getirdiğine inanmaktadırlar. Ama Katherine, onların kötülüğün habercisi olarak gördüğü bu küçük kızı, yardımına muhtaç kayıp bir çocuk olarak görmektedir. Loren gizemin karanlık yüreğine çekildikçe, Katherine de dünyayı karanlığa gömecek bir komploda kendi rolünü gitgide daha çok keşfeder.

Oynayanlar

Hilary Swank Hilary Swank Katherine Winter
David Morrissey David Morrissey Doug
Idris Elba Idris Elba Ben
AnnaSophia Robb AnnaSophia Robb Loren McConnell
Stephen Rea Stephen Rea Costigan
David Jensen David Jensen Jim Wakeman
Canan Çiftel Canan Çiftel Hilary Swank Seslendirmesi

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.094.746,0 TL
Toplam İzleyici 146.460
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (14)

black_eagle_47 avatar black_eagle_47 22 Eylül 2013 16:39:02

4

Güzel başlayıp gittikçe bozulan bir senaryo. Finali de tatmin etmedi. Hilary Swank olmasa kadroda izlemeyi düşünmezdim bile.

germiyanizm avatar germiyanizm 02 Ağustos 2010 12:43:08

7

film güzeldi ama Filmin türü olarak bilimkurgu yazılmış alakası yok

PeliNileP 27 Haziran 2009 22:49:06

Sonuna dair hiçbir tahminim olmadan izlediğim ender filmlerden..kurgusu çok güzeldi =) izlenebilir...

enigmacuture avatar enigmacuture 09 Ocak 2009 11:33:01

10

kan renginde olan göl sahnesi müthişti

tayfa avatar tayfa 11 Ağustos 2008 19:11:08

10

Filmdeki kurgu cok iiyi .. İzlenebilir Bİr Fİlm  ::D

osman_srln avatar osman_srln 13 Temmuz 2008 15:42:07

izlenilebilir filmlerden

Yandex.Metrica