Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kadının Olamam (I Could Never Be Your Woman)

Kadının Olamam

6,32

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 19 Ekim 2007 1 Saat 37 Dk Duygusal Komedi Duygusal, Komedi
IMDb puanı: 6.5

Yönetmen: Amy Heckerling Amy Heckerling

Ülke: ABD

Gişe: 44.364

Oyuncular: Tracey Ullman, Jon Lovitz, Henry Winkler, Fred Willard, Stacey Dash, Michelle Pfeiffer, Paul Rudd, Sally Kellerman Devamını Gör...

Konusu : Rosie (MICHELLE PFEIFFER) Los Angeles’ta yaşayan 40 yaşında bekar bir annedir. Ve hayat hiçkimse için olmadığı gibi onun içinde planlandığı gibi gitmemektedir. TV’de You Go Girl, adlı bir Tv programının yapımcılığını yapmaktadır. Hazırladığı program riske girmiştir; seksi patronu Marty (FRED WILLARD), onun programı yerine bir reality show yayınlamayı düşünmektedir, asistanıJeannie (SARAH ALEXANDER) ise sabotaj peşindedir. Evde de işler pek yolunda gitmemektedir. Eski kocası yeni ve genç eşinden bebek beklemekte artık gen bi kız olan Izzie (SAOIRSE RONAN) ise dejenere bir genç olan Dylan (RORY COPUS) ile arkadaşlık etmektedir. Genç ve yetenekli bir oyuncu olan Adam Perl (PAUL RUDD) kasting odasına girdiğinde Rosie’nin kalbinin atışları değişmiştir... Fakat 40 yaşında olgun bir kadın olarak böyle genç bir erkeğe gönlünü kaptırmak hiç de doğru gözükmemekteydi. Rosie kendi duygularıyla savaşmakta İzzie’nin bile bu çok sevdiği adamı olabildikçe hayatının dışında tutmaya çalışmaktadır... Fakat gönül ferman dinlemez...enigmacuture

19 Mart 2009 21:00

Tracey Ullman(mother nature) filmin başında barış, dünya dengesi, doğal yaşam, yaşlanma üzerine bir söyleV yapıyor. Çok eğlenceli bir kostüm var üzerinde. Antik Yunan"dan fırlamış bir kraliçe edasında. Tanrısal bir yaratık gibi ve verdiği mesajlar cidden kaKdire şayan...

Filmin başlaması ile birlikte ekranda cerrahi müdahale geçirmiş mutlu insan suratları ve uzuvları görüyoruz, ne ararsan var: örnek mi? Yağ aldırma, meme gerdirme, çene törpüsü, anti-age uygulamalar, botox, gıdı estetiği, yüz gerdirme, meme büyütme ve küçültme sadece şu an aklıma gelenler. Herkes yaşlanmaya karşı bir çaba içinde ve cinsiyet ayrımı olmadan erkekli kadınlı yarış halindeler. Hepsi bedenlerinin kendilerine oynadığı oyundan bi-haber şekilde gençleşmek için mücadele veriyorlar. Bu görüntü ile kendi kendime şu an ismailciğim hayatının filmini izliyorsun dedim. Evet bu film benim son 5 yıllık süreçte hayatımın filmidir.

Michelle Pfeiffer(Roise)"ye bu filmle bir kez daha aşık oldum. Aslında kızı için didinen sıradan bir bayan o. ama onun da yaşlanmaya karşı ciddi bir taarruz içinde olduğunu söylemem gerek. İş çevresinde gayet bakımlı hatta çalıştığı tv"de en güzel bayan diyebilirim. Ama vücudunun değişen dengelerine karşı gösterdiği çabada biraz birçare gibi geldi bana. Sadece işi ile evi arasında gidip gelen Rosie, Paul Rudd(Adam) ile tanışınca vücut kimyası biraz değişiyor. Geçen zamana karşı gösterdiği bu inkar çabası aşk hayatında da kendini gösteriyor.

"homo homini lupus" evet insan insanın kurdu ama kadınlar kadınların çifte kavrulmuş kurdu. Rosie"nin sevgili asistanı hayatını başkalarının mutsuzlukları üzerine adamış gibi geldi bana. Bunda da başarılı oluyor aslında. Birazcık da teknolojik nimetlerden faydalanıp aklını kullanrak Rosie ile Adam"ın arasını açmayı başarıyor. Sadece bir süreliğine ama...

Stacey Dash(brianna)"ya gelince biraz porno yıldızı havası var ama iyi kalpli bir kızcağız. Film boyunca hep kötü kalpli asistanın entrikalarına maruz kalıyor. Ama işini yapmaya da devam ediyor. Kesinlikle de yalan söylemiyor. Yaşlanma fobisi Brianna"da hat safhada diyebilirim.

Rosiei, Adam ile arasını açanın asistanı olduğunu öğrenip Soluğu patronu Marty(Fred Willard)"ın yanında alıyor. Daha doğrusu eski patronu. İşe dönmesi için şart olarak asistanın işten kovulmasını şart koşuyor. o da ne? o esnada asistan kızımız patronun masasının altından çıkıveriyor ve duruma itiraz ediyor. Başarı için ""Machievelli"" ilkesini benimseyen bu hırslı kız cidden tehlikali ama Rosie"nin suratına attığı tokat da osmanlı cinsinden :)

Rosie ile Adam barışıyor vesaire. Rosie"nin ergenliğe adım atan kızı ile olan diyalogları da takdire şayan doğrusu. herkes böyle bir anne ister. Kız bekaretini bozma yaşını annesine 15 olarak belirtiyor annesi işe yüksek lisans yapınca diyor. neyse ki orta yol buluyorlar.

Rosie"nin adam ile çıkarken yaşını gizlemesi, hep güzel görünme çabaları, aralarındaki romantizm filmi izlerken suratınızda bilinçdışı bir tebessüm oluşturuyor. Mother Nature filmi bazen dondurarak Rosie"ye akıl vermeyi de ihmal etmiyor.

filmden çıkan netice şudur ki ;

""Tüketim toplumlarında insanların bencilliği hat safhadadır. Kişi kendine yabancı olduğu gibi kendi bedeni ve yaşlanma olgusu ile de mücadele halindendir. Aşk bile yok olmaya yüz tutup her şeyi çıkar oluşturmaktadır. Daha iyisi varken azıyla yetinmek olmaz. Başarı için her yol mübahtır.""

Fakat unutulan bir nokta var: " Ne kadar ameliyat yapılırda yapılsın, bir kaç bin dolarlık kremler kullanılırsa kullanılırsın yaşlanmak kaçınılmaz bir sondur.ama; aması şu ki, asl olan AŞK"tır.

 

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

3 Ağustos 2008 17:32

DÜN FİLMİ MOVİEMAX'TE İZLEDİM FİLMİN ADI GARİP GELDİ,OLAYLARA BAKTIĞIMDA FİLM İÇİN EH İŞTE ORTA İDARE EDER CİNSİNDENDİ.GELELİM Kİ FİLMİN İÇİNDE AŞK DA VAR KOMEDİ DE AMA BİRAZDA DUYGUSAL OLDUĞUNU GÖRMEK MÜMKÜN..ROSİE RUDD'A AŞIK OLMUŞTUR.AMA ARALARINDAKİ YAŞ FARKI BU AŞKI GÜÇ DURUMA SOKAR,BİRLİKTE OLMAYIDA DENESELERDE BAŞARILI OLAMAZLAR,HATTA BERABER ROSİE'NİN EVİNE GELİP BİRLİKTE OLMAYIDA DENERLER.AMA ROSİE'NİN BÜYÜK OLMASI,VE BİR DE KIZI OLMASI BU AŞKI ÇIKMAZA SOKAR VE SORUMLULUK ALMASI GEREKEN KİŞİ ROSİE OLUR..VE ROSİE ADAM'A DER Kİ:ARKADAŞ OLARAK KALALIM DER.ADAM'IN HALİYLE MORALİ BOZULUR..DUYFUSAL BİR KOMEDİ FİLMİ İZLEMEDİYSENİZ Bİ İZLEYİN DERİM,SİZİN İÇİN SIKICI GECERSE BEĞENMEMİŞ OLURSUNUZ FİLMİ..

Cevap Yaz

Sineperi

29 Ekim 2007 16:58

Filme konu olan soru işareti (ilişkide kadının erkekten yaşca büyük olmasının sorun yaratıp yaratmayacağı) iyi seçilmiş ancak cevap verirken çok daha başarılı yöntemler seçilebilirdi.Paul Rudd'ın aptal bakışlı-sevimli-kanlı-canlı aşık rolü filmde sizi güldürebilen tek öğe, özellikle dans performansı bir harika. Filmin en kötü öğesi ise "tabiat-ana"nın ta kendisi. "Tabiat-ana"nın filmde hepimizin bildiği tespitleri var insanoğlunun sosyal ilişkileri ve kadın ile erkeğin toplumdaki konumlarıyla ilgili, ancak sürekli olarak doğanın döngüsünün dışında hareket edilmesinin yanlışlığını Michel Pfeiffer'a anlatmaya çalışması çok itici. Eğer filmdeki soruya cevap arıyorsanız kendi yöntemlerinizle bunun cevabını bulmaya çalışmanızı tavsiye ederim. "AŞK" kendisidir ve insana gerekli olanı yapar ve yaptırır zaten, yaşın önemi yoktur!! Bu film için sinemaya gitmeye değmez, hatta dvdsini bile izlemeseniz pek birşey kaybetmemiş olursunuz...

Cevap Yaz

uçurtma

15 Ekim 2007 22:08

bu film çok zevkliye benziyor kesinlşkle kaçırmayacağım:)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica