Suspiria

8,53

( 5 kişi yorum yaptı )

Suspiria

(Suspiria)

Sinema Filmi

1977

Amerikalı genç bale öğrencisi Susy Banyon, özel bir bale okulunda öğrenim görmek için Almanya'daki Kara Ormanlar bölgesine gelir.Garip bir yer olan okula başladıktan bir süre sonra Susy'nin arkadaşlarından biri, korkunç bir şekilde öldürülür. Olayın ardındaki sırrı araştırmaya kara veren genç kadın okulun garip tarihçesini keşfetmeye başlar.

Oynayanlar

Jessica Harper Jessica Harper Suzy Bannion
Stefania Casini Stefania Casini Sara
Flavio Bucci Flavio Bucci Daniel
Susanna Javicoli Susanna Javicoli Sonia
Udo Kier Udo Kier Dr. Frank Mandel
Joan Bennett Joan Bennett Madame Blanc

Son Yorumlar (5)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 20 Temmuz 2015 08:44:16

8

Hikayesi ve işleniş bakımından gerilim ve gizemin iyi harmanlandığı sürükleyici heyecanlı bir film özellikle the goblins in müzikleri çok iyi kaçırılmaması gerek türün en başarılı örneklerinden bir başyapıt.

kartalbey007 20 Nisan 2010 02:17:04

9

Tüm sinema eleştirmenlerince de kabul edilen şu ana kadar yapılmış korku filmlerinin en iyilerinden ve en ürkütücü olanı...Gösterildiği yıllarda büyük ses getirmiş olan bu film korku film severleri fazlasıyla memnun edecek düzeyde.....Korku film seve rlerin arşivlerinde olması ve izlemesi gereken bir film....Not: Filmde kullanılan aşırı sert sahneler nedeniyle Argento odönem bir kesimin eleştirisini almıştı...

afarikan avatar afarikan 16 Temmuz 2009 23:55:07

8

dönemin koşulları itibariyle değerlendirildiğinde ii bir klasik korku filmi. Işıklandırmalar ve müzikler oldukça güzeldi bazı özel sahneleri de oldukça iyiydi tabi eski bir film olduğu için korkmayanlar ya da pek bir şey anlamayanlar çıkabilir ama ko rku filmlerinin atası niteliğinde bir film..

enigmacuture avatar enigmacuture 25 Şubat 2009 11:54:02

10

okul temalı en iyi korku filmi.

Us avatar Us 10 Mart 2008 19:50:03

8

Babamın 70'lerde sinemada izlediği bu filmi ben 30 yıl sonra dvd'de izleme fırsatı buldum.Film 'sinema tarihinn en korkunç filmi' sıfatını sonuna kadar hakediyor....

Yandex.Metrica