Benim Adım Elisabeth

7,90

( 3 kişi yorum yaptı )

Benim Adım Elisabeth

(Je m appelle Elisabeth)

Sinema Filmi

2006

Karanlıktan, evinin yakınlarındaki perili şatodan ve diğer “tuhaflıklardan” korkan on yaşındaki bir kız çocuğunun gözünden büyümek, yalnızlık ve dostluk üzerine sevimli bir masal... Evin bahçesiyle babasının yönettiği akıl hastanesi arasındaki duvarı aşan Yvon, tam da küçük Betty gizemli, hemen hemen hiç sesi çıkmayan kâhyayla yalnız kaldığında ortaya çıkar. Küçük kız, tuhaf bir biçimde bu yabancıyı kabullenerek saklar ve korur; sonunda yabancı, pek konuşmasa da en iyi arkadaşı olup çıkar. Küçük kız gerçek dostluğun peşinde midir, yoksa bu kısa ömründe ilk kez kendi kimliğini ve bağımsızlığını mı dayatmaktadır?

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 25.892,5 TL
Toplam İzleyici 3.923
Vizyonda Kaldığı Hafta 16 Hafta

Son Yorumlar (3)

mawi yel avatar mawi yel 17 Şubat 2011 04:02:02

10

öncelikle belirteyim ki film kadar yorumlarıda çok beğendim :)Film harikaydı.Dostluk, inanç çok güzel işlenmiş.Bir küçügün ne işler çıkaracagını birkez daha görüyoruz.Korkunun ecele faydası olmadıgı gibi yarınlara da faydası yoktur.Korkuyla kapılara bakan küçük kız korktugu kapı arkasında bir deliye yataklık yapıyor ve öyle büyük bir sevgi besliyor ki işte orda vuruyor yüregimizin derinliklerinden inatla köpeğe sahip çıkmak istemesi ve bunu başarması ailesine çok baglı olup onları terk etmeyi göze alması gerçekten çok güzel bir film izlenilmesi gereken filmler arasına alınmalı bence emegi geçenlere teşekkürler....)

aiskilos2 avatar aiskilos2 04 Eylül 2007 02:55:09

10

10 yaşında bir kız, bir akıl hastası, bir köpek... Kız buyurse safligini yitirecek. Deli akıllanırsa asıl o zaman zararlı hale gelecek. Köpek evcilleşirse o da insana benzeyecek; hayvan olma özelliğini yitirecek yani. En iyisi büyüklerin dünyasını te rk etmek. En iyisi doğanın içinde, doğanın bir parçası gibi yaşamak. Sevgi ve dostluk üzerine izlediğim en sıcak filmlerden biri.

erdemleherdem 12 Temmuz 2007 10:39:07

9

Aslında ikinci bir Amelié mi doğuyor dedim kendi kendime...Fransız sineması Amelié'den ibaret benim için.Film ağır bir tempoda duygu yüklüyor insana, sevdiklerinizi ve yalnızlığınızı sorgulatıyor size.Dostluk ve arkadaşlık aşılıyor maddi hayata rağme n.
Çekinerek gittiğim filmi çok sevdim.Sinemaların yoğun şiddet,gerilim ve abd sineması yağmurundan sıkılanlar için ideal bir film...
Umarım siz de seversiniz.

Yandex.Metrica