Soldaki En Son Ev

8,08

( 2 kişi yorum yaptı )

Soldaki En Son Ev

(The Last House on the Left)

Sinema Filmi

1972

Müzik konserine giden iki arkadaş yolda bir gurup serseri tarafından işkence ve tecavüze uğrayıp öldürülür serseriler kaçarken bir eve sığınırlar ama bilmedikleri şey bu evin öldürdükleri kızlardan birinin evi olduğudur aile durumu öğrenince artık av durumuna onlar düşer.

Oynayanlar

Sandra Cassel Sandra Cassel Mari Collingwood
Lucy Grantham Lucy Grantham Phyllis Stone
David Hess David Hess Krug Stillo
Martin Kove Martin Kove Deputy
Steve Miner Steve Miner

Son Yorumlar (2)

mansurx avatar mansurx 21 Aralık 2016 08:22:01

5

Film baştan sona tuhaf bir şekilde ilerliyor korku gerilim filmi olmasına rağmen filmde mizahta epey yer tutuyor wes craven film de amerikan yaşantısıyla dalga geçmiş gibi görünüyor ama bir korku gerilimden öncelikle korku ve gerilim bekleriz film bi ze bunu yaşatmıyor tuhaf müzikler amatör bir havada ilerleyen bir film orta karar bir filmden öte değil wes craven in ilk uzun metraj filmi yazmış yönetmiş bütçesi 90 bin dolarmış doğrusunu söylemek gerekirse film beklediğim kadar iyi çıkmadı 2009 yapımı yeniden çevrimi bu filmden daha başarılı bir film bu film imdb de 26 bin oyda 10 üzerinde 6 not almış 2009 yapımı film 69 bin oyda 6.6 not almış film türkiye de 1975 yılında kanlı tecavüz adıyla vizyona girmiş wes craven in ilk filmi olduğu için izlenebilinir.

baran34 avatar baran34 21 Ocak 2016 00:45:20

Ünlü yönetmen Wes Craven'in ilk yönetmenlik denemesi. Bütçe 90 bin $. Yapımcı ona kimsenin unutamayacağı türden bir korku filmi yapmasını söyler. Film bitince yapımcı dahil herkes şok olmuştur. Film gösterim hakkı elde edebilmek için defalarca sansür e uğrar. En nihayetinde kuşa dönen yapım birkaç dalavere ile beraber r-rated alarak gösterime girer. Şimdiki zamanla kıyaslanınca sansürlenmiş sahneleri bile sıradan bir durumken o zamanlar insanların tüyleri diken diken olmuş. İlginç bir ayrıntı filmde ki sapık ikili David Hess ve Fred Lincoln 75 yaşlarında ölmüşler.
Prodüksiyon zayıf çünkü bütçe çok düşük. Haliyle oyunculuklar vasatın bile altında. Filmin ses getirmesinde rol oynayan yegane unsur öldürmenin Amerikan toplumunda olağan bir durum olmasını tiye alarak bir mesaj vermesiydi. Hatta şerif ve yardımcısı komedi filmlerindeki gibiydiler. Aynı bizim emniyet teşkilatı gibi cinayet işlendikten sonra yani iş işten geçtikten sonra olay mahalline gelirler. Filmde kurgu ve senaryo aramadan ve özellikle oyunculuklardan hiçbirşey beklemeden izlenmeli. Korku ya da gerilim yok. Bence Amerikan yaşantısı ile dalga geçmiş Wes Craven.

Yandex.Metrica