Suna

7,63

( 6 kişi yorum yaptı )

Suna

Sinema Filmi

2007

İki kadın ve iki erkek, dört arkadaşın yıllar sonra, sonbahar mevsiminde yazlık bir kasabada yeniden bir araya gelmelerinin öyküsü. 68’lerde üniversitede çok yakın arkadaş olan filmin kahramanlarının 2000’lerde, yaz kalabalığının olmadığı, ıssızlaşmış bu kasabada birbirlerine bakmaları, hem coşkulu hem hüzünlü birliktelikleri, geçmişte kalan anıların burukluğu, dört insan portresinin lirik anlatımı… Üniversite yıllarının düşlerinin, gelecek tasarımlarının, aşklarının, ülkülerinin kasaba ortamında eriyip gitmesi… Yanlış bir evliliğin yol açtığı çöküş… Düşlerin sonbaharı… Her şey geçer, küllenir… Düşler kalır… Aşk kalır…

Künye

Yönetmen Engin Ayça
Senaryo
Müzik Oğuz Abadan
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca
Vizyona Giriş Tarihi 23 Kasım 2007
Süre 120 dk
Tür Dram, Duygusal
Ülke Türkiye
Etiketler Çaresizlik, Dram, Kadın Daha Fazlası

Ödüller

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (13.Sadri Alışık Ödülleri-2008)

Ekip

Sanat Yönetmeni Sevgi Özdaş (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Necdet Doğan (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Ahmet Sarılgan (Yardımcı Yönetmen)
Post-Prodüksiyon Ercan Cansever (Teknik Sorumlu)
Uğur Orbay (Film Baskı)
İlker Şen (Film Baskı)
Tamer Eşkazan (Film Yıkama)
Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Kadir Burç (Negatif Kayıt)
Işık Ekibi Gökay İbuk (Işık Asistanı)
Hüseyin Özşahin (Işık Ekibi)
Ses Ekibi Seda Karpat (Final Miks Asistanı)
Efektler Sencer Yalçın (DS Nitris)

Firmalar

Özen Film (Yapım)
Hasılat 27.043,0 TL
Toplam İzleyici 4.379
Vizyonda Kaldığı Hafta 9 Hafta

Son Yorumlar (6)

baran34 avatar baran34 12 Kasım 2010 14:01:11

1

Berbat ötesi bir yapım olmuş. Film diyemiyorum sanki el kamerasıyla çekilmiş anı kaydı gibi hatta öyle bile olamıyor çünkü senaryo, oyunculuklar, replikler ve kurgu çok yapay ve doğal değil. Özellikle Erol Mütercimler'in sinema unsuru ile ne alakası var. Bu filmde o kadar komik ve abes hareketleri ve duruşu vardı ki bu kadar dandik bir filmde bile sırıttı. Resmen çocuk müsameresinde şiirini okumaya hazırlanan heyecanlı ilkokul öğrencisi vasfı ve duruşu vardı. Türk sineması adına Engin Ayça adlı yönetmene bence bir daha film çektirilmemeli. Çok merak ediyorum Türkan Şoray'ı nasıl ikna ettiler oynaması için çok yazık....

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 01 Kasım 2009 00:26:11

4

vasatında altında çok kötü bir film.2007 de çekilen bir film nasıl böylesine kötü olabilir anlamak zor.Türkan Şorayın oynadığını görünce umutlanablirsiniz ama maalesef oyunculuklar da beter.Seslendirme, oyunculuklar,filmin temposu herşey kötü.Bir tan e eskileri andıran sıradan müzikle tüm film götürülmüş.Tempo aşırı derecede zayıf ve bu yüzden film, kendine bağlayamıyor.Hikaye çok dar bir alanda ve dar diyaloglar çerçevesinde geçiyor.Bu yüzden sıradan bir düğün sahnesi bile on dakikadan fazla sürüyor ve böylece filmin süresi de gereksiz uzuyor.Sonuç olarak izlemeye değmeyecek bir film. 

Yuxel1907 avatar Yuxel1907 05 Ocak 2008 17:59:01

8

Filmde rol alan, İstanbul Bilgi Üniversitesinden hocam olan ve zaman zaman tartıştığımız ama o engin hoşgörüsüyle bana çook şeyler öğreten, "dost" olarak kabul ettiğim EROL MÜTERCİMLER hocam en derin sevgi ve saygılarımla..

firstofficer 03 Aralık 2007 07:53:12

Türkan Şoray'ın bile kurtaramadığı acınası bir film

wunsch vertrauen avatar wunsch vertrauen 23 Kasım 2007 12:16:11

filmi henüz izlemedim ama türkan şoray ve gülsen tuncer gerçek hayatta çok yakın iki dost, arkadaş ve sırdaşlar. karşılıklı oyunları da eminim çok güzel olmuştur.

jason bourne avatar jason bourne 22 Kasım 2007 16:34:11

ilginç bir film ama türkan şoray oynuyoı.

Yandex.Metrica