Aşk Tarifi

7,65

( 15 kişi yorum yaptı )

Aşk Tarifi

(No Reservations)

Sinema Filmi

2007

Baş aşçı Kate Armstrong (CATHERINE ZETA-JONES) hayatını, Manhattan’daki 22 Bleecker Restaurant’ı yönettiği gibi yönetmektedir: Çevresindeki herkesi hem etkileyen hem ürküten hata kabul etmez bir yoğunlukla. Kate çılgın tempolu her öğünde nefes kesici bir ustalıkla tüm gücünü ortaya koyarak, yüzlerce yemeği koordine eder, leziz soslar hazırlar, her bir yemeği mutlak bir mükemmellikle pişirir ve süsler.

Perde arkasında daha rahat olan Kate mutfağının güvenli ortamından sadece kendisine mâl olmuş bir yemekle ilgili iltifatları kabul etmek, ya da nadiren, onun tekniğini sorgulamaya cüret eden bir müşteriyle kapışmak için çıkar. Kate, işten sonra, çoğu akşam gece yarısı bile olmadan yatar ve şafakla birlikte kalkarak o günün taze yemeklerinde kullanılacak balıklar için rakipler ini alt etmek üzere balık pazarına gider.

Kate’in mükemmeliyetçi mizacı, ekibine katılan, neşeli ve vurdumduymaz yeni aşçı yardımcısı Nick Palmer (AARON ECKHART) tarafından sınanacaktır. Mutfakların yeni yükselen yıldızlarından biri olan Nick çalışırken opera dinlemeyi ve etrafındakileri güldürmeyi tercih etmektedir. Gerek hayata gerek mutfağa gelişigüzel yaklaşımı Kate’inkinden daha farklı olamaz; ama yine de aralarındaki elektrik yadsınamaz ölçüdedir… tabi granit tezgahtan aşağı sallanan çatalların çıkardığı sesleri andıran uyuşmazlıkları da öyle.
Kısa süre önce hiç beklenmedik bir şekilde hayatına giren 9 yaşındaki yeğeni Zoe’yle (ABIGAIL BRESLIN) başa çıkmak zorunda oluşu evdeki dengesini de alt üst etmiş olmasa, işteki bu çalkantıyla başa çıkmak Kate için daha kolay olabilirdi. Parlak ve algıları güçlü bir kız olan, balık kroketi kaz ciğerine tercih eden Zoe doğal olarak Kate’in günlük yaşantısını sekteye uğratmaktadır, ama Kate nasıl yapacağını bulur bulmaz onu evinde gibi hissettirmeye kararlıdır.

Haftalar geçtikçe, Kate neyin onu daha çok kızdırdığını bilemez hâle gelir: Nick’in yeteneğinin 22 Bleecker’ın sahibi Paula (PATRICIA CLARKSON) ve cinsiyet ayrımı güden müşterilerin beğenisini toplaması mı, yoksa Nick’in kolaylıkla etkileyen cazibesinin utangaç Zoe’nin kalbini kazanması ve küçük kızın, teyzesi yerine Nick’e açılması mı?

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 1.123.220,0 TL
Toplam İzleyici 117.774
Vizyonda Kaldığı Hafta 13 Hafta

Son Yorumlar (15)

baran34 avatar baran34 14 Temmuz 2015 00:12:29

6

Güzeller güzeli Catherine Zeta-Jones ve son zamanların favori jönü Aaron Eckhart'ın başrollerinde olduğu bir yapım. Nim's Island'da oynayan bücürük Abigal Breslin'de filmin duygusal yanını oluşturan bir rolde izliyoruz. Çalıştığı mutfakta prensipler inden ödün vermeyen Kate ve esnek ve şen şakrak çalışan aşçı yardımcısı Nick arasında yaşananları konu edinen bir yapım. Oyunculuklar fena değil. Senaryo daha iyi olabilirdi. Esprili birkaç cümle dışında komedi unsuru yok. Daha ziyade hayata bakışımızı değiştirebilecek bir kurgu var filmde. Müzikler müthiş. Bu filmin çekimlerinden hemen sonra ölen Pavarotti ve Alman bestekar Richard Wagner'den "Die Götterdammerung" gibi harika dinletiler var. Filmin finalide çok hoş olmuş.

asinur avatar asinur 01 Ağustos 2011 01:09:08

10

Gayet güzel bir filmdi!

uzunince avatar uzunince 23 Temmuz 2009 15:04:07

filim bir harikaydı...

Exotic avatar Exotic 21 Haziran 2009 20:17:06

7

Catherine Zeta Jones'in en kotu filmlerindendi..Romantik komedi filmlerini cok severim buda belki America's Sweetheart tarzinda iyidir diye dusunmustum ve filmi kiraladim..Eve geldim yemegimi falan yedim yatagima uzandim filmi izlemeye basladim.. Ner deyse filmin yarisinda filmi kapatacaktim ama yok kapama dedim belki sonu guzeldir...Filmde Catherine evden ise , isten eve tuhaf bi kadini canlandiriyor..Aaron Eckhart da favori oyuncularimdan degildir..Sadece Catherine icin kiraladigim bi filmdi ama izlemesemde olurmus. Bu tarzda okadar cok romantik (komedi) varki , biktik artik !

capone avatar capone 11 Aralık 2008 18:33:12

8

Çok güzel bir film.Tüm oyuncular çok başarılı.Film 2001 tarihli Alman yapımı Bella Martha'nın Hollywood versiyonu.Filmin konusu ise hayatında sadece aşçılığı düşünen ülle çapında tanınmış bir aşçı olan Kate'in hayatına yeğeni ve tezcanlı Nick'in girm esiyle yaşadığı değişiklikleri eğlenceli bir şekilde anlatıyor

özi 004 avatar özi 004 25 Temmuz 2008 13:51:07

8

begendigim güzel duygusal bir ask filmi, izleyin.

Yandex.Metrica