Offside

7,14

( 2 kişi yorum yaptı )

Offside

(Offside)

Sinema Filmi

2006

İran'da kadınların stadyuma girerek erkeklerle birlikte maç seyretmesinin yasak olması üzerine, İran'ın 2006 Dünya Kupası'na kalmasının belli olacağı son maçı statta izlemek isteyen kadınlar tek bir çare bulurlar: stadyuma erkek kılığında girmek. Kadınların bir kısmı, kalabalık arasından farkedilmeden girmeyi başarsa da bazıları, polisin dikkatini çeker ve stadın dışında bir yere, maç bitene kadar göz altında tutulmak üzere götürülürler. Hayattaki, belki de en büyük istekleri olan, o maçı stadyumda canlı canlı izleyebilme şansını malesef ki kaybetmişlerdir.

Künye

Yönetmen Jafar Panahi
Senaryo
Yapımcı Jafar Panahi
Görüntü Yönetmeni Mahmoud Kalari
Süre 93 dk
Tür Dram, Komedi, Spor
Özellikler Renkli
Ülke Iran

Ödüller

Büyük Jüri Ödülü (56.Berlin Film Festivali-2006)

Son Yorumlar (2)

BordoBlue1967 06 Ocak 2010 09:24:01

7

Yürekli İran sinemasından bir güzel film daha. Futbol teması çevresinde özgür olmanın ne denli önemli olduğu anlatılıyor. Özellikle bayanların izlemesi gereken bir yapım; eminim ki bu filmi izledikten sonra futbola bakış açıları değişecektir.Benim no tum: 7/10

hepi kıro avatar hepi kıro 08 Mayıs 2009 21:39:05

iranda kadınların stadyumda maç izlemesi yasak. film gizli şekilde maça girmeye çalışan 6 kızın hikayesini anlatıyor. kimisi erkek kılığına giriyor, kimisi yüzünü boyuyor. hoş film. cafer panahi'nin yaratıcı zekası. ona saygı duymamak elde değil.

Yandex.Metrica