Lanetli Bataklık

6,83

( 4 kişi yorum yaptı )

Lanetli Bataklık

(The Marsh)

Sinema Filmi

2006

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) genç, seçkin ve oldukça başarılı çocuk kitapları yazarıdır. Fakat özel hayatı hiç de kitaplarında anlattığı hikâyelere benzememektedir. Karanlığın ve gölgelerin arasında vahşi görüntüler ona bilincinin gizli köşelerinde işkence çektirmektedir.

Claire’in doktoru işinden bir süre uzak kalıp huzur içinde bir ortamda tatil yapmasını önerir. Rose Marsh Çiftliği işte tam bu huzuru bulabileceği ve kafasını boşaltabileceği bir yer olarak gözükmektedir.

Claire bu yaşamak için ideal yere geldiğinde kafasındaki her problemin yavaş yavaş çözüme kavuşacağını beklemektedir. Oysa herşey gitgide çözülmesi daha zor bir sır olmaya başlamıştır. Açıklayamadığı garip görüntüler, gerçek ve ilüzyon arasındaki korkunç bir dünya onu hapsetmiştir. Btün bu garip dünyayı ise on yaşındaki bir kızın hayaleti yönetmektedir.

İlk uyarılar küçük ve zararsız yaramazlıklar gibi gözükmektedir fakat uyarılar gittikçe daha korkunç ve vahşi bir hal almaya başlar. Claire gördüğü hayaller arasında bu küçük kızın genç ve yakışıklı bir adam tarafından saldırıya uğramasına tanık olur. Belki de bu genç adam küçük kızın ölümüne şahit olmuştur... Küçük kızın hayaleti ile yaşamaya başlayan Claire onun cinayete uğradığını anlatan yakarışları ile bu küçük çiftlik evinde kapana kısılmıştır.

Claire gerçeği bulmak için kasabanın gazetesini çıkaran genç Noah Pitney, (Justin Louis) ve paranormal olayları analiz eden Hunt, (Forest Whitaker) dan yardım almaya çalışır.

Claire, Noah ve Hunt kasabanın geçmişindeki karanlık sırrı açığa çıkarmaya uğraşırlar...

Künye

Yönetmen Jordan Barker
Senaryo
Görüntü Yönetmeni David Perrault
Vizyona Giriş Tarihi 31 Ağustos 2007
Süre 90 dk
Tür Aksiyon, Gerilim, Korku
Özellikler Renkli
Ülke Kanada
Etiketler At, Boğulmak, Coca Cola, Çiftlik, Çocuğun Ölümü, Daha Fazlası

Oynayanlar

Gabrielle Anwar Gabrielle Anwar Claire Holloway
Justin Louis Justin Louis Noah Pitney
Forest Whitaker Forest Whitaker Geoffry Hunt
Peter MacNeill Peter MacNeill Phillip Manville
Niamh Wilson Niamh Wilson Küçük Claire
Joe Dinicol Joe Dinicol Brendan Manville
Brooke Johnson Brooke Johnson Mercy
Kenner Ames Kenner Ames Ernie
Jessica Greco Jessica Greco Teen Rahmet
Ryan Giesen Ryan Giesen Teen Ernie
Jonathan Payne Jonathan Payne Teen Pitney
Bill Macdonald Bill Macdonald Dr. Wells

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 431.780,5 TL
Toplam İzleyici 59.527
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (4)

mansur1453 avatar mansur1453 06 Şubat 2017 06:33:59

5

Baştan sona klişe bir konusu olan film de görüntü yönetmeni fena iş çıkarmamış efektleri de fena değildi gabrielle anwar ve forest whitaker in varlığı ile izlenen bir korku gerilim filmi orta karar bir film tadında uzatmadan biten film zaman geçirmek için izlenebilinir.

baran34 avatar baran34 23 Şubat 2013 23:47:59

4

İlginç benzeşimlerin olduğu bir film, şöyle ki; Filmin senaryo itibarı ile konusunun geçtiği yer Marshville kasabası. Film şirketinin adıda Marshville. Böyle bir kasaba gerçekten var. 2360 nüfuslu Kuzey Carolina Amerika'da bu kasaba mevcut. Kasabanı n Türkçe karşılığı "Bataklık Şehri".
Film Kitsch türünde. Fakat korku sinema sektörünün kendini sürekli tekrarladığı klişe sahnelerle bezenmiş. 9 milyon dolarlık film bütçesi fena değil ancak kadroda sadece oscar ödüllü Forest Whitaker ve Gabrielle Anwar var sanki. Diğer yan rol karakterleri senaristin umurunda olmadığı bir yapım gibi. Amerika'da hemen hemen hiç gişe yapmayan filmler arasında olan bu yapım Türkiye'de 60 bin seyirci çekmiş.
Paranormal olayların anlatıldığı ve klişe unsurları kendine dert etmeyenler için ilgi çekici olabilir. Ancak beklentilerin çok altında bir yapım olduğunu özellikle vurgulamak gerektiği kanısındayım....

erakman avatar erakman 09 Eylül 2007 13:23:09

1

hayatımda izlediğim belkıde en aptalca ama nedense hiç unutamayacağım bi film...kesinlikle tek izlenmez.sıkıntıdan patlarsınız.yanınızda arkınız olsunkı film yerıne onla konusun:)))

dere_bocuku avatar dere_bocuku 06 Eylül 2007 01:02:09

8

Henüz bakmadım ama umarım bu da diğerleri gibi güzeldir..

Yandex.Metrica