Fikrimin İnce Gülü

TV Dizisi

2007

Zehra ve Memed Ali Amasra'da yaşayan iki dost ailenin çocuklarıdır.Birbirlerini deli gibi seven zehra ve memed ali,zehranın üniversiteyi kazanıp istanbula taşınmasıyla ayrılırlar.Zehranın gidişini kabullenemeyen memed ali hem çok üzgündür hemde zehraya karşı kin ve öfke beslemektedir.İkiside aşklarının bittiklerini düşünselerde aslında bu aşk ikisi içinde hiç bitmemiştir.Yıllar sonra oğlunun rahatsızlığı dolayısıyla istanbuldan taşınmak zorunda kalan zehra çözüm yolu olarak Amasra'ya gitmeyi uygun görür ve Amasraya yerleşir.Memed Ali'de Amasranın belediye başkanı olmuştur.Ve zehranın erkek kardeşi erhan'da memed ali ile şirket ortaklığı yapmaktadır.Zehranın kardeşi gökhanın nikahında karşılaşan memed ali ve zehra arasında ateş yeniden körüklenmeye başlanmıştır.Zehranın oğlu özgür ile memed ali'nin kızı gülendamın da birbirlerine gizliden gizliye aşık olmaları işleri daha çok zorlaştırmaktadır.Zehra'nın Amasra'dan gitmesi için elinden geleni yapan memed ali bir türlü başarılı olamamaktadır.Çünkü;"Zehranın gitmeye hiç niyeti yoktur" ve kimse fark edemesede eski aşk yeniden alevlenmeye başlamaktadır.

7. BÖLÜM

Gülendam ve Özgür bulunacak mı? Gülendam ve Özgür İstanbul'a kaçmayı zor da olsa başarırlar. İstanbul'da kalabilecekleri en uygun yer Özgür'ün çok yakın arkadaşı Kerem'in evidir. Ama oraya gittiklerinde karşılaştıkları manzara Özgür'ü hem şaşırtır, hem de içini acıtır. Çünkü eski sevgilisi Ayça arkadaşı Kerem'le sevgili olmuştur. Gülendam durumu öğrendiğinde ne kadar rahatsız olsa da anlayışla karşılamaya çalışır. Memed Ali kazayı hafif bir yarayla atlatmıştır. Zaten kendi canından çok kızını geri getirmeyi düşünmektedir. Zehra ve Memed Ali hemen İstanbul'a doğru yola çıkarlar ve çocuklarını aramaya koyulurlar. Kasabadakiler de dört gözle İstanbul'dan gelecek hayırlı haberi beklemektedirler. Bir yandan da olayın kasabada duyulmaması için uğraşmaktadırlar. Ama maalesef herkesin ağzı o kadar sıkı değildir. Zehra ve Memed Ali çocukları arama vesilesiyle birlikte vakit geçirmek zorunda kalırlar. Birlikte geçirdikleri bu zaman geçmişteki birçok şeyin de aydınlanmasını sağlayacaktır. Gülendam, Özgür'ün İstanbul'da nasıl bir hayat sürdüğünü, arkadaş çevresini görme fırsatı bulur. Her şey yolunda giderken Ayça'nın Özgür'e olan ilgisi rahatsız edici bir hal almaya başlar. Gülendam küçük küçük kıskançlıklar yaşarken, Özgür de bu ilgiye karşı koymaya çalışmaktadır. Ama Ayça Özgür'ü tekrar kazanmak için elinden geleni ardına koymaz. Gülendam her şeye rağmen Özgür'e güvenmeye devam eder, ta ki Kerem ve Ayça arasındaki tartışmaya şahit olana kadar… Gülendam'ın İstanbul'a kaçma macerası bazı gerçekleri fark etmesini sağlayacaktır.


Show TV’de yayınlanan "Fikrimin İnce Gülü" dizisinin 8'inci bölümde sona erdiği açıklandı. Yapımcı Fatih Aksoy, diziyi, kanalla anlaşarak sona erdirdiklerini belirtti. Başrollerinde Aydan Şener ile Kenan Işık'ın oynadığı dizinin beklenen reyting başarısına ulaşamadığı için sona erdiğini kaydeden yapımcı Fatih Aksoy şöyle konuştu: "Dizinin ortalama reytingi yüzde 4, izlenme oranı 12'ydi. Bu aslında fena gibi gözükmüyor ama büyük kanallar için bu reyting düşük sayılıyor. Ancak dizi maliyetini karşılayamadığı için yapacak bir şey yoktu."

Ekip

Yapımcı Hakan Danış (Yapım Koordinatörü)
Ebru Sakal (Yapım Koordinatörü)
Sibel Tuna (Uygulayıcı Yapımcı)
Kurgu Ömer Cebeci (Kurgu)
Engin Öztürk (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Onur Tuğ (Sanat Yönetmeni)
Nihat Çelik (Sanat Yönetmeni)
Hakan Apaydın (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Gökçe Gürcanlı (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Meltem Balta (Sponsor Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Volkan Kapkın (Yardımcı Yönetmen)
Selin Kılıçarslan (Yardımcı Yönetmen)
Demet Sert (Yardımcı Yönetmen)
Canan Çelik (Yardımcı Yönetmen)
Berna Türkkan (Reji Koordinasyon)
Seval Demircan (Yönetmen Yardımcısı)
Senem Zencir (Yönetmen Yardımcısı)
Merve Çolak (Yönetmen Yardımcısı)
Görkem Erdem (1. Yönetmen Yardımcısı)
Ersin Ekener (2. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Hakan Körezli (Kameraman)
Yavuz Petek (Kameraman)
Tarık Erkan (Kameraman)
Hakan Okumuş (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Tolga Girici (Renk Düzenleme)
Faruk Gökkaya (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Selçuk Erkan (Işık Şefi)
Ersin Aldemir (Işık Şefi)
Ufuk Erkan (Işık Ekibi)
Sanat Ekibi Ebru Öztürk (2) (Kostüm Sorumlusu)
İbrahim Baran (Sanat Asistanı)
Seçil Ekici (Kostüm Asistanı)
Oyuncu Seçimi Tuba Taçan (Cast Direktörü)

Firmalar

Med Yapım (Yapım)

Son Yorumlar (46)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 11 Mayıs 2015 10:15:35

6

show tv de 2007 yılında yayınlandı 8 bölüm sürdü fena dizi değildi biraz zaman tanınsa hikaye şekillenecekti ahmet kural ın performansı fena değildi.

Kleberson avatar Kleberson 09 Şubat 2015 21:17:26

4

9 bölüm sürdü ve bitti

secotaselyan avatar secotaselyan 16 Mart 2012 00:27:03

9

kaldırıldığı zaman beni şoka uğratan dizi.bence konusu ve oyuncuları çok iyiydi.yayından kaldırılmasını hiç beklemiyordum.keşke daha uzun sürseydi.

bltszlk avatar bltszlk 04 Kasım 2010 18:55:11

''Fikrimin İnce Gülü'' şarkısından dizi yapıldı.Show Tv'nin 2007 yılında idare eder diziydi.Kenan Işık ve Aydan Şener birbirlerine yakışmamıştı.Tüm ekibe saygılarımı sunarım. Harelde dizi tutmadığı için yayından kaldırıldı.

ahmet45 avatar ahmet45 24 Eylül 2008 02:55:09

10

be bu yapıma ılk yorum yapanlardan biriyim ben yıllardır bu sinema dizi dünyasını en yakın takip edenlerdenım kendi adıma bu yapımı harcayan insanlara gercekten sitem etmek istiyorum bu kadar güzel ahlaklı ve senoryosu mukemmel bır yapım bence türkiy e ye gelmicek ne yazıkkı bu yapımı 8 bolumde harcadılar ben bu yapımı harcayanlara cok sey demek isterdim ama ne yazıkkı bu mumkun degıl yazık bence sinema severlere cok buyuk haksızlık yapıldıgı gorusundeyım

muharremgsgs91 avatar muharremgsgs91 03 Eylül 2008 12:58:09

10

gü<zel diziydi fakat kaldırıldı çok saçma bi iş yaptılar onun yerine yayınlanan diziler sanki daha güzel

Yandex.Metrica