Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Damadı Öpebilirsin (I Now Pronounce You Chuck and Larry)

Damadı Öpebilirsin

7,64

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 7 Eylül 2007 1 Saat 55 Dk Duygusal Komedi Duygusal, Komedi
IMDb puanı: 6.3

Yönetmen: Dennis Dugan Dennis Dugan

Ülke: ABD

Gişe: 125.306

Oyuncular: Matt Winston, Lance Bass, Mary Pat Gleason, Blake Clark, Nick Swardson, Richard Chamberlain, Rachel Dratch, Allen Covert, Nicholas Turturro, Kevin James Devamını Gör...

Konusu : Chuck Levine (Adam Sandler) ile Larry Valentine (Kevin James) son derece iyi niyetli iki itfaiyecidir. Daima omuz omuza çalışırlar. Birbirleri için yapmayacakları özveri yoktur. İkisi de itfaiye örgütünün gururu ve gözbebeğidir. Dul bir erkek olan Larry’nin tek isteği ailesine kol kanat germektir. Buna karşılık arkadaşı Chuck, “bekarlık sultanlıktır” düşüncesindedir ve bağımsız hayatın tadını azami derecede çıkartmaktan, gününü gün etmekten yanadır. Büyük bir yangında Larry, Chuck’ın hayatını kurtarır. Chuck ona karşı kendisini borçlu hissetmektedir. Öte yandan hukuki bir engele takılarak kendi hayat sigortasına öz çocuklarını mirasçı yapamayan Larry, arkadaşının minnet duygusundan yararlanmaya karar verir. Chuck’ın yapacağı tek şey, resmi evraklarda Larry’nin domestik partneri (ABD’de birlikte yaşayan gay ve lezbiyenlerin yasal haklardan yararlanmak için yaptığı sözleşme) olduğunu öne sürmektir. Bu çok kolaydır. Nasılsa gerçeği ikisi dışında hiç kimse bilmeyecektir. Ancak ince eleyip sık dokuyan, aşırı titiz ve çok müşkülpesent bir bürokratın durumdan kuşkulanması üzerine iki arkadaşın yaptığı sözleşme kent çapında sorun haline gelir. Konu artık gizli olmaktan çıkmış, gazete manşetlerine taşınmıştır. Öyle olmadığı halde yeni bir evli çift gibi davranmak zorunda kalan Chuck ile Larry, iki yetişkin erkeğin tek çatı altında yaşamasının getirdiği binbir çeşit zorluklarla mücadele vermek zorundadır. Bürokrasiyi çift olduklarına inandırmak için çıktıkları zorunlu balayından kazasız belasız sağ çıkmayı(!) başaran iyi niyetli “sahte çiftimiz”, bir arkadaşlığı/dostluğu gerçek bir aile yapan en önemli değerin, ihtiyaç duyduğu zamanda iki tarafın her türlü yardım ve dayanışmayı birbirinin emrine sunması olduğunu keşfedeceklerdir.arifyilmaz

31 Mayıs 2014 01:55

Açıkcası Adam Sandler'a Göre Pek Beğendiğimi Söyleyemem Ama İzlenebilir Bir Film.

Cevap Yaz

izmirmania

1 Nisan 2008 00:09

Süper eğlenceli bi film. filmin başladığı andan sonuna kadar gülmeniz mümkün. ayrıca ben erkek arkadaşımla gittim, hiç bi sakıncasını görmedik :))

Cevap Yaz

leon_red

26 Mart 2008 04:40

konu biraz hassas ama komedi iyi yansımış filme son derece iyi espiriler var seyredilebilir bir yapım ama kız arkadaşınız olmasın yanınızda bu sorun olabilir biraz.

Cevap Yaz

aslim_2

18 Eylül 2007 08:50

izlemeye değer eğlenceli bir film olmuş.ilk bölümde biraz sıkılsanızda filmi sonuna kadar izlediğinizde filme girdiğinize değiyor. oyuncular iyi verilmek istenen mesaj güzel işlenmiş, görmenizi tavsiye ederim..

Cevap Yaz

arkanoid

12 Eylül 2007 19:50

Film gitmeye değer derecede. Bu tür filmlerin sevenleri için ideal diyebilirim.Güzel ve fedakarlık bi arkadaşlık örneği göstermiş oyuncular zaten kaliteleri olan olan oyuncular bunlar boş vakitleri değerlendirme yanlıları olanlara tavsiye edebilirim..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica