Su

8,33

( 2 kişi yorum yaptı )

Su

(Water)

Sinema Filmi

2005

1930’lu yıllarda, Hindistan’ın Varanasi kentinde henüz küçük bir çocuk olan Chuyia, kendinden yaşça büyük birisiyle evlendirilir. Fakat bir süre sonra evlendiği adamın ölmesi üzerine dul kalacaktır. ‘Dullar evi’ denilen ve adeta toplama kampını andıran bir yere götürülen Chuyia, burada farklı ve dışlanmış insanlarla birlikte yaşamaya mahkum edilecektir.

Hint toplumundaki dul kadınlara yönelik psikolojik şiddeti anlatan ve geleneklerini sorgulayan bir yapım olan Water, Hint sinemasının en cesur filmlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Ödüller

Altın Karagöz-Hacivat Ödülü (1. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali-2006)

Son Yorumlar (2)

jeniferdeniz avatar jeniferdeniz 26 Şubat 2010 21:22:02

hindistanın en çok kazanan mankenlerindeyken oyuncu olan ve bir zamanlar birçok yeteneksiz diye önyargıyla yaklaştığım john abraham bu filmiyle susmamı sağlamıştır...bu filmindeki müthiş performansından sonra dostana adlı komedi filmini izlemiş komed ide de dramada da ne kadar başarılı olduğunu anlamış biri olarak (performansı iyiydi ama abhishek bachchan'ı geçecek kadar mükemmel değildi :) )bu filmini kesinlikle ama kesinlikle öneriyorum türkiyede bulunabilen nadir filmlerndendir :D :)

leon_red avatar leon_red 22 Mayıs 2008 04:29:05

filmin finali sizi dagıta bilir tabi o kadar sabredebilirseniz hint kültürünün kadına bakış açılarından birini irdeleyen yapım son derece agır ama bu konuda başka türlü anlatılmaz galiba. hindistanda kadın olmak halen çok zor olsa gerek ama birde dul sanız isteyeceginiz tekşey cabuk bir şekilde ölümün sizi alması ve küllerinizin ganj sularında kaybolamsı olacaktır. uynculukları uyuncularına göre çok parlak senaryosu bir film olacak kadar hayal ama gercegin ta kendisi izleyeni az ama unutanı hiç olmayacak bir film su. türkçemizde bir deyim vardır çok nadir bulunan şeyler için söylenir bulunmaz hint kumaşı gercekden öyle bu film hiç beklenmedik kadar bulunmaz ve unutulmaz.    bu satırda bana bu filmi öneren arkadaşım için sevgili ( dododo ) water gibi aziz ol :)

Yandex.Metrica