Şıpsevdi

7,73

( 7 kişi yorum yaptı )

Şıpsevdi

(The Heartbreak Kid)

Sinema Filmi

2007

Kararsız bir müzmin bekar olan Eddie (Ben Stiller), arkadaşlarından birisinin daha nikah törenine katıldıktan sonra kendisini yapayalnız hisseder. Geriye kalan tek bekar olduğu için ailesi ve arkadaşlarının dalga geçmesine daha fazla dayanamayınca yalnızlığına son vermeye karar verir.
Babasından ve en iyi arkadaşından (Rob Corddry) gelen yoğun baskılar üzerine sadece bir hafta çıktığı Lila’ya (Malin Akerman) evlenme teklifi yapar. Bu teklifi yaparken aşk ve evlilik için son şansı olduğunu düşünmüştür.
Hawaii’de alelalece düzenlenen nikah töreninden sonra yeni evli çift, Meksika’ya üç haftalığına balayına gider. Eddie orada hayatının en büyük hatasını yaptığının farkına varır. Lila kesinlikle hayallerinin kızı olmadığı gibi tam anlamıyla kabuslarındaki kızdır. Balayı yol culuğunun başladığı andan itibaren kimi zaman küfürbazlığa varan davranışlarıyla Eddie’ye hayatı zehir eder.
Balayı sırasında gerçek ruh ikizi Miranda ile (Michelle Monaghan) tanışmasıyla birlikte Eddie’nin şansı yaver gitmeye başlayacaktır. Ancak bu defa da gerçek aşkına kur yaparken canavar kişilikli karısını bir köşede saklamak zorundadır.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 1.061.340,0 TL
Toplam İzleyici 114.043
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (7)

baran34 avatar baran34 10 Aralık 2012 01:41:30

3

Filmin başındaki nikah törenindeki yanlış masa muhabbeti ve filmin birkaç yerinde serpiştirilmiş diyaloglar hariç sıkıcı bir absürd komedi filmiydi. Ben Stiller'i ilk kez bu kadar sıradan ve başarısız gördüm. Bu yapımın 90 milyon dolar gişe yapması çok saçma. Muzur ve iğrenç sahnelerle komedi yapmanın karşılığı bu olmasa gerek.

nilsude avatar nilsude 04 Haziran 2008 20:09:06

bence çok güzel bir film fazla güldürmüyor ama düşündürüyor.birşeylere düşünmeden karar vermenin nelere yol açacağını anlatıyor bana göre tabi heerkesin kendi fikri.izlenmeye değer.

leon_red avatar leon_red 17 Mart 2008 01:15:03

bu filme komik diyen arkadaşlar siz komedi filmi izlememişsiniz hadi orjinal dil neysede türkce dublaj irenc olmuş beş para etmez bir film konu kötü oyunculuk desen daha iyi oynayan hayvan oyuncular var espiri diye yapılan şeyler tam bir sacmalık izl emeyen arkadaşlar seyretmeyin paranıza ve zamanınıza yazık.

zuhtuural avatar zuhtuural 08 Şubat 2008 23:37:02

10

Kararsız bir müzmin bekar olan Eddie (Ben Stiller), arkadaşlarından birisinin daha nikah törenine katıldıktan sonra kendisini yapayalnız hisseder. Geriye kalan tek bekar olduğu için ailesi ve arkadaşlarının dalga geçmesine daha fazla dayanamayınca ya lnızlığına son vermeye karar verir. Babasından ve en iyi arkadaşından (Rob Corddry) gelen yoğun baskılar üzerine sadece bir hafta çıktığı Lila’ya (Malin Akerman) evlenme teklifi yapar. Bu teklifi yaparken aşk ve evlilik için son şansı olduğunu düşünmüştür. Hawaii’de alelalece düzenlenen nikah töreninden sonra yeni evli çift, Meksika’ya üç haftalığına balayına gider. Eddie orada hayatının en büyük hatasını yaptığının farkına varır. Lila kesinlikle hayallerinin kızı olmadığı gibi tam anlamıyla kabuslarındaki kızdır. Balayı yolculuğunun başladığı andan itibaren kimi zaman küfürbazlığa varan davranışlarıyla Eddie’ye hayatı zehir eder.

fakkan 15 Ocak 2008 16:28:01

Gerçekten gülüyorsunuz filmde Ben Stiller zaten komedi de favorimdir. Keyifli bir film.

ekinoks1001 avatar ekinoks1001 10 Ocak 2008 11:16:01

kadın erkek ilişkisi üzerine keyifli bir film.fazla söze ne hacet.ben stiller ve komedi

Yandex.Metrica