Oğlum İçin

TV Dizisi

2007

1. BÖLÜM

Kemal(EMRAH) karısının abisini öldürmekle suçlanmış, masumiyetine kimseyi inandıramamış, 21 yıl hüküm giyip iyi hal ve infaz yasasından yararlanarak 7 yıl yatıp çıkmıştır…
O cezaevindeyken karısı Nihan boşanmış, bir kez bile ziyaretine gitmemiştir. Kemal içeri girdiğinde henüz 1 yaşında olan oğlunu yedi yıl boyunca görmemiş, hiçbir haber alamamıştır. Tüm bu süreçte oğluna kavuşma hayaliyle yaşama tutunmuştur. Ona tek destek olan, liseden beri dostu olan Erhan ve Erhan’ın avukat kız kardeşi Yaren olmuştur.

Kemal hapisten çıktığı gün eski kayınvalidesi Ümran(FATMA GİRİK) tarafından vurulur. Ümran ettiği intikam yeminini tutmuştur. Nihan, annesinin eski eşi Kemal’i vurduğu ana tanık olmuştur. Duyguları alt üst olur ama bir kez daha tercihini annesinden ya na kullanır, annesini oradan uzaklaştırır.

Kemal’e dosyasıyla ilgili görüşmeler sırasında âşık olan Yaren ise, duygularını söylemek için onu bıraktığı yere geri döndüğünde, kanlar içinde bulur Kemal’i… Kemal ölümle yaşam arasındaki ince çizgide, oğlunun hayaliyle hayata döner. Kurşun kalbini sıyırıp geçmiştir.

Yaren aşkını ifade eder Kemal’e… Kemal de Yaren’i beğenmektedir ama önceliği çocuğuna kavuşmak ve masumiyetini ispatlamaktır. Üstelik yeniden ‘sevmek’ten korkmaktadır…

Kemal, kendisini vuran kayınvalidesini ele vermez, Ümran serbest bırakılır. Kemal Ümran’la yüzleşir, “oğlum için ölmemeyi göze aldım” der.

Kemal hastaneden erken çıkar, henüz iyileşmemiştir ama oğluna bir an önce dokunmak istemektedir. Çocuğunun okuluna gider ama oğlunun başka birine “babacığım” diyerek sarılmasıyla yıkılır.

Erhan can dostu olduğu, Yaren’se büyük bir aşkla sevdiği için Kemal’e her türlü desteği verecektir. Bir hatası üzerine Ümran’ın boşadığı ve yüzüne bir daha bakmadığı eski kayınpederi ise o aileden masumiyetine inanan tek insandır.

Ümran’ın reisi olduğu ailede de her şey yolunda değildir. Büyük oğlu Serdar şirketten para sızdırmaktadır, karısıyla ilişkileri gün geçtikçe daha kötüye gitmektedir. Ergenlik çağındaki kızlarının sorunları büyür. Öldürülen oğlu Hüseyin’in çocuğu Cihan içine kapanıklıktan kurtulamamaktadır. Aile bireyleri arasında Ümran’ın dengelemeye çalıştığı çatışmalar yaşanmaktadır zaman zaman…

Kemal’se bir yandan oğluna ulaşabilmek için her türlü fedakârlığa katlanacak, her şeyi göze alacak, diğer yandan masumiyetini ispat edebilmek için her şeyi yapacaktır. Oğlu gerçek babası olduğunu öğrendiğinde ise, bu kez de onun sevgisini kazanabilmek için mücadele edecektir. Gün gelecek gerçekler ortaya çıkacak, Kemal’in katil olmadığı anlaşılacaktır… Yaren ve Kemal aşkı artık evlilik yolundayken, oğlu, annesiyle yeniden bir araya gelmelerini istediğinde Kemal bu kez de aşkı ile oğlunun isteği arasında kalacaktır.

3. BÖLÜM

“Özlemek yanında istemektir”

Kemal, sekiz yılın özlemine dayanamamış ve gecenin bir vakti onca güvenlik önlemini atlatarak villaya girmiştir. Artık oğlunun başucundadır ve kokusunu doya doya içine çekmektedir. Aynı anda Serdar’ın eve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması Ümran’ı tedirgin etmektedir. Ümran’ı uyku tutmayınca torunlarının üzerini örtmek için oda oda dolaşmaya başlar. Bu arada Efe’nin de odasına girer. Kemal de odadadır.

Kemal bir kerecik de olsun oğluna dokunabilmeyi başarınca dünyaya yeniden gelmiş gibi olur. Artık küçük şeyler ona yetmeyecektir. Oğlunu yasal yoldan alabilmek için harekete geçmeye karar verir…

Kemal’i kaybetme korkusu yaşayan Yaren, onu elde edebilmenin yolunun Efe’den geçtiğini bilmektedir. Kemal oğlu için savaşırken Yaren’in samimi duyguları karşısında ne yapacağını şaşırır.

Nihan ise toprağa gömdüğü eski aşkı ve filizlenen duyguları arasında bocalamaktadır. Aşk mı, nefret mi galip gelecek?

Nihan ve Ümran Efe’yi kaybetmemek için her şeyi göze alır.

Öte yandan Serdar büyük sırrının başka biri tarafından da bilindiğini öğrenir. Bundan sonra Serdar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bir babanın yürekleri yakan mücadelesine tanık olmak istiyorsanız, hepsi ve daha fazlası heyecan dolu yepyeni bölümüyle Oğlum İçin’de.

4. BÖLÜM
Kemal,oğlunu terk etmesi için 5 milyon dolar teklif eden Ümran Hanım'a aynı parayı geri uzatarak, "Para ile unutulabiliyorsa, bu parayı alın şimdi de siz oğlunuz Hüseyin'i unutun!" demişti.
Ümran'ın Kemal'e karşı tutumu bundan sonra nasıl olacak?
Eski kocasının para karşılığında oğlundan vazgeçmemesi Nihan'da ne gibi değişikliklere yol açacak?

Serdar'a şantaj mektubunu bırakan kişi aynı anda Kemal'e de bir zarf bırakmıştı. Acaba içinden Kemal'in masum olduğunu gösteren deliller mi çıkacak? Peki, santajcının amacı ne? Diğer tarafta şantajcının kimliğini merak eden Serdar tam ulaştığını sandığı anda daha büyük bir kumpasın içinde olduğunu anlayacaktır.

Kemal'in oğlu için verdiği mücadeleye suçsuzluğunu ispat etme çabası da eklenince işi iki kat zorlaşacaktır. Can dostu Erhan ve onu deliler gibi seven Yaren sayesinde bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışırken, Kemal, alacağı bir haberle adeta yıkılır.

5. BÖLÜM
"Atlar yavrularını kokusundan tanır…"

Oğlunun yakınında olabilmek için eski kayınpederi Hasan'ın evinde at binme dersleri vermeye başlayan Kemal için asıl zorlu süreç şimdi başlamıştır. Çünkü oğlu karşısındadır, ona dokunabilmekte ve koklayabilmektedir ama oğlum diyememektedir. Memed'ine bu yakın ve bu kadar uzak olan Kemal'in babalık özlemini bastırması hiç kolay olmayacaktır.

Bu gizli oyuna ortaklık eden Nihan'ın cephesinde de durumlar çok farklı değildir. Üstelik eski kocasına karşı bir şeylerin filizlendiğini her hissedişinde abisi Hüseyin'in aklına gelmesi Nihan'ın durumunu gittikçe içinden çıkılmaz bir hale sürükler.

Bakalım bu oyun Ümran'dan habersiz nereye kadar gidebilecek?

Yaren, Kemal'in suçsuzluğunu ispat etmeye uğraşırken, Kemal'in karşısına çıkacak bir kişi, olayların akışını tamamen başka bir yöne çeker. Yaren'in de aklı bir hayli karışacaktır.

Serdar 'ın aldığı şantajlar ve içinde bulunduğu nakit sıkıntısı, gittikçe dibe batmasına sebep olurken, Ela ile de arasındaki gerginlik had safhaya ulaşır. Şantajı yapanın evin uysal damadı Cengiz olduğunu henüz hiç kimse bilmemektedir. Peki, Efe'nin cici babası, Nihan'ın sevgili kocası, Ümran'ın taze damadı bütün bunları neden yapmaktadır? Yoksa Cengiz baştan beri aileye büyük bir oyun mu oynamaktadır?

Diğer taraftan Bor Madeni ihalesi için geri sayım başlar. Karaoğlu Holding'in en büyük rakibi Amerikan firması GBR'dir. Kimsenin tahmin etmediği biri, Pompacı Şaban'da bu ihaleyi istemektedir. Pompacı, şirketi Vardar Petrolcülük'ün başına Kemal'i getirir…

Yakında çıkacak büyük savaştan henüz kimsenin haberi yoktur.

6. BÖLÜM
“Kaybedecek birşeyi olmayandan daha güçlüsü yoktur!”

Başrollerini Fatma Girik ve Emrah’ın paylaştığı “Oğlum İçin” heyecan dolu 2. bölümüyle, Show TV ekranında.

Uğruna ölmemeyi göze aldığı oğlunun, bir başkasına baba demesi Kemal( Emrah)’i derinden yıkar… Hayattaki en değerli ve tek varlığı da elinden alınmıştır. Aldığı kurşun darbesi asıl şimdi yaralamıştır Kemal’i…

Kaybedecek hiçbirşeyi kalmayan Kemal, bundan sonra ne yapacaktır…?

Ümran bir yandan Kemal’i ailesinden ve torunu Efe’den uzak tutmaya, korumaya, bir yandan da geriye kalan tek oğlu Serdar’ı frenlemeye çalışmaktadır.

Yıllar sonra oğlunun babasını, yani ilk aşkı Kemal’i gören Nihan, bir anda kendisini farklı duygular içinde bulacaktır… Yaren’se bir yandan aşık olduğu Kemal’in başına kötü bir iş daha gelmemesi için onu uyarmaya, korumaya çalışmakta, diğer yandan aşkını ona itiraf edememenin sıkıntısını duymaktadır.

Tüm çabalarına rağmen Efe’yi Kemal’den saklayamayacağını anlayan Ümran hemen harekete geçmiştir… Ancak karşılaşacağı şeyler, işinin hiç de kolay olmayacağını göstermektedir…

7. BÖLÜM
Savaş asıl şimdi başlıyor…

Ümran, oğlu Hüseyin’den ayrı geçirdiği bayramların acısını hala yüreğinde hissederken, oğlunun katili bildiği Kemal’i Efe ile bir araya getirmiş ve bu erdemli davranışının ardından baba-oğula bakarak sessizce gözyaşlarını akıtmıştı. Ümran aynı merhameti 25 yıl önce yollarını ayırdığı kocasına karşı da gösterebilecek mi?

Hasan’ın geçirdiği rahatsızlığı öğrenen kızkardeşi Huriye apar topar Almanya’dan Türkiye’ye gelir. Fakat bu ani geliş ve hazırlıksız yakınlaşma Ümran’ın pek hoşuna gitmez. Acaba bu gelişle birlikte eski defterler de ortaya dökülecek mi?

Cengiz, yasak aşkı Ela için mi Serdar’ı köşeye sıkıştırmaktadır? Yoksa hedefi sanıldığından çok mu büyüktür? Ela foyasının meydana çıkmaması için bakalım ne gibi oyunlar oynayacak? Diğer yandan yüzüğünü arayan Ela hırsızın kızı Sude olduğunu bilmez ve hizmetçi Elmas’tan şüphelenir. Sude’nin ise Cihan’la ilgili korkunç bir planı vardır…

Yaren ile Kemal bir taraftan da gerçek katili araştırmaya devam ederler. Buldukları ipucunu çözecek tek kişi vardır. O da bir oğlunun katilinin diğer oğlu olduğunu öğrenince felç geçiren ve konuşamayan Hasan Baba… Bakalım Hasan Serdar’ı ele verecek mi?

Diğer yandan Nihan 8 senedir gönderemediği mektupları bir kutuya koyar ve Kemal’e verir… Gönderilmemiş mektupları okuyunca Kemal Nihan’a inanıp yeni aşkı Yaren’den vazgeçecek midir?

Bütün bunların dışında ihalede sona yaklaşılmaktadır… Amerikan şirketi GBR, Cengiz vasıtasıyla Karaoğlu Holding’i ihalede geçeceğini hesaplamaktadır. Pompacı Şaban nasıl bir ihanetle sarsılacağını henüz bilmemektedir… Kemal söz verdiği gibi hislerini işine karıştırmayarak ihaleyi alabilecek midir?…

Kemal’e karşı biraz yumuşayan Ümran ihale günü karşısında rakip olarak Kemal’i görünce bakalım ne yapacak?…

8. BÖLÜM
Kemal'in bor madenlerinin ihalesini kazanmasıyla Karaoğulları çok zor bir duruma düşerler. Ümran Hanım, ihaleden çekildiği için oğlu Serdar'ı suçlarken bunun yine Cengiz'in bir oyunu olduğundan habersizdir.

Diğer tarafta Kemal'in ortağı Pompacı'nın, son anda para vermekten vazgeçen Yanyalı'yı cezalandırmak için yaptıkları hepsinin başını derde sokacaktır.

Cengiz ve Ela, hain planlarını işletmeye devam ederken, ihalenin kazanılmasıyla çok mutlu olan Yaren'i ise kötü bir sürpriz beklemektedir. Yaren giderek Kemal'le bir ilişkiye başladıklarını düşünürken Kemal onunla bir ilişkiye giremeyeceğini, onu kardeşi gibi gördüğünü söyleyerek bütün hayallerinin yıkılmasına neden olur.

Ümran Hanım ise çaresizce Karaoğulları'nın giderek dağılmaya başladığını görmekte, ailenin dağılmaması için kendini parçalamaktadır ama elinden bir şey gelmemektedir.

Öldürülen Hüseyin'in oğlu Cihan ise, Kemal'i televizyonda gördüğü an tanımış ve babasının intikamını almaya yemin etmiştir.

Ailesinin izin vermeyeceğini düşünen Sude, o gece Tolga'yla buluşmak için evden kaçar.

Oğlu ile buluşmak için heyecanla parka giden Kemal ise kendi bekleyen kötü sürprizden ve ansızın hayatına girecek olan Doktor Bahar'dan habersizdir.Künye

Yönetmen Adnan Güler
Senaryo , , ,
Yapımcı Yaşar İrvül
Müzik Caner Tepecik , Emrah
Görüntü Yönetmeni Adnan Güler
Tür Dram
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Cinayet, Dram, Entrika, Hapis, Korku Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı K. Çetin Öztep (Genel Koordinatör)
Selim Eltaş (Yapım Koordinatörü)
Hüseyin Samson (Uygulayıcı Yapımcı)
Sanat Yönetmeni Nihat Çelik (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Cem Özay (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Hilal Dinçsoy (Yardımcı Yönetmen)
Çağıl Nurhak Aydoğdu (Yönetmen Yardımcısı)
Serap Ayık (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Cihan Yeşiltarla (Kameraman)
Onur Aykutlu (Set Fotoğrafları)
Post-Prodüksiyon Murat Bör (Kurgu Yönetmeni)
Ebru Pala (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Faruk Gökkaya (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Mustafa Gencer (Işık Asistanı)
Metin Örs (Işık Ekibi)
Uğur Ekinci (Bestboy)
Sanat Ekibi Özlem Öngen (Sanat Yönetmeni yrd.)
Aylin Altunkaya (Kostüm Asistanı)
Makyaj Ekibi Filiz Özgül (Makyaj Asistanı)
Ses Ekibi Engin Dirmiye (Ses Mühendisi)
Oyuncu Seçimi Gökhan Çelebi (Cast Direktörü)
Seslendirme Sebahat Demirhas (Seslendirme Yönetmeni)

Firmalar

Pastel Film (Yapım)
Pan Nakliyat (Ulaşım)

Son Yorumlar (3)

magmafi 01 Nisan 2008 10:53:04

FATMA GİRİK HARİKA OYNADI AMA OYUNCU SEÇİMİ İYİ DEĞİLDİ.10 BÖLÜM YAYINLANDI.SEYİRCİYE SAYGISIZLIK YAPILDI.

MiNes avatar MiNes 09 Ocak 2008 18:56:01

2

kadro ne kadr iyi olsada artık bu tür diziler tutmuyo senaryosu kötüydü zaten 

arveng 06 Ekim 2007 16:00:10

10

GÜZEL BİR DİZİ, UMARIM HAKETTİĞİ YERİ ALIR

Yandex.Metrica