Arslanı Kuzulara

7,93

( 5 kişi yorum yaptı )

Arslanı Kuzulara

(Lions for Lambs)

Sinema Filmi

2007

West Coast Üniversitesi’ndeki iki öğrenci (Derek Luke) ve Ernest (Michael Pena) idealist profesörleri Dr. Stephen Malley’in tavsiyelerini takip ederek edindikleri ilham ile hayatlarında önemli şeyler yapmaya çabalamaktadırlar. Bunun üzerine iki genç, Afganistan’daki savaşa katılmaya karar verirler. Arian ve Ernest Afganistan’da hayatta kalma savaşı verirlerken, başka hikayeler de işin içine girer. California’da, Arian ve Ernest’in tam tersi bir öğrenci olan Todd’a (Andrew Garfield) yaklaşmaya çalışan Dr. Malley. Aynı zamanda, Washington’da, başkanlığa adaylığını koymuş bulunan Senatör Jasper Irving, Afganistan’daki savaşın, dolayısıyla Arian ve Ernest’in hayatlarını kökten değiştirebilecek bomba gibi bir haberi, TV araştırmacısı J anine Roth (Meryl Streep) aracılığı ile halka duyurmaya hazırlanmaktadır. İftiralar, hatıralar ve kurşunlar uçuşurken, bu üç hikaye birbirlerine daha da sıkı sıkıya bağlanmaya başlarlar.

Oynayanlar

Robert Redford Robert Redford Dr. Stephen Malley
Meryl Streep Meryl Streep Janine Roth
Tom Cruise Tom Cruise Senatör Jasper Irving
Peter Berg Peter Berg Wirey Pink
Michael Peña Michael Peña Ernest
Derek Luke Derek Luke Arian
Christopher Carley Christopher Carley Sniper
Boğaçhan Sözmen Boğaçhan Sözmen Türkçe Seslendirme
Mazlum Kiper Mazlum Kiper Türkçe Seslendirme
Sefa Zengin Sefa Zengin Türkçe Seslendirme
Rıza Karaağaçlı Rıza Karaağaçlı Türkçe Seslendirme

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)
Hasılat 644.908,0 TL
Toplam İzleyici 62.169
Vizyonda Kaldığı Hafta 12 Hafta

Son Yorumlar (5)

baran34 avatar baran34 04 Ocak 2010 11:14:01

8

 Amerikan emperyalizmin vardığı boyutları kendi özeleştirisel yaklaşımını tamda yansıtmasada çok önemli anektotlarla kendi bencilliklerini açığa vuran önemli bir yapıt olmuş. Özellikle Robert Redford'un öğrencisine 90 bin dolarlık Mercedes'in var ama benzinin olmadığı için kullanamamanın ne demek olduğunu biliyormusun? cümlesi Amerikan rüyasının devamı için neler yapılabileceğinin kanıtıydı. Mutlaka izlenmesi gerekli.

sekoya avatar sekoya 20 Aralık 2008 03:31:12

Reklamının getirdiği ses kadar etkin olmayan filmlerden.

zuhtuural avatar zuhtuural 28 Ocak 2008 21:21:01

10

her tük gencinin mutlaka seyretmesi gereken bir film ders alınacak çok konusu var

Sineperi avatar Sineperi 12 Kasım 2007 01:02:11

10

İşte "Amerikan Rüyası'nın" çöküş başlangıcı!! Çok etkileyici bir yöntemle anlatılmış bu rüyanın başarısızlığı..Politikacı-basın-eğitmen-halk dörtgeninde günümüz Amerika'sının Ortadoğu projesindeki başarısızlığı, başladığı işi körükörüne bir inançla d evam ettirmeye çalışması, bunu yaparken basını kullanışını, üzerine ölü toprağı serpilmiş (biz Türkler cehaleti böyle yumuşatıyoruz ya) halkın uyanışını, iş dünyasının acımasızlığını, özeleştirinin ve tekbaşınalığın bazı şeyleri değiştirmeye yetmiyormuş gibi görünmesi ancak değişimin bu şekilde başladığını anlatış biçimini çok beğendim. Mutlaka izleyin, kendi ülkemizden de çok benzerlik bulacaksınız...

jason bourne avatar jason bourne 03 Kasım 2007 13:56:11

filmin harika bir seneryosu var gerçekten güzel bir film...

Yandex.Metrica