Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Veysel Karani

Veysel Karani

8,57

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 40 Dk Dram Biyografi Dini Dram, Biyografi, Dini

Yönetmen: Nazif Tunç Nazif Tunç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Vugar Aliyev, Naci Temel, Hüseyin Özşahin, Yakup Konca, Necdet Tok, Seda Yıldız, Erhan Güler, Birsen Menekşeli, Ümit Acar, Dursun Ali Erzincanlı Devamını Gör...

Konusu : Veysel, Karen köyünde güttüğü develer için ücret bile istemeyen, çobanlık yapan garip biridir. Sessiz, dostları arasında yalansız, dolansız bir hayat sürmekte, ıssız vadilerde, kaya kovuklarında ibadet eden Veysel’e insanlar divane gözüyle bakmaktadır. Veysel’in yaşlı, kör ve kötürüm birde annesi vardır. Veysel Annesine bebek gibi bakmakta, bir sözünü iki etmemektedir. Gelgelelim Veysel’in yüreği tek bir arzuyla yanmaktadır; Hazreti Peygamber’i bir kereliğine bile olsa gidip görebilmek ve sohbetinde bulunabilmek. Ve gün gelir Peygamber Efendimizin hasreti içinde kor olur, ciğerini yakar. Resulullah aşkıyla ağlar, ağlar… Fakat annesi Veysel’in bu uzun ve büyük hasret yolculuğuna razı değildir. Annesinin sözünden hiç çıkmayan ve çıkmayacak olan Veysel hasretini yüreğine gömer ama o günden sonra daha fazla ağlar, daha fazla yalvarır. Sonunda ana yüreği dayanamaz ve tek bir şartla Veysel’in gitmesine izin verir, Veysel Resulullah’ı evinde görecektir. Eğer Resulullah evinde yoksa O’nu aramayacak, hemen eve geri dönecektir… Veysel sonunda çöllere düşer. Uzun ve zorlu bir yolculuktan sonra Medine'ye varır. Fakat kapıyı peygamberin hanımı açar… Resulullah evinde yoktur… Fakat Veysel annesine bir söz vermiştir…vatansever10

30 Aralık 2015 09:53

MGUNAY arkadaşımın daha önceden belirttiği gibi 1993 yapımı başrolünü Bulut Aras'ın oynadığı Veysel Karani Hz. / Sonsuzluğun İki Yakası filmi ile kıyasladığımda Dursun Ali Erzincanlının performansının yetersiz kaldığı kanısındayım.Peygamberimizi göremedim diye üzülen,mahsunlaşan bir Bulut Aras varken,somurtup oturan,asık suratlı Dursun Ali Erzincalı var.Oyunculuk olarak vasat kalmış.

Cevap Yaz

portiangel

27 Şubat 2012 16:49

Sevgili MGUNAY burada sadec oyuncular yada sadece yapımlar hakkında fikir beyan edeceğiz diye bir kaide yok bence.bazen proje yada konu yada sahne o kadar iyidirki oyuncuları yada oyunculukları bile geride bırakabilir.bu yapımda benim sadece konusu itibarı ile merakımı cezbetti mesela. ve izledim. ve burda benim yakaladığım sadece sadakat duygusunun kutsallığı mesela.Din, Allah(c.c) veya peygamber aşkı bir tarafa veysel'in annesine verdiği söze olan sadakati beni çok etkilemiştir.

Cevap Yaz

MGUNAY

30 Temmuz 2010 11:26

bu film Bulut Aras ve İsmail Güneş yapımı 1993 yılı filmine göre çok sönük kalıyor birde anlamıyorum Dursun Ali Erzincanlının oyunculukta ne işi var iyi şiir okuyabilir diye oyuncu yapmak bana abes geliyor Ali Ercan ve Eşref Ziya Terzi gibi kişileride aynı katogoriye koyabiliriz herkez bence kendi mesleğini icra etmeli bir kişi dindar yaşıyor diye dini filmde oyuncu olacak diye bir kaide yok bırakın bu oyunculuk mesleğini sinema ve tiyatro oyuncuları icra etsin. 

Cevap Yaz

ylm

15 Ocak 2010 11:32

bu film çok etkileyici,yalan söylemiyorum

gecenin bir vakti tv de izledim. Gözlerime yaşlar doldu.

daha iyi imkanlarla çekilebilseydii teşke dedim ama o zamanda farklı bir atmosferi olmazdı heralde..

Cevap Yaz

toyran_35

14 Ekim 2007 05:06

film gerçekten süpwer olmu? peygamber a?k?yla yanmak çok güzel in?allah öbür dünyada sefaatine nail oluruz

Cevap Yaz

alpermutlu58

22 Eylül 2007 06:26

Dün İzledim gerçekten etkileyiciydi...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica