Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Plajda

Plajda

6,22

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 29 Şubat 2008 1 Saat 24 Dk Komedi Gençlik Komedi, Gençlik

Yönetmen: Murat Şeker Murat Şeker

Ülke: türkiye

Gişe: 214.465

Oyuncular: Aydoğan Oflu, Serenay Sarıkaya, Fatih Koyunoğlu, Güçlü Yalçıner, Murat Akkoyunlu, Turgay Tanülkü, Tuğçe Ersoy, Tuba Ünsal, Gürgen Öz, Sarp Apak Devamını Gör...

Konusu : İki kafadar olan Cem ve Ali dj'lik yaptıkları bir partide mafya hesaplaşmasının ortasında kalırlar. Ne yapacaklarını bilemeyen ikili kostüm odasinda buldukları kadın kıyafetlerini giyerek olaydan yırtmaya çalışırlar. Ama mafyanın sapık elemanı onları alıp bir tatil köyünde alıkoyar ve ikili bir anda kendilerini bir otelde animatör olarakbuluverir. Otelden kaçma girişimlerinin ilkinde güzellik yarışması için otele gelen 20 kızı gören ikili donakalır. Cennette bile bulmayacakları ortamdan uzaklaşmak istemezler. Ama kız tavlamak da kadın kılığında yaşamak da zordur. İkinci kez otelden kaçma girişimlerinde ise güzellik yarışmasını takip için otele gelen televizyon ekibinden Cansu ve Ebru'ya görür görmez aşık olan ikili yine otelde kalır. Bu arada mafya da otele gelir. Bir yanda sürekli kılık değiştirip kızları tavlamaya çalışan Cem ve Ali bir yanda güzellik yarışması diğer yanda ise tehlikeli bir mafya otelin altını üztünü getirir.ToqqLe

3 Mayıs 2020 13:10

Yönetmeni yazmasa bile bu saçma filmin murat şeker filmi olduğunu bilirsiniz şarkılı sahneleri olan akıllara zarar bir komedi.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

8 Haziran 2015 08:45

Bazıları sıcak sever filminin etkisinde olan film orjinal filmin uyarlamasıda değil esinlenme şeklinde yapılmış orjinal film yeşilçamda fıstık gibi maşallah adıyla uyarlanmıştı film çok abartılı oyunculukların olduğu dizi bölümü gibi ilerleyen vasat bir film.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

8 Mayıs 2010 01:30

tekrar tekrar çeşitli dönemlerde meşhur 'bazıları sıcak sever' in senaryosu kullanılarak çekilen filmlerden biri.Hikaye aynı,olaylar da hemen hemen aynı bir tek oyuncular ve espiriler biraz farklı.Senaryo fazlasıyla üstünkörü yapılmış,sonu dahi geçiştirilmiş.Ancak Sarp Apak ve Gürgen Öz'ün performansları iyi.Yine de film için çok fazla beklentiye girmeyin.

Cevap Yaz

FISTIK KAFA

1 Şubat 2010 22:45

eğlenceli seğirlik bir film.. :)

Cevap Yaz

göknil

22 Eylül 2009 12:25

Merakla beklediğimiz bir film.İnşallah umduğumuz gibi çıkar.

Cevap Yaz

melisrenan

20 Haziran 2009 14:07

filmin orjinalini buldum siyah-beyaz çekilmiş olan "Fıstık Gibi Maşallah" ve onun renkli versiyonu olan "Fıstık Gibi" filmlerinin aynısı fakat bu iki Türk filmida Bazıları Sıcak Sever adlı filmin uyarlamasıymış...

Cevap Yaz

sinemaaşığı

22 Mayıs 2009 20:41

güzel fakat klasik ama gürgen öz süper

Cevap Yaz

melisrenan

19 Aralık 2008 23:29

filmi ilk izlediğimde senaryoyu tamamen doğru tahmin ettim daha önce sadri alışık'ın da oynadığı siyah beyaz bir film vardı tıpkı aynısı keşke bu filmden esinlendiklerini belirtselerdi ama güzel sayılır en azından eğlenceli.

Cevap Yaz

fdts

22 Eylül 2008 20:10

çok hoş bir film izlenmeye değer

Cevap Yaz

sinemaseverim

24 Ağustos 2008 17:52

29 Mart 1959 yılında Amerika'da gösterime ve daha sonrada 60 lı yıllarda da yurdumuzda gösterime giren "Some Like it Hot" (Bazıları Sıcak Sever) filmini bugünün genç kuşağı hatırlamazlar. Bu unutulmaz Amerikan filminde Tony Curtis, Marily Monroe, Jack Lemmon ve George Raft (Mafia Lideri) baş rolleri oynamışlardı.

İşte bu  Plajda filmi amerikan filminin Türkiye versiyonu. T. Curtis (Joe) "Josephine" kadın karakterini ve J. Lemmon (Jerry) "Daphne" kadın karakterini canlandırmıştı. Marilyn Monroe nun ismi ise "Sugar Kane Kowalcyzk idi.

Joe ve Jerry bir barda orkestra elemanı olarak görev yapmaktadırlar ve program çıkışı, garajda mafya liderlerinin çatışmalarına şahit olurlar. Ve kaçarlar. Ancak hayatları tehlikededir ve tam bu sırada turneye çıkacak bir kadın orkestra grubuna bayan eleman aranmaktadır. İş ilanlarında aranan bu işe talip olurlar ve kılık kıyafet değiştirerek "Daphne" ve  Josephine" isimleriyle orketrayı turneye götürecek trene son anda yetişirler. Ve Bir dizi macera devam eder gider.

Aynı bizim Plajda filminde olduğu gibi. Tabi burada bu Amerikalı oyuncuların muhteşem oynunu unutmak mümkün değil. Hele aptal-saf sarışını oynayan Marilyn Monroe'yi unutmak hiç mümkün değil.

Evet bu filmi seyretmiş olmakla bizim oyuncularımıza haksızlık ederek, yerden yere vurmak da mümkün değil. Genç oyuncu Sarp Apak, Gürgen Öz ve Tuba Ünsal'ın oyunculukları hiç de küçümsenecek bir durumda değil. Tabi ki senaryodan ve yönetimden gelen bazı aksamalar, noksanlıklar var ama gene de abartısız güzel keyifli bir oyun sergilemişler. Kutlarım. 

Haaa hemen unutmadan bir hatırlatmada bulunayım; bu amerikan filmini bir yerlerde bulursanız veya TV kanallarında  rastlarsanız sakın kaçırmayın.

 Yalçın Özgül

 

 

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica