Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

The Secret of Santa Vittoria (The Secret of Santa Vittoria)delikadir39

27 Aralık 2012 19:49

Evet müthiş bir film.İzlenmesi gerekir.

Cevap Yaz

em-rock

3 Mart 2008 14:16

merhabalar

the secret of santa vittoria isimli filmle ilgili size sormak istediğim bir iki soru var. tahmin edebileceğiniz gibi bu film benimde çok sevdiğim filmlerden biridir, fakat çok uzun süredir aramama karşılık internet üzerinde bulduğum linklerden ve programlardan inen filmler hep kopuk kopuk. bu konuda sizin bildiğiniz bir site/program varmı. veya bu filmi temin edebileceğim bir yer biliyormusunuz.vakit ayırdığınız için teşekkürler.

emrah 

Cevap Yaz

akesgin

28 Şubat 2008 17:21

öncelikle siyasal iktidarın kasaba ölçeğinde nasıl oynandığını oldukça başarılı bir şekilde ortaya koymuş film. ardından söylenecek olanlar ise şunlar; insanın iktidar elde etme ve iktidarın kendisine verilmesi (ki bu pek mümkün değil gibidir) durumunda insanın nasıl farklılık içinde dönüşebildiğini de güzel anlatmış film. bir gün iktidarın kendisinde olacağını düşünerek belli bir karizma ile kal ve yıllar sonra bile bu iktidar olma imkanı kursağında kalsın. sonunda halk tarafından iyi bir eğlenceye dönüşebiliyor bu beklenti. her durumda öne çıkma isteği ve sonunda buhran.. yine bu öne çıkma arzusu machiavellist bir tavırla intiharı bile kullanacak kadar bir kurnazlığa dönüşebiliyor. bu tavır için her şey bir kullanım değerindedir. amaç iktidar olmak ve orada kalmaktır. filmin bir yerinde bu iktidarın devridilmesi söz konusudur. ama aktör bunu teklif ederken bile bir kurnaz bakış içindedir. böyle bir teklif ancak hallinin imkansız gibi algılandığı bir sorun karşısında yapılabiliyor ama iktidar sahibi gücüne inandığında bir muktedir gibi davranabilmektedir. öte yandan güneşin doğmasıyla ilgili papazla yapılan diyalog da bir kasaba görüntüsüne enfes uyarlanmış. bayıldım... ama bütün bunların dışında kasabadaki doğal ve tarihin derinliklerinden gelen geleneksel çekişme, onlar için olmazsa olmaz bir durumla ilgili bir sorun oluşturunca nasıl eğlenceli bir dayanışmaya dönüşüyor. ve gelenekleri ve düşmanlıklarının pozisyonu zor değişen köy hayatında yeni bir gelenek inşa etme süreci başlıyor. oyuncular oldukça iyi oynuyor bu köy olgusunu. hele anthony Quinn'e söylenecek hiç bir söz yok. bu kadar gerçek olunamaz ama bu adam yapıyor bu işi. yani bütün filmde olağanüstü bir durumda geleneksel mücadelenin yapıldığı bir kasabada ortaya konan durumu oldukça mükemmel işlemişler.... bu arada zaten floransalı olan n. machiavelli de filme oldukça iyi serpiştirilmiş ve bütün bu iktidar sürecinde machiavellinin iktidar için söylediklerini de görmek mümkün... oldukça güzel bir yapım.

Cevap Yaz

Yuxel1907

2 Aralık 2007 14:43

Türkiye'deki adıyla "Kasabanın Sırrıı" adlı bu filmi ilk seyrettiğimde ilkokuldaydım; harika bir filmdi. 2.Dünya Savaşı sırasında tek mal varlıkları şarapları olan bir kasabanın düşman askerlerinden şaraplarını saklaması mücadalesini anlatan muhteşem bir film..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica