Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Benim ve Roz'un Sonbaharı (Benim ve Roz'un Sonbaharı)

Benim ve Roz'un Sonbaharı

7,03

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mayıs 2009 1 Saat 36 Dk Dram Politik Dram, Politik
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Handan Öztürk Handan Öztürk

Ülke: türkiye

Gişe: 11.061

Oyuncular: Koma Azad, Sezer Talayhan, Mürsel Kaya, Berfin Emektar, Faruk Acar, Gıyasettin Şehir, Osman Ulak, Bahar Ün, Murat Batgi, Abdullah Tapkan Devamını Gör...

Konusu : Antik bir kasaba, yapılacak baraj nedeniyle sular altında kalacak ve dünyada eşi benzeri görülmeyen bu zengin kültür de yok olacaktır. Bunu engellemek için tüm güçlerini seferber ederek mücadele eden sivil hareket ne yazık ki yenilgiye uğrar. Bu hareketin başını Gazeteci Metin çeker. Eski bir tipo makineyle çıkarttığı yerel gazetesiyle baraj yapımından rant bekleyen çıkar çevrelerine karşı mücadele eder. Metin’de simgeleşen bu mücadelenin hedefi barajın rantını yiyen Müteahhit Sofu’dur.mansur34

25 Nisan 2016 19:51

Film bir çok önemli konuyu anlatıyor ama hepsi kısa,kısa tam derinlemesine girmeden anlatılıyor daha çok mahsun kırmızıgül filmlerinde görülen bir filmde bir çok şey anlatma hatası bu filmde de var tv dizisi havasında ilerleyen filmde serkan altunorak ,leyla batgi,aytaç ağırlar elinden geleni yapmışlar rollerinde fena değillerdi film baraj konusunda tek hikayede ilerlese ve biraz daha özenilseymiş iyi bir film olabilirmiş hasankeyf de çekilmesi yönünden yinede değerli bir film bir ilk film olduğu için hataları hoş görülebilinir ama final daha iyi olabilirdi tam bir sonuçla bitmiyor film kısaca izlenebilecek düzeyde orta karar bir film son olarak filmi izleyeceklere filimde +18 sahneler ve küfür olduğundan ailecek izlenecek bir film olmadığını da önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

mkurtsen

14 Ekim 2012 16:30

Herşeyi bir kenara bırakıyorum. Film Hidro Elektrik Santralı ,(HES) Baraj ve diğer Endüstriyel projelere eleştirel gözle bakarak, çevre halkının tamda gündemde olan hükümetin HES politikalarına karşı dikkatini çekmiş oluyor. Filmi izledikten sonra Hasankeyf'in geleceğini görür gibi oldum. Tanrı korusun. Koskoca bölgede HES yapacak başka yer mi kalmadı.?. Toprak kaymaları, ölümler, bölgede yaşayan insanların evlerini tarlalarını yok pahasına kamulaştırma, rızaları dışında yerinden yurdundan uzaklaştırma. Halfeti örneği, Kültürel mirasın yok edilerek Hasankeyf'in 10 bin yıllık tarihinin sular altında bırakılması Hepsi bu işin içinde.

Cevap Yaz

baran34

14 Mayıs 2011 21:08

 Bu filmde hakkı ile oynayan Hatun rolünde ki Metin'in annesi Leyla Batgi'dir. Hem yöreye has şiveyi mükemmel kullanmış. Hem de profesyonel oyunculara taş çıkartan performans sergilemiştir. Kardeşi Murat Batgi ve Müteahhit Sofu'da şivey iyi kullananlardan. Diğer oyuncular bu konuda sınıfta kalmışlar. Hele Serra Yılmaz filmde topu topu 10 saniye oynamış. Orda da 3 kelime kullandı. Hayatımda bu kadar gıcık bir konuşma görmedim. Bu oyuncuyu daha öncede doğu şiveli bir filmde oynatmışlardı. Ordada konuşurken insanın gülmemesi elinde değil. Kardeşim yapamıyor işte bu tarz filmlerde oynatmasınlar kadıncağızı. Parmaklıklar ardında dizisi gibi rollerde oynasın. Rahmetli Derya Arbaş'ın annesi Zerrin Arbaş'ada  rol verilmiş. Bir sahnede kızına atfen Roz'a benim kızım olurmusun dediğinde çok duygulandım. Filme gelince Hasankeyf ile ilgili iyi niyetle yapılmış bir film fakat bütçe olmayınca prodüksiyon çok zayıf kalıyor. Ne anlatmak istediğini izleyiciye iyi anlatamıyor. İzlenmesede birşey kaybettirmez.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

1 Ocak 2011 18:45

çok da başarılı olduğu söylenemez.Temas ettiği önemli noktalar olabilir ancak film güzel olmamış.Karmaşık ve de gereksiz ayrıntılar var.Ayrıca film bir türlü seyirci ile kaynaşamıyor.Bahsedilmek istenen önemli şeyler var ancak işlenme konusunda sıkıntı var.

Cevap Yaz

emre84

5 Aralık 2009 14:35

Kesinlikle başarılı bir film ama izlenmediği için gişe yapamadı

Cevap Yaz

bodom

22 Haziran 2009 21:22

türkiyede izlenmesi gereken filmler malesef izlenmio bu da onlardan bi tanesi gayet güzel bi film

Cevap Yaz

hasan.karci

4 Haziran 2009 20:07

4 haftada çok az seyirci ve çook az hasılat düşündürücü

Cevap Yaz

ARIZA44

26 Aralık 2007 14:17

TÜRKİYE DE YAŞANAN GERÇEKLERİN RESMİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ, İÇİNİZİN EZİLECEĞİ BİR FİLM...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica