Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Spiderwick Günceleri (The Spiderwick Chronicles)

Spiderwick Günceleri

8,26

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 14 Mart 2008 1 Saat 35 Dk Aksiyon Fantastik Macera Dram Aile Aksiyon, Fantastik, Macera, Dram, Aile
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Mark Waters Mark Waters

Ülke: ABD

Gişe: 90.763

Oyuncular: Martin Short, Nick Nolte, David Strathairn, Mary-Louise Parker, Andrew McCarthy, Izabella Miko, Seth Rogen, Freddie Highmore, Sarah Bolger, Joan Plowright Devamını Gör...

Konusu : Holy Black ve Tony Diterlizzi’nin aynı adlı çok satan çocuk kitabı serisinden uyarlanan “The Spiderwick Chronicles – Spiderwick Günceleri”nde Arthur Spiderwick’in Güncesi’nin peşinde olan cinlere, gulyabanilere ve çeşit çeşit büyülü yaratıklara karşı mücadele veren üç çocuğun öyküsü anlatılıyor. Simon, Jared ve Mallory kardeşlerin hayatları alt üst olur ve anneleriyle birlikte yıkık dökük bir eve taşınırlar. Burada tesadüfen buldukları güncenin kapağını kaldırır kaldırmaz hayatları değişir. Fantastik bir dünyanın olağandışı girdaplarına kapılan kardeşler kendilerini öcüler, gulyabaniler, elfler ve daha nice tuhaf yaratıkla dolu yeni bir dünyada bulurlar. Filmde üç kardeşten Simon ve Jared Grace karakterlerinin her ikisini de Freddie Highmore oynayacak. Mallory Grace rolünde ise Sarah Bolger kamera karşısına geçecek. Arthur Spiderwick rolünde de tecrübeli aktör David Strathairn’i izleyeceğiz.mansuryıldırım

18 Haziran 2015 08:42

Ben filmi narnia günlükleri üçlemesinden daha başarılı buldum her yaştan insanın keyifle izleyebileceği güzel bir fantastik film yabancı korkusu yada öteki korkusu dışardan korkan çocuklar dışarıdaki tehlikeler bir fantastik filmde bu kadar iyi anlatılabilirdi efektleri oyunculukları ve ilginç karakterleriyle türünün başarılı bir örneği izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

baran34

28 Haziran 2012 00:32

  Keşke çocuk olsaydım!! Harikulade fantastik bir yapım. İzleyiciyi kendi masalsı dünyasına öyle bir çekiyorki film bittiğinde rüya gördüğünüzü zannediyorsunuz. Küçük yıldız Freddie Highmore filmi baştan sona kadar domine ediyor. David Strathairn ve Nick Nolte gibi usta aktörlerde filme çıta atlattırıyorlar. Tabii 90 milyon $ gibi bir bütçenin bu yapıma harcanması sonucunda hem iyi bir kadro oluşturulabiliyor hem de film filme benziyor. Teenage çağındaki kardeşlerimizin mutlaka seyretmesi gereken yapımların başında geliyor.

Cevap Yaz

osman_srln

16 Ağustos 2008 22:18

mükemmel bir film olmuş dedikleri gibi her yaştan izleyici filmden memnun olur

Cevap Yaz

shezo

14 Haziran 2008 20:28

Narnia Günlükleri 'ne benzeyen kısımları vardı. Konusu bir çocuk kitabından uyarlanmış olsa da her yaştan izleyici bulabilir. Tavsiye ederim.

Cevap Yaz

elegant

19 Mart 2008 13:30

görsel bir şölen...izleyen herkes memnun ayrılır diyebilirim...fantastik sinemanın güzel örneklerinden...

Cevap Yaz

wunsch vertrauen

17 Mart 2008 14:59

ailece izlenebilecek hoş, masal gibi bir film. hem de öyle duygu sömürüsü, din sömürüsü falan da yapmıyor. baba-kız sevgisine takıldım ben orada. görsel olarak da çok güzel.

Cevap Yaz

zuhtuural

24 Ocak 2008 22:52

bu çalışma iş yapar umarım fragmanındaki gibi  etkileyici sahneler çoğunluktadır ,masal dünyasına davet ediyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica