Mamma Mia!

8,22

( 8 kişi yorum yaptı )

Mamma Mia!

(Mamma Mia!)

Sinema Filmi

2008

Yunan adalarından birisinde küçük bir otelin sahibi olan bağımsız ruhlu bekar anne Donna (Meryl Streep), tek başına büyüttüğü kızı Sophie’yi (Amanda Seyfried) evlendirmek üzeredir. Kızının nikahına çok yakın iki arkadaşını davet etmiştir. Bunlardan birisi pratik zekaya sahip, gevezelikten hoşlanmayan Rosie (Julie Walters), diğeri ise başından çok sayıda evlilik geçmiş zengin arkadaşı Tanya’dır (Christine Baranski). Her ikisi de bir zamanlar beraber müzik yaptıkları Donna and the Dynamos adlı grububun üyeleridir.
Ancak kızı Sophie de gizlice üç konuk davet etmiştir. Nikah sırasında kendisini rahibin karşısına götürecek babasının kimliğini bulma arzusuyla yanıp tutuşan Sophie, 20 yıl önce annesiyle beraber ziyaret ettikleri Akdeniz adasında tanıştığı, annesinin mazisinde yeri ol an üç erkeği bulup getirmiştir.
Çeşit çeşit olasılıklarla dolu bu cennet gibi adada kimi zaman kaos dolu, kimi zaman büyüleyici 24 saatlik zaman diliminde yeni bir aşk filizlenecek ve küllenmiş romantik duygular yeniden canlanacaktır.

Oynayanlar

Meryl Streep Meryl Streep Donna
Amanda Seyfried Amanda Seyfried Sophie
Colin Firth Colin Firth Harry Bright
Pierce Brosnan Pierce Brosnan Sam Carmichael
Stellan Skarsgård Stellan Skarsgård Bill Anderson
Dominic Cooper Dominic Cooper Sky
Julie Walters Julie Walters Rosie
Christine Baranski Christine Baranski Tanya
Ashley Lilley Ashley Lilley Ali
Nancy Baldwin Nancy Baldwin Sam's PA
Heather Emmanuel Heather Emmanuel Harry'nin Yardımcısı
Colin Davis Colin Davis Harry'nin Şoförü
Ricardo Montez Ricardo Montez Stannos
Mia Soteriou Mia Soteriou Arina
Enzo Squillino Jr. Enzo Squillino Jr. Gregoris
Aykut Hilmi Aykut Hilmi Stag
Pelin Gülmez Pelin Gülmez Ashley Lilley Seslendirmesi
Ali Seyidoğlu Ali Seyidoğlu Philip Michael Thomas Seslendirmesi
Philip Michael Thomas Philip Michael Thomas
Gazanfer Ündüz Gazanfer Ündüz Niall Buggy Seslendirmesi
Niall Buggy Niall Buggy Peder Alex
Seda Özelsoy Seda Özelsoy Rachel McDowall Seslendirmesi
Rachel McDowall Rachel McDowall Lisa
Mustafa Oral Mustafa Oral Dominic Cooper Seslendirmesi
Füsun Kokucu Füsun Kokucu Julie Walters Seslendirmesi
Galip Erdal Galip Erdal Stellan Skarsgard Seslendirmesi
Ümit Belen Ümit Belen Colin Firth Seslendirmesi
Sungun Babacan Sungun Babacan Pierce Brosnan Seslendirmesi
Müdrike Coşansu Müdrike Coşansu Meryl Streep Seslendirmesi
Gizem Gülen Gizem Gülen Amanda Seyfried Seslendirmesi
Figen Harman Figen Harman Christine Baranski Seslendirmesi

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 880.030,0 TL
Toplam İzleyici 95.271
Vizyonda Kaldığı Hafta 50 Hafta

Son Yorumlar (8)

baran34 avatar baran34 23 Şubat 2017 02:37:31

7

Efsan topluluk ABBA'nın Mamma Mia adında ki müzikalinin film versiyonu. Başrollerinde Meryl Streep, Pierce Brosnan ve Amanda Seyfried var. Film aşamasında Pierce Brosnan imza attıktan sonra bile filmin konusunu bilmemesi çok garip. Sadece Meryl Stree p'in kadroda oluşu onu cezbetmiş. Meryl Streep'in bu kadar güzel şarkı söyleyebildiğini tahmin etmemiştim. Filmin konusu; Sophie(Amanda Seyfried) Sky adında bir gençle Yunan adasında evlenmek üzeredir. Donna(Meryl Streep) kızının düğünü için hazırlık yaparken, kızının kendisine bir sürpriz yaptığından habersizdir. Sophie; Sam, Harry ve Bill'i bu küçük adacığa çağırmıştır.
Filmde ABBA'nın kurucularından Benny ve Björn cameo olarak görünmekte. Benny bir şarkıda piyano çalar. Björn ise filmin sonlarına doğru mitolojik bir tanrı'yı canlandırmakta.
Fillm hasılat olarak 2008 yılının en iyi 13. filmidir. 650 milyon dolar bir müzikal film için gayet başarılı.
ABBA hayranı ya da müzikal filmlerle aranız yoksa film size absürd gelebilir. Fakat benim gibi ABBA şarkılarını seven biri iseniz bu film size göre. Filmin en kötü yanı Pierce Brosnan'ın bizdeki rahmetli Kemal Sunal tarzı şarkı söylemesi diyebiliriz. Genel anlamda 10 üzerinden 7.

capone avatar capone 05 Mart 2010 19:03:03

10

Evlenme hazırlığında olan Sophie gerçek babasının varlığından bihaber bir şekilde büyümüştür.Geçmişte annesinin aşk yaşadığı üç erkeği düğününe davet ederek gerçek babasının kim olduğunu öğrenmek ister ve böylece ortalık karışır.Güzel bir müzikal fil m tüm oyuncular çok başarılı.Filmin esin kaynağı ise 70'li yıllarda fırtına gibi esen ABBA grubunun şarkıları mutlaka izleyin.Filmin ikinciside yolda

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 10 Ekim 2009 03:24:10

4

beklentilerimin çok altında çıktı çünkü bu filmden çok şey bekliyordum.Gerek ABBA müzikleri,gerekse ünlü oyuncuları ile beklentileri artırıyor.Ancak istenileni pek veremiyor.Ben çok daha güzel bir kurguyla,çok daha güzel bir iş bekliyordum.Abbanın o mükemmel şarkılarına da daha güzel bir film yakışır zaten!

FISTIK KAFA 01 Haziran 2009 11:10:06

Çok güzel eğlenceli bir film... Meryl streep ' e bir daha hayran kalacaksınız..

hülya66 avatar hülya66 17 Ekim 2008 16:34:10

7

Çok güzel bir müzikal. şarkıları zaten özlemişim. Bir de oyuncuların kalitesi eklenince mükemmel zaman geçirdim. Mutlaka izleyin..

mutec avatar mutec 26 Eylül 2008 20:25:09

Başrolünde 14 kez Oscar adaylığı elde eden ve iki kez Oscar kazanan efsanevi oyuncu Meryl Streep’in oynadığı “Mamma Mia!”, İsveçli müzik grubu ABBA’nın şarkılarını temel alan aynı adlı Broadway müzikalinin sinema film uyarlama sı. Filmin ismi de, grubun 1975 yılında müzik listelerinin zirvesine çıkan “Mamma Mia” adlı şarkısından alınmış.

Yandex.Metrica