İçerde

7,22

( 11 kişi yorum yaptı )

İçerde

(À l'intérieur)

Sinema Filmi

2007

Hamileliği sırasında geçirdiği trafik kazasında eşini yitiren Sarah henüz kocasının yasını tutmaktadır. Doğumuna bir gün kala kendisini tanıyan gizemli bir kadın ansızın kapısında belirir. Sarah'dan ne istediği belirsiz olan bu kadının ortaya çıkmasıyla kâbus dolu anlar başlar. Bu, içerde ağır darbelere yol açacaktır.

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Hasılat 104.441,29 TL
Toplam İzleyici 9.340
Vizyonda Kaldığı Hafta 7 Hafta

Son Yorumlar (11)

pleiadess avatar pleiadess 09 Ağustos 2012 20:51:54

9

film çok iyiydi bol kanlı ve korkunç sahneler vardı hele en son sahne insanı koltuğa çiviliyor tek sevmediğim tarafı kadının tüm bunları neden yaptığını anladığımda .... yok artık bu tüm yaptıkların için geçerli bir neden olamaz dedim

portiangel avatar portiangel 18 Ekim 2011 11:48:10

10

Her yer kan revan üstüne birde gerilim hop oturup hop kalkıyorsunuz.fransızlar bu konuda gerçekten başarılılar.Bu tarz film seven herkese tavsiye ederim.Konusu vasat olsada işleyiş gerçekten sizi ekranın başından kaldırmayacak...

retro_girl avatar retro_girl 26 Kasım 2009 19:54:11

Hayatımda korku filminden beni soğutan bir film:Okadar kan varki artık kesmeli biçmeli film(korku filmi)izlemeyi bıraktırdı!kazada bebğini kabeden bir kadın ve sonrasıda kazayı yapan kadının hamile kalp kazada bebeği ölen kadınında onun bebeğini iste si...filmin konusu bu:ama film sadece kan gölü.Hele hele!kadının karnından bebği çikama sahnesi'bu karada olmaz'dedirti yani!

enigmacuture avatar enigmacuture 10 Ekim 2009 11:02:10

6

Kaza sonucu doğmamış bebeğini yitiren gotik giyimli esrarengiz bir kadın Sarah(Alysson Paradis). Kazanın müsebbibi olarak gösterilen ama kazada çocuğunu tesadüfen kaybetmeyen fotoğraf sanatı meraklısı bir başka hamile kadın.(Béatrice Dalle) Sarah, ta biyat kanunlarını işletip, kendi adalet mekanizmasının sesini dinleyip, giden bebeğin yerine, tek suçlu olarak gördüğü bu kadının bebeğini çalmaya karar verir ve bunun için ne gerekiyorsa yapacaktır.Sivri saç tokası ve makasın bol miktarda kullanıldığı filmde bir ara Sarah, makası kadının eline saplayıp onu duvara monte ediyor. Bebeği, kadının karnından almak için makasla göbeği deşme girişimi başarısızlıkla sonuçlansa da boğuşma esnasında yaşanan ve kadının dudağını boydan boya çizen makas darbesi filmin ciddi bir gerilim filmi olduğuna dair müspet işaretler. %90'ı kan ve işkence içeren filmde, ölümün türlü şekilleri var. Ancak.... Sigara tiryakisi Sarah, fazla sigara içmenin bedelini finalde ağır bir şekilde ödüyor. Sigarayı yakmaya çalışırken, Kadının püskürttüğü yanıcı gazın tamamını; Sarah'ın zaten çirkin olan suratının tamamına boşaltılıyor. Suratı yanan ve çirkin ördek yavrusu iken artık bir zombiyi andıran, tuhaf görünüşlü kadın, ölmemeye yeminli gibi ve kadını kıstırıp, karnını deşip bebeği alıyor.Film güzel. Ancak korku filmleri müellifleri tarafından ortaya atılan 'Bir korku filmi mükemmel olabilir. Ancak film Fransız ise sonuçta bu filmin Fransız olduğu unutulmamalıdır' vezicesini doğrular mahiyette bir finali var filmin. Kanlı işkence ve ölüm sahnelerinin neye hizmet ettiği finalde ortaya çıksa da kadının, duygusal nedenlele  Sarah'ı öldürmeyip; kendi ölümüne zemin hazırlaması filmin en zayıf yanı. Kadının patronu, annesi, eve devriye amacı ile gelen polisler, tutuklu göçmen çocuk vesaire. Eve gelen her canlı Sarah tarafından acımasız bir şekilde öldürülüyor.Fransız korku sinemasını beğenmeyenlerin, kesinlikle izlemesi gereken bir film. Belki fikirleri değişebilir. Balon filmlerden değil. Ancak uzun işkence sahneleri ve bünyesinde barındırdığı kan yoğunluğu nedeni ile bu filmi ben de hamile bayanlara tavsiye etmiyorum.

kemal dizdar avatar kemal dizdar 06 Ağustos 2008 09:44:08

9

klasik fransız gerilim filmi ama çok güzel olmuştu beğendim hamile bayanlara izlemeyi tasiye etmem

osman_srln avatar osman_srln 14 Haziran 2008 12:36:06

film süper bir film olmasada izlenilebilir bazı sahneleri etkileyiciydi

Yandex.Metrica