Ölümün Sesi

7,43

( 10 kişi yorum yaptı )

Ölümün Sesi

(One Missed Call)

Sinema Filmi

2008

Doğaüstü gerilim “One Missed Call/Cevapsız Arama”da bir dizi insan ölecekleri ana ilişkin korkunç cep telefonu mesajları almaktadırlar. Mesajlar silinebilse de, telefon numarası ekranda kalmaktadır.
Beth Raymond (Shannyn Sossamon) birkaç gün arayla iki arkadaşının korkunç bir şekilde can verişlerine tanık olarak ciddi bir travma yaşar. Daha da rahatsız edici olanı, her ikisinin de cep telefonlarına mesaj geldiğini bilmesidir. Arkadaşları bu mesajlarda yaşayacakları dehşet dolu son anlarının kaydını dinlemişlerdir. İmkansız gibi görünse de, bu mesajlar ölmelerinden günler önce gelmiştir, ama her iki ölüm de tam olarak mesajın söylediği anda ve şekilde gerçekleşmiştir.
Polis, Beth’in aklını yitirmiş olduğunu düşünse de Detektif Jack Andrews (Edward Burns) ona inanmaktadır çünkü kendi kız kardeşi de, Beth’in arkadaşlarının ölümüyle büyük benzerlikler gösteren feci bir kazada yaşamını yitirmiştir. Jack ve Beth birlikte bu meşum ölümlerin üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için hummalı bir çalışma içine girerler.
Ama gerçeği bulmaya yaklaştıklarında, Beth’in cep telefonu da acı acı çalmaya başlar ve ekranda Cevapsız Arama yazısı belirir…

Oynayanlar

Shannyn Sossamon Shannyn Sossamon Beth Raymond
Edward Burns Edward Burns Jack Andrews
Ana Claudia Talancón Ana Claudia Talancón Taylor Anthony
Ray Wise Ray Wise Ted Summers
Azura Skye Azura Skye Leann Cole
Jason Beghe Jason Beghe Ray Purvis
Margaret Cho Margaret Cho Mickey Lee
Meagan Good Meagan Good Shelley Baum

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 674.621,0 TL
Toplam İzleyici 90.090
Vizyonda Kaldığı Hafta 14 Hafta

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 22 Mayıs 2015 19:43:15

4

Japon filmi cevapsız arama filminin amerikan uyarlaması başroldeki shannyn sossamon iyi bir performans göstermiş ama film başarısız orjinal filmin tadını veremeyen vasat bir korku filmi imdb notu 3.9 hakettiği notu almış kısaca boşa zaman kaybı.

ulaş34 avatar ulaş34 12 Ocak 2009 13:54:01

7

Değişik bir korku-gerilim filmi,telefon'lara gelen msj'lar ve sonradan gelen ölümler.Filmin sonuna kadar mereklan bekliyorsun.Fena bir film değildi izlenir cinsden.

ezgiseker 22 Haziran 2008 12:46:06

3

evt bencede cevapsız aramaya çok benziyo. Ama izlemeden birşeyde söyleyemem 

nilsude avatar nilsude 04 Haziran 2008 21:09:06

ya aynı cevapsız arama gibi ondan sanki kopya edilmiş.

sezi avatar sezi 10 Mayıs 2008 23:37:05

2

Öncelikle söylemeliyi ki filmin adını nasıl çevirmişler bilmem.bir cevapsız arama=ölümün sesi...çevirenleri tebrik ediyorum doğrusu:D Filme gelince Halka filminden etkilenilmiş hatta nerdeyse kopya edilmiş.Filmin ilerleyişini hiç zorlanmadan tahmin e debiliyorsunuz.Kısacası halkanın bi değişik versiyonu.Şunuda söylemeliyimki bir telefon reklamı gibi olmuş.Herkesde aynı marka telefon...Filmi gülümseyerek izledim:) kesinlikle izlemeyin sadece bir vakit kaybı derim.

kambilig 21 Nisan 2008 02:49:04

Filmi vizyona girmeden önce izledim ve oldukça kötü bir film yapmışlar , bizim türk korku filmlerinden daha kötü desem inanın abartmam. Bir de filmi ne zaman çekmişlerse yeni giriyor vizyona, antenli ve çok eski telefonlar :)

Yandex.Metrica