Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kızımı Kurtarın (Gone Baby Gone)

Kızımı Kurtarın

7,32

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 2008 Polisiye Dram Polisiye, Dram
IMDb puanı: 8

Yönetmen: Ben Affleck Ben Affleck

Ülke: ABD

Gişe: 24.356

Oyuncular: Michael K. Williams, Titus Welliver, Amy Madigan, Amy Ryan, John Ashton, Ed Harris, Morgan Freeman, Michelle Monaghan, Casey Affleck, Mark Margolis Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Konusu : “Mystic River”ın da yazarı olan Dennis Lehane’nin romanından uyarlanan, senaryosunu Ben Affleck ile Aaron Stockard’ın yazdığı filmde Boston yeraltı dünyasının en çirkin, en tehlikeli/belalı kesimlerinde kaçırılan 4 yaşındaki bir kız çocuğunu bulmaya çalışan iki özel detektifin sürükleyici öyküsü anlatılıyor. Özel detektifler Patrick Kenzie ile Angela Gennaro uzun süredir beraber çalışan iki ortaktır. Daha da ötesi sevgilidirler. Dört yaşındaki kayıp kız çocuğu Amanda McCready olayını aydınlatmak için isteksiz davranırlarsa da, Amanda’nın halası “hayır” cevabını kabul etmemektedir. Çocuğun annesi de hiç sempatik bir karakter değildir. İdeal bir ebeveyn olmaktan çok uzak, kendine acıyacak duruma düşmüş bir annedir. Küçük Amanda’nın kaçırılması olayına birilerinin sahip çıkması gerektiğini düşünen Patrick ile Angie, Bea McCready’nin yalvarmalarına daha fazla dayanamayıp soruşturmayı üstlenmeye karar verirler. Polis memurları bu tip davalarda genellikle özel detektiflerle çalışmakta isteksiz olurlar. Amanda’nın kayıp olarak kaldığı her saatin, onun sonsuza kadar bulunamama ihtimalini artırdığının herkes farkındadır. Patrick ile Angie’nin, polislerin sahip olmadığı birtakım bağlantıları vardır. Amanda’nın ortadan kayboluşunun ardındaki ihanet ve yalanlar zinciri üzerindeki perdeyi kaldırmaya çalışırlar. Dört yaşındaki çocuğun sağsalim bulunma/kurtarılma ihtimali giderek azalmaktadır. Ancak Patrick ile Angie, çocuğu canlı bulmak uğruna kendi hayatlarını ve ilişkilerini ortaya koymaya kararlıdır.baran34

18 Haziran 2011 01:13

  Oscara aday olmuş bir film ve oscar almış oyuncular. Kadro iyi senaryo iyi. Fakat torpilli başrol oyuncusu Ben Affleck'in kardeşi P. Kenzie rolündeki Casey Affleck çok silik bir iş çıkarmış.

 Ed Harris harika performansı ile filme renk katmış. Şaheser bir film değil ama sürprizlere bayılanlar için biçilmiş kaftan.

 Yönetmen iyi iş çıkarmış fakat filmi 2:35'e 1 oranı ile çekseydi daha iyi olurdu. 1:85 oranı demode oldu artık.

Cevap Yaz

zuhtuural

31 Ocak 2008 22:48

Özel detektifler Patrick Kenzie ile Angela Gennaro uzun süredir beraber çalışan iki ortaktır. Daha da ötesi sevgilidirler. Dört yaşındaki kayıp kız çocuğu Amanda McCready olayını aydınlatmak için isteksiz davranırlarsa da, Amanda’nın halası “hayır” cevabını kabul etmemektedir. Çocuğun annesi de hiç sempatik bir karakter değildir. İdeal bir ebeveyn olmaktan çok uzak, kendine acıyacak duruma düşmüş bir annedir. Küçük Amanda’nın kaçırılması olayına birilerinin sahip çıkması gerektiğini düşünen Patrick ile Angie, Bea McCready’nin yalvarmalarına daha fazla dayanamayıp soruşturmayı üstlenmeye karar verirler.

Cevap Yaz

zuhtuural

24 Ocak 2008 22:13

ben afleck yine bildiğimiz bir konuda,yönetmenlik denemesinde bulunmuş, hollywood yapımı sabun köpüğü bir film bile olmamış.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica