Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Indiana Jones Kristal Kafatası Krallığı (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

Indiana Jones Kristal Kafatası Krallığı

7,75

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 23 Mayıs 2008 2 Saat 4 Dk Aksiyon Macera Aksiyon, Macera

Yönetmen: Steven Spielberg Steven Spielberg

Ülke: ABD

Gişe: 331.770

Oyuncular: Andrew Divoff, Alan Dale, Jim Broadbent, Ray Winstone, John Hurt, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, Karen Allen, Harrison Ford, Tamer Karadağlı Devamını Gör...

Konusu : Indiana Jones’un yeni macerası, Soğuk Savaş’ın zirve yaptığı 1957 yılında Güneybatı çölünde başlar. Indiana Jones (Harrison Ford) ve ayrılmaz dostu Mac (Ray Winstone), uzak bir havaalanında Sovyet ajanlarının eline geçmekten son anda kılpayı kurtulmuşlardır. Profesör Jones artık Marshall Koleji’ndeki yuvasına geri dönmüştür. Ancak karşılaştığı tablo hiç de iç açıcı değildir. Kolejin dekanı olan yakın dostu (Jim Broadbent), Indy’nin faaliyetlerinin onu kuşku odağı haline getirdiğini, üniversiteden kovulması için hükümet yetkililerinin kendilerine baskı yaptığını açıklar. Şehir dışına çıkan Indiana Jones, isyankar ruhlu bir genç adam Mutt (Shia LaBeouf) ile tanışır. Bu genç adam, maceraperest bir arkeolog olmanın gerektirdiği bütün özellikleri taşımaktadır. Mutt’a kişisel sorunlarını aşması konusunda yardım etmeye karar verir. Bu gençle işbirliği yaptığı takdirde tarihin en görkemli arkeolojik keşiflerinden birisini ortaya çıkarabilecek; cazibenin, batıl inanışların ve korkunun efsanevi objesi olan Akator’un Kristal Kafatası’nı bulabilecektir. Ancak Peru’nun en ücra köşelerine giden Indy ile Mutt, arama çalışmalarında yalnız olmadıklarının farkına varırlar. Antik mezarlıkların bulunduğu ve efsanevi altın şehrinin var olduğu iddia edilen bu bölgede Sovyet ajanlar da Kristal Kafatası’nın peşindedirler. Sovyet özel timinin başında Irina Spalko (Cate Blanchett) adlı olağanüstü güzel ve acımasız bir kadın ajan vardır. Dünyanın her köşesinde Kristal Kafatası’nı arayan Sovyet ajanlar, kafatasının sırlarını çözebildikleri takdirde Sovyetler’in tüm dünyaya hükmedebileceğine inanmaktadırlar. Indy ile Mutt artık acımasız Sovyet ajanlarından kurtulmanın bir yolunu bulmak; gizemli kafatasının anlaşılmaz sırlarını çözmek; düşmanlarıyla boğuşurken dost bildiklerinin hareketlerine karşı da temkinli olmak; hepsinden önemlisi de Kristal Kafatası’nın tehlikeli ellere geçmesini önlemek zorundadırlar.black_eagle_09

4 Ekim 2013 23:28

Üçleme olarak kalsa mesela Geleceğe Dönüş gibi daha iyiydi. Araya zaman girmesi iyi olmamış ama orta dereceyi yakalayan bir film olmuş.

Cevap Yaz

WOOD

12 Kasım 2012 17:38

indiana jones serisini severim ve aralarında en beğendiğim seri bu harika yapılmış

Cevap Yaz

yshn

8 Ağustos 2012 21:42

çok güzel bir film olmuş

Cevap Yaz

baran34

24 Mayıs 2011 22:47

 Keşke seriyi tadında bıraksalardı... Film kendini izlettiriyor fakat 185 milyon $ bütçe harcanmış bir yapım gibi durmuyor. Dağ fare doğurdu resmen.... Spielberg film içerisinde geçmiş yıllarda fenomen olmuş bazı sinema filmlerinede göndermede bulunmuş. Bunlar E.T. , Tarzan ve James Dean'in motosiklet tutksunu ve saç şeklini Shia La Beouf üzerinde empoze etmesi gibi....  Serinin en cılız filmi olmuş. Bence Lukas film şirketi servetlerine servet katmak amacıyla filmi yapmışlar. Hayalkırıklığı..

Cevap Yaz

raskolnikov19@hotmai

14 Kasım 2009 13:43

yönetmen steven spielberg müzikçi john williams olunca ortaya yine muhteşem bir film çıkmış.filmin aksiyon ve gerilim sahneleri çok başarılıydı.oyuncuların performansında hiç bir kusur yok.fazlasıyla izlenmeye değer.

Cevap Yaz

sinan05

25 Ekim 2009 21:30

ındiana jones serisinden kristal kafatası krallığı;fazla bir söze gerek yok tek kelimeyle diğerler gibi mükemmel.filmin bazı yerlerinde heyecan bazı yerlerinde gerilim veren bir film.aksiyon ve macera dolu sahnelerle izlenmeye değer bir film.

Cevap Yaz

osman_srln

11 Kasım 2008 21:49

güsel film olmuş eğlenceliydi filmin sonlarındaki sahneler mükemmeldi

Cevap Yaz

alex_84

24 Temmuz 2008 10:02

film normalin üzerinde eğlenceli bir film di!

Cevap Yaz

leon_red

10 Temmuz 2008 23:38

bu filmede iyi demek için hakikaten çok ama çok iyimser olmak gerek şu yönetmenin cektiği en kötü film bu bence nasıl bir konu nasıl bir cekim nasıl efektler anlamak mümkündeğil....kötü hatta kötününde kötüsü yazık gitti bilet parası yine :)

Cevap Yaz

cozef1

26 Haziran 2008 22:10

film süper olmuş gerçektende emeği geçen herkese teşekkürler

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica