Kesinlikle, Belki

7,43

( 7 kişi yorum yaptı )

Kesinlikle, Belki

(Definitely, Maybe)

Sinema Filmi

2008

30lu yaşlarını sürmekte olan Will Hayes (Ryan Reynolds) eşinden boşanmak üzeredir. 10 yaşındaki kızı Maya (Abigail Breslin) tarafından evlenmeden önceki yaşamı hakkında soru yağmuruna tutulunca çok şaşırır. Maya anne-babasının nasıl tanıştığı ve birbirlerine nasıl aşık oldukları konusunda herşeyi tüm detaylarıyla bilmek ve öğrenmek istemektedir.
Will Hayesin öyküsü 1992 yılında başlar. O yıllarda başkanlık seçimleri kampanyasında çalışmak üzere Wisconsinden New Yorka gelmiş gözü yükseklerde genç bir politikacı adayıdır. Mayanın soruları üzerine idealist bir genç olduğu; büyük kent siyasetinin girdilerini çıktılarını öğrenmeye çalıştığı günleri yeniden hatırlar. Bu arada üç farklı kadınla yaşadığı romantik ilişkilerden de bahseder.
Ancak bunu yaparken kendi öyküsünün daha yumuşak bir vers iyonunu anlatmaya çalışır. İsimleri de değiştirdiği için, babasının bu üç kadından hangisiyle evlendiğini tahmin etmek Maya ya düşer. Acaba annesi Willin üniversitedeki bağımsız ruhlu sevgilisi Emily midir? En iyi arkadaşı ve sırdaşı olan apolitik April midir? Yoksa özgür ruhlu ve tutkulu gazeteci Summer mıdır?
Babasının gizemli aşk öyküleriyle ilgili parçaları birleştiren Maya, aşkın göründüğü kadar basit ve kolay bir şey olmadığını anlamaya başlar. Babası anlatmaya devam ederken geri dönüşler için kesinlikle ve asla geç olmadığını, belki mutlu sonun bir şekilde bulunabileceğini küçük kızın anlamasına yardımcı olacaktır.

Künye

Yönetmen Adam Brooks
Senaryo
Yapımcı Bobby Cohen , Kerry Orent
Müzik Clint Mansell
Görüntü Yönetmeni Florian Ballhaus
Vizyona Giriş Tarihi 18 Nisan 2008
Süre 112 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Fransa Ingiltere ABD
Etiketler 1990'lar, Arkadaşlık, Baba-Kız İlişkisi, Boşanma, Flashback, Daha Fazlası

Oynayanlar

Rachel Weisz Rachel Weisz Summer Hartley
Ryan Reynolds Ryan Reynolds Will Hayes
Isla Fisher Isla Fisher April
Elizabeth Banks Elizabeth Banks Emily
Abigail Breslin Abigail Breslin Maya Hayes
Kevin Kline Kevin Kline Hampton Roth
Kevin Corrigan Kevin Corrigan Rafael
Annie Parisse Annie Parisse Anne
Derek Luke Derek Luke Russell McCormack
Sakina Jaffrey Sakina Jaffrey Mary
Adam Ferrara Adam Ferrara Gareth
Alexie Gilmore Alexie Gilmore Olivia
Rüzgar Aksoy Rüzgar Aksoy Türkçe Seslendirme
Ümit Belen Ümit Belen Türkçe Seslendirme
Nurhan Yılma Nurhan Yılma Türkçe Seslendirme
Levent Ünsal Levent Ünsal Türkçe Seslendirme
Yaşar Karakulak Yaşar Karakulak Türkçe Seslendirme
Ahmet Taşar Ahmet Taşar Türkçe Seslendirme
Burcu Güneştutar Burcu Güneştutar Türkçe Seslendirme
Sabanur Aksoy Sabanur Aksoy Türkçe Seslendirme
Özlem Tozkoparan Özlem Tozkoparan Türkçe Seslendirme
Oğuz Toydemir Oğuz Toydemir Türkçe Seslendirme
Pınar Erengil Pınar Erengil Türkçe Seslendirme
Nestor Serrano Nestor Serrano

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 591.266,0 TL
Toplam İzleyici 66.803
Vizyonda Kaldığı Hafta 53 Hafta

Son Yorumlar (7)

baran34 avatar baran34 08 Haziran 2011 00:18:06

7

 Hoş bir film olmuş. Ryan Reynolds rolünün hakkını fazlası ile vermiş. Film finale kadar seyirciyi tersköşe yapıyor. Sürprizli filmleri sevenler için biçilmiş kaftan.

capone avatar capone 26 Ekim 2010 19:59:10

8

Ben filmi izledim ve beğendim.Ryan Reynolds başta olmak üzere tüm oyuncular çok başarılı.Filmin konusu ise baba-kız arasında oynanan keyifli bir oyun izleyin

ebru&teo avatar ebru&teo 18 Ağustos 2009 11:32:08

senaryosunun bilindik romantik komedilerden oldukça farklı olmasıyla öne çıkıyor. ayrıca ryan reynoldsun oyunculuğunu beğendim. gerçi fikir orijinal değil.(çocuğuna annesiyle nasıl tanıştığını anlatan baba fikri tv dizisi how I met your motherda da k ullanılmıştı) fakat güzel işlenmiş diye düşünüyorum.

enesgulcek avatar enesgulcek 15 Mayıs 2008 14:00:05

8

Değerli Sinematurk Hayranları, Bedava bir biletim vardı. Onu da bu filmde değerlendirdim. Kesinklikle söylemem gerekir ki eğer para ile gitse idim üzülmezdim. Film garip bir senaryoya sahip olmasına rağmen ilgi çekici. Gizemi ve farklı sonu ile ortal amanın üstü bir puanı hakediyorSaygılar

adela 27 Nisan 2008 20:45:04

6

oyunculuk güzel ama senaryonun ikinci yarısı vasat. Kızın hayvanat bahçesinde ağlaması çok yapmacık. Ayrıca anne babasının boşanmasını mutsuzluk olarak gördüğünü ifade edip bunun için ağlarken bir gün sonra babasının eski aşkına dönmesi için yardım e diyor nasıl oluyorsa. Ben şunu hissettim; senarist filme mutlu son koymak istemiş ama bunu bağlarken senaryonun sonunu aceleye getirmiş. Onun dışında oyunculuğa ek olarak müzikler de oldukça hoştu.

gorkem_devrim avatar gorkem_devrim 12 Nisan 2008 21:28:04

Filmi daha izlemedim ama senaryosu çok hosuma gitti!!ozellikle baba kiz arasindaki iliski!!bu devirde cocuklari ile arkadas olabilmeyi beceren baba sayisi yahut babasini olgun bir birey gibi dinleyip mutsuzlugunu bir bakista anlayan çocuk sayisi çok az..

Yandex.Metrica