Tanrının Vadisinde

7,72

( 9 kişi yorum yaptı )

Tanrının Vadisinde

(In the Valley of Elah)

Sinema Filmi

2007

Irak’ta görev yapmakta olan asker Mike Deerfield (Jonathan Tucker), ülkesine dönüşündeki ilk hafta sonunda gizemli şekilde kaybolur. Eski bir silahlı kuvvetler mensubu olan babası Hank Deerfield (Tommy Lee Jones) ile annesi Joan (Susan Sarandon) oğullarını aramaya başlarlar. Mike’ın son görüldüğü yerde polis dedektifi olan Emily Sanders (Charlize Theron) onlara gönülsüzce yardımcı olur.
Eldeki kanıtlar çoğaldıkça genç askerin bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmaya başlar. Emily ve Hank soruşturmanın kontrolünü ellerinde tutmaya çalışırken yüksek rütbeli subaylara karşı mücadele vermek zorunda kalırlar. Ancak Mike’ın Irak’ta geçirdiği dönemle ilgili gerçeklerin su yüzüne çıkmaya başlamasıyla Hank’in tüm dünyası allak bullak olacak; oğlunun ortadan kayboluş unun ardındaki gizemi çözmek için o güne kadar sıkı sıkı sarıldığı tüm inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaktır.

Oynayanlar

Tommy Lee Jones Tommy Lee Jones Hank Deerfield
Charlize Theron Charlize Theron Emily Sanders
Jason Patric Jason Patric Kirklander
Susan Sarandon Susan Sarandon Joan Deerfield
James Franco James Franco Dan Carnelli
Barry Corbin Barry Corbin Arnold Bickman
Josh Brolin Josh Brolin Chief Buchwald
Frances Fisher Frances Fisher Evie
Mehcad Brooks Mehcad Brooks Spc. Ennis Long
Wes Chatham Wes Chatham Steve Penning
Jonathan Tucker Jonathan Tucker Mike Deerfield
Wayne Duvall Wayne Duvall
Zoe Kazan Zoe Kazan Angie
Brent Briscoe Brent Briscoe Hodge

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 394.445,0 TL
Toplam İzleyici 43.987
Vizyonda Kaldığı Hafta 26 Hafta

Son Yorumlar (9)

Haqan avatar Haqan 11 Mayıs 2013 15:38:15

8

Emperyalist savaşlarla Amerikanın gençlerini nasıl zehirlediğini , nasıl ruh sağlığı bozuk bir toplum yarattığını anlatan çok güzel bir film.
Ülke çıkarı sadece yeraltı kaynaklarına sahip olmakla mı korunuyor? Yönettiğin toplumun ve gelecek nesilleri n ruh sağlıklarının hiç mi önemi yok? Çünkü bu askerler bu travmatik savaşlar sonrasında baba olup çocuk yetiştiriyorlar ve o çocuklara babalarından miras ne kalıyor. Ugruna çalışacagın millet kalmazsa tüm kaynaklar senin olsa ne olur diyor film bir manada.
Tommy Lee Jones iki oğlunu askerdeyken kaybetmiş bir baba rolünde ve mutlaka izlenmesi lazım.

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 11:30:11

8

önce tipik Amerikan şovenizmi kokan daha sonra ABDnin emperyalist Irak isgaline karşı eleştirel gözle bakan ve bu mesajı farklı bir senaryoyla insanlara ileten farklı bir film. kaliteli değil fakat kötü de diyemeyiz 8/10

green_gleen 04 Eylül 2009 02:17:09

8

güzel bir gerilim ve dram... tommy lee jones ve charlise theron güzel bir ikili oluşturmuş. susan sarandon da unutulmamalı... izlemeye değer...

deep_impact avatar deep_impact 24 Kasım 2008 21:23:11

9

film başlarda "ahan, yine bi amerikan propagandası, yine kendilerini övmüşler, kendilerinden başka herkes kötü demişler" dedirtti. ilerledikçe, özü ortaya çıktıkça anlaşıldı ki aslında öyle diilmiş film. kesinlikle seyredilmeye değer, güzel bi film. ayrıca theron çok iyi iş çıkarıyor her zamanki gibi.

hzhubble 29 Nisan 2008 17:43:04

10

Filmi konu olan olaylar 2003 senesinde gerçekleşmiş. Burada neden bu kadar az puan verildiğinde şaşırdım gerçekten. Irak savaşı ve ABD'nin dış politikası konusunda geçen yıl örneğin "Kurtlara Kuzular", "Krallık", "Rendition&q uot; gibi filmleri izledikten sonra, bu yıl da insan böyle bir filmi görünce, umutlanıyor açıkcası. Bence not verenler konu ile Irak savaşı arasındaki bağlantıyı kuramamışlar. Konu Irak savaşındaki ABD suçları değil, ABD'nin bu tür Dünyaya efelenmeleri sırasından köyünden, kasabasından kopup okyanus aşan gencinin başına gelenler.

Anasonfilm avatar Anasonfilm 25 Nisan 2008 15:38:04

ABD yardım çığlığı atıyor. Skor bu. Calud (Golyat) ve Davut (David) arasında ki savaşın hikayesinde konuyu Kuran'la bağlaması bu heriflerin zekasının inceliğine parmak ısırttırıyor. İzlenmesi gerek

Yandex.Metrica