Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Geç Gelen Gençlik (Youth Without Youth)

Geç Gelen Gençlik

7,35

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 5 Eylül 2008 2 Saat 4 Dk Gerilim Dram Duygusal Gerilim, Dram, Duygusal
IMDb puanı: 6.9

Yönetmen: Francis Ford Coppola Francis Ford Coppola

Ülke: almanya, fransa, italya, romanya, ABD

Gişe: 835

Oyuncular: Alexandru Repan, Mirela Oprisor, Gelu Nitu, Mihai Niculescu, Hodorog Anton Mihail, Rodica Lazar, Roxana Guttman, Andrei Gheorghe, Theodor Danetti, Cristian Balint Devamını Gör...

Konusu : Dominic Matei, İkinci Dünya Savaşı'ndan hemen önceki o karanlık yıllarda akademik çalışmalarına devam eden 70 yaşında bir profesördür. Ancak savaşla beraber yaşanan felaket ortamı ve bir yıldırım onun da yaşamını değiştirecektir. Profesör fiziksel olarak gençlik yıllarına dönmüş , entellektüel zekası ve bilimsel çalışmaları ise Nazilerin bile dikkatini çekecek boyuta gelmiştir. Dil bilimi ve bilinç üzerine yaptığı çalışmalar sırasında hayatının aşkı Laura ile tekrar karşılaşır. Bir süre sonra Nazilerce izlendiğinin farkına varır ve kaçmaya başlar. Bu kovalamaca Romanya, İsviçre, Malta ve Hindistan boyunca devam edecektir. Profesör Matei ise geri gelen gençliğini, aşkı, araştırmaları ve bu kaçışlarla yeniden yaşayacaktır.Sinemakralı1

23 Mart 2020 11:31

Vasat film gerçekten bunu ikinci defa izlediğinizde görebilirsiniz ayrıca sıkıcı da ilginç konusu bakımından izlene bilinir.

Cevap Yaz

mansur34

29 Nisan 2016 07:13

Film düşük tempolu tatsız tuzsuz ilerleyen bir film baba üçlemesinin ünlü yönetmeni francis ford coppola dan beklenmeyecek zayıflıkta bir film ayrıca filme 124 dakika epey uzun olmuş 90 dakika yeterdi ortalamayı bile zor tutturan bir film tim roth rolünde elinden geleni yapmış ama malesef onun varlığı da filmi kurtaramamış ilginç bir konusu olsada malesef sıradan bir yapımdan öte değil.

Cevap Yaz

baran34

17 Şubat 2011 20:33

Usta yönetmen Francis Ford Coppola'nın herzaman ki gizem ve kasvet dolu sahneleri bu filmde yine görüyoruz. Baba The Godfather filmlerinde ki muhteşem yönetmenlik maalesef bu yapımda yok. Bunun en büyük sebebi senaryosunun bir Romanya'lı budist tarafından saçma sapan diyaloglarla oluşturulmasıdır. Coppola Türkiye'ye geldiğinde yemeklerimizi çok beğenmiş. Gazetecilere hitaben bu filme göndermede bulunarak şöyle demiştir; Galiba önceki yaşamımda ben Türk'tüm çünkü bu yemekleri çok sevdim... Filmde Tim Roth ustalığını konuşturmasına rağmen senaryonun basitliği filme ket vurmuş. Seyretmeye değmez.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica