Geç Gelen Gençlik

7,35

( 2 kişi yorum yaptı )

Geç Gelen Gençlik

(Youth Without Youth)

Sinema Filmi

2007

Dominic Matei, İkinci Dünya Savaşı'ndan hemen önceki o karanlık yıllarda akademik çalışmalarına devam eden 70 yaşında bir profesördür. Ancak savaşla beraber yaşanan felaket ortamı ve bir yıldırım onun da yaşamını değiştirecektir. Profesör fiziksel olarak gençlik yıllarına dönmüş , entellektüel zekası ve bilimsel çalışmaları ise Nazilerin bile dikkatini çekecek boyuta gelmiştir. Dil bilimi ve bilinç üzerine yaptığı çalışmalar sırasında hayatının aşkı Laura ile tekrar karşılaşır. Bir süre sonra Nazilerce izlendiğinin farkına varır ve kaçmaya başlar. Bu kovalamaca Romanya, İsviçre, Malta ve Hindistan boyunca devam edecektir. Profesör Matei ise geri gelen gençliğini, aşkı, araştırmaları ve bu kaçışlarla yeniden yaşayacaktır.

Künye

Yönetmen Francis Ford Coppola
Senaryo
Müzik Osvaldo Golijov
Vizyona Giriş Tarihi 05 Eylül 2008
Süre 124 dk
Tür Dram, Duygusal, Gerilim
Ülke Almanya Fransa Italya Romanya ABD
Etiketler 1930'lar, 1950'ler, 1970'ler, 2. Dünya Savaşı, Doktor, Daha Fazlası

Firmalar

Pinema (Dağıtımcı)
Hasılat 8.027,0 TL
Toplam İzleyici 835
Vizyonda Kaldığı Hafta 53 Hafta

Son Yorumlar (2)

mansur34 avatar mansur34 29 Nisan 2016 07:13:14

5

Film düşük tempolu tatsız tuzsuz ilerleyen bir film baba üçlemesinin ünlü yönetmeni francis ford coppola dan beklenmeyecek zayıflıkta bir film ayrıca filme 124 dakika epey uzun olmuş 90 dakika yeterdi ortalamayı bile zor tutturan bir film tim roth ro lünde elinden geleni yapmış ama malesef onun varlığı da filmi kurtaramamış ilginç bir konusu olsada malesef sıradan bir yapımdan öte değil.

baran34 avatar baran34 17 Şubat 2011 20:33:02

1

Usta yönetmen Francis Ford Coppola'nın herzaman ki gizem ve kasvet dolu sahneleri bu filmde yine görüyoruz. Baba The Godfather filmlerinde ki muhteşem yönetmenlik maalesef bu yapımda yok. Bunun en büyük sebebi senaryosunun bir Romanya'lı budist taraf ından saçma sapan diyaloglarla oluşturulmasıdır. Coppola Türkiye'ye geldiğinde yemeklerimizi çok beğenmiş. Gazetecilere hitaben bu filme göndermede bulunarak şöyle demiştir; Galiba önceki yaşamımda ben Türk'tüm çünkü bu yemekleri çok sevdim... Filmde Tim Roth ustalığını konuşturmasına rağmen senaryonun basitliği filme ket vurmuş. Seyretmeye değmez.

Yandex.Metrica